فهرست

ستون طنزیم: نان و نمک توی سرت بخورد!

آی‌اسپورت- ببخشید که اینجا ورزشی است اما گاهی آدم از دستش در می‌رود مطلب سیاسی می‌نویسد. بالاخره حب‌الوطن من الایمان را که الکی نفرمود آن بزرگوار. گفت برای ما ها.
بنده نمی‌دانم این سعودی‌ها جنس‌شان چیست؟ فازشان چیست؟ چی می‌زنند دقیقا؟ یک چیزهایی می‌گویند، یک توهماتی می‌زنند که متوهمان عالم پیش‌شان کم می‌آورند! یعنی جسارت نباشد. این متوهمان عادی که ما در این ستون در موردشان طنز می‌نویسیم در قبال توهماتی که برخی از این برادران سعودی(!) بر زبان می‌آورند هیچ است!
بخوانید: سلمان الانصاری تحلیلگر برجسته سعودی در ادعایی بی‌اساس گفته داعش توافق ضمنی با ایران دارد به همین خاطر ایران را هدف حملات تروریستی خود قرار نمی‌دهد. سایت شبکه العربیه طی ادعای عجیبی گزارش داده که القاعده با گروهک داعش درباره حمله نکردن این گروهک به ایران به توافق رسیده است.   شبکه سعودی العربیه در این رابطه ادعا کرد: «القاعده در سال 2014 نامه‌ای به داعش نوشته که در این نامه خواستار شد هیچ‌گاه نیروهای داعش ایران یا منافع این کشور در خارج را هدف قرار ندهند.»
واقعا اینها فازشان چیست؟ ما با القاعده ارتباط داریم، بعد القاعده زنگ زده داعش که داداش! اینها رفیق تورگی ما هستند، شما با ما کار نداشته باش! آنها هم گفته‌اند چشم! واقعا فازشان چیست؟
یعنی اینقدر...؟ یعنی ما نمی‌دانیم به بیرانوند بگوییم چه؟ همه جا گفتی استقلالی هستی حالا داری برای رسیدن به پیراهن پرسپولیس خودت را می‌کشی! آن هم به چه قیمت؟ منصوریان که از دستت شاکی است. سوشا مکانی هم موقعی که شما داشتی برای جایگاهش مذاکره می‌کردی بازداشتگاه بود! یعنی اینقدر عجله داشتی؟ اینقدر مهم بود؟ خودت را همه جا داری بده می‌کنی؟ هوادار پرسپولیس که می‌بیند شما بعد از آن همه جانفشانی برای آنور، با اولین سوتی که زدند اینطوری داری برای مذاکره خودت را می‌کشی، فکر می‌کنی به شما دل می‌بندد؟ سوشا این همه نمایش تعصب نشان داد و کلی فیلم بازی کرد، با چهار تا عکس طوری انداختندش بیرون که دل سنگ هم کباب می‌شود. شما که اصلا با تعلق خاطر به تیم رقیب داری اینور مذاکره می‌کنی تکلیفت چه می‌شود! دو روز خودت را سنگین نگه می‌داشتی. به علی منصور می‌گفتی. اجازه می‌گرفتی. مرد حسابی! نان و نمک توی سرت بخورد! یک مقدار حفظ ظاهر کن حداقل! حداقل برای خودت کلاس بگذار!
استاد این کاره است! این زیدان هم انگار یاد گرفته‌ها! هنوز نیامده 16 تا مصاحبه کرده. همه هم چنان حرفه‌ای که مشخص است استاد خودش اهل بخیه است. قول قهرمانی داده که هوادار دلش شاد شود و بیاید ورزشگاه! بعد به بیل و رونالدو و بنزما قول فیکس بودن داده که این یکی آخر بچه زرنگی است چون از اول فصل این سه تا با هم دعوا داشتند! بعد استاد در ادامه نون قرض دادن‌های‌شان از تاثیرات عمیق مورینیو، آنچلوتی و گواردیولا روی خودشان حرف زده‌اند و اینکه قصد دارند سبک خودشان را راه بیندازند! این هم از آن دست جملاتی است که خبرنگارها را به شدت شیفته و واله و شیدای خودش  می‌کند! فقط مانده دو تا مصاحبه. یکی در مورد بوسیدن دست پیشکسوتان رئال و اینکه ادامه دهنده راه آنهاست و دومی هم در مورد اینکه این بازی فقط 3 امتیاز دارد و خیلی حساس نیست! البته این دومی را قرار است شب ال‌کلاسیکو بیان کند! حالا شما الان به پرویز مظلومی بگو قول قهرمانی بده! آب قند لازم می‌شود!


هومن جعفری

کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-07 02:09:47
نظر دهید

۱ نظر
امید م
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۲۵
رسانه رو بدید دست اون دوستمون که گزارش نود رو مینویسه، یه خط توعیت کنه، صد برابر این ستون کلفت و ظاهرا مستحکم طنزیم اقای جعفری طنز خواهد بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر