فهرست

همه آنچه که در مورد تیم دایی باید بدانید:آغاز بد، پایان خوب

آی‌اسپورت- تیم صبای قم نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی داشت. اولین تغییر روی نیمکت بود. علی دایی مسوولیت فنی این تیم را برعهده گرفت. مهرداد طهماسبی، حسین بادامکی، روزبه چشمی، ایوب کلانتری، هادی شکوری، پیروز قربانی، وحید علی‌آبادی، سعید مهدی‌پور، جواد کاظمیان، محسن بیات و محمد برجلو خروجی‌های این تیم بودند. در عوض حامد لک، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، قاسم دهنوی، محمد قاضی، رضا حقیقی، سامان آقازمانی و خوزه ماچادو جذب تیم شدند. صبا با اینکه نسبت به اکثر تیم‌ها تمریناتش را دیرتر آغاز کرد اما تعطیلی‌های لیگ باعث شد تا آنها زمان‌های از دست رفته را جبران کنند. شاید خیلی‌ها برای این تیم جایگاهی در میانه‌های جدول را در پایان نیم‌فصل متصور بودند اما شاگردان دایی با کسب پله چهارم خوب نتیجه گرفتند.

جدایی تارتار برای دومین بار بود که این اتفاق می‌افتاد. مرتبه اول در پرسپولیس و زمانی که مهدی تارتار دستیار علی دایی بود از جمع آنها جدا و هدایت راه‌آهن را برعهده گرفت. این بار هم او بعد از بازی سوم مقابل گسترش و قبل از بازی با راه‌آهن قراردادش را با صبای قم فسخ کرد و چهار هفته بعد هم مسوولیت راه‌آهن را پذیرفت.

حذف مقابل تراکتورسازی صبای قم در جام حذفی خیلی دوام نیاورد. برحسب قرعه مسابقات، آنها در بازی اول میزبان تیم دسته دومی نیروی زمینی بودند و این تیم را با حساب 2- یک شکست دادند. شاگردان دایی در دومین بازی باز هم میزبان بودند. تراکتورسازی با تونی اولیویرا به قم رفت و موفق شد میزبانش را با نتیجه یک- صفر از پیش رو بردارد. با این باخت صبای قم در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کنار رفت.


بدون باخت خانگی صبای قم در نیم‌فصل اول بعد از استقلال خوزستان و استقلال تهران با دو باخت کمترین شکست را میان تیم‌های دیگر داشت. جالب اینکه شاگردان علی دایی این دو باخت را در زمین حریف متحمل شدند. آنها هفته چهارم به راه‌آهن در شهر قدس 2- یک و هفته پانزدهم مقابل استقلال در تهران یک - صفر نتیجه را واگذار کردند. ‌آنها در خانه شکست ناپذیر بودند اما در نیم‌فصل دوم در اولین بازی خانگی به نفت تهران یک-3 باختند و رکوردشان شکسته شد.


جلال‌الدین علی‌محمدی، موثرترین بازیکن صبا، تیم یکدستی است. به همین دلیل نمی‌توان بازیکنی را در این تیم پیدا کرد که به لحاظ فنی اختلاف زیادی با بقیه داشته باشد. به عنوان مثال حامد لک با 10 گل خورده در 15 بازی یکی از خوب‌های این تیم بود اما جلال‌الدین علی محمدی هافبک چپ آنها با 4 گل زده و دو پاس گل بهترین عملکرد را در میان شاگردان دایی داشت.

10 هفته بدون باخت علی دایی فصل را خیلی خوب شروع نکرد. کسب 3 امتیاز از 4 بازی شاید مطلوب او نبود اما بعد از بازی پنجم که با پیروزی مقابل پدیده همراه و بلافاصله هم لیگ حدود 19 روز تعطیل شد این تیم چهره‌ای دیگر از خود به نمایش گذاشت. به طوری که آنها در 10 بازی متوالی شکست نخوردند و در مجموع 22 امتیاز کسب کردند. این رکورد با باخت مقابل استقلال در هفته پایانی شکسته شد.

کم تماشاگر صبای قم میهمان پرسپولیس و استقلال در نیم‌فصل اول بود. برای بازی‌های این تیم تماشاگر زیادی به ورزشگاه نمی‌رفت. از حدود 10700 نفری که برای 8 بازی آمده بودند حدود 7 هزار نفر به دو بازی سپاهان و تراکتورسازی مربوط می‌شود. در واقع برای 6 بازی دیگر حدود 3700 نفر یعنی به طور میانگین حدود 616 نفر برای هر بازی به ورزشگاه رفتند که آمار بسیار کمی است.

نحوه بیشترین گل‌های زده: پاس در عمق: 5 شوت و ارسال از چپ: هرکدام 3   

نحوه بیشترین گل‌های خورده:    پاس در عمق: 3
ایستگاهی و از سمت راست: هرکدام2

تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه اول: - تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه دوم: یک گل تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه اول: - تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه دوم: -
 
تعداد تماشاگران بازی‌های خانگی: 10700 نفر برای 8 بازی خانگی صبای قم حدود 10700 نفر به ورزشگاه یادگار امام(ره) قم رفتند که به‌طور میانگین برای هر بازی 1337 نفر. جالب اینکه از این تعداد حدود 7هزار نفر مربوط به دو بازی این تیم با سپاهان و تراکتورسازی است.

منبع: ایران ورزشی

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-07 02:46:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر