فهرست
درباره فسخ قرارداد ام صلال با آندو: تصمیم غیرفنی
درباره فسخ قرارداد ام صلال با آندو: تصمیم غیرفنی

درباره فسخ قرارداد ام صلال با آندو: تصمیم غیرفنی

آی اسپورت - تنها سه روز پس از حضور 90 دقیقه‌ای آندو مقابل السد، دیروز خبر رسید که او از باشگاه ام‌صلال جدا می‌شود. تیموریان یکی از بازیکنان اصلی این تیم در فصل جاری لیگ ستارگان قطر بوده، ولی کارشکنی بولنت اویگون، مربی ترکیه‌ای تیم سرانجام کار را به جایی رساند که این جدایی اتفاق بیفتد. در هفته‌های گذشته بارها مطرح شده بود که این مربی از باشگاه خواسته هافبک جدیدی را به جای آندو جذب کند.
دلیل ادعای بولنت این بود که سبک بازی آندو با برنامه‌های تاکتیکی او همخوانی ندارد و نیاز به هافبک جدیدی دارد. در همین حال روزنامه‌های قطری نوشتند که او می‌خواهد هموطنش حمید آلتین‌توپ را جایگزین آندو در ام‌صلال کند. این در حالی است که بولنت با وجود این ادعا همیشه از تیموریان در ترکیب اصلی تیمش استفاده می‌کرد و آمار نشان می‌دهد که او یکی از بهترین‌های تیمش بوده است. اصرار بولنت سرانجام رییس باشگاه ام‌صلال را مجبور کرد بر خلاف میل باطنی‌اش تن به این خواسته بدهد. از طرف دیگر تیموریان هم در این شرایط تصمیم گرفت همکاری‌اش با این مربی را قطع کند و با فسخ قرارداد برای نیم‌فصل دوم به تیم دیگری برود. طرفین در حال حاضر مشغول مذاکره برای توافق مالی هستند و آندو در روزهای آینده برای تیم بعدی‌اش تصمیم‌گیری خواهد کرد. گفته می‌شود او از یکی از باشگاه‌های تایلندی پیشنهاد خوبی دریافت کرده است.دلایل غیرفنینگاهی به آمار آندو در فصل جاری لیگ ستارگان قطر نشان می‌دهد که او یکی از بازیکنان اصلی و کلیدی ام‌صلال بوده و دلیل جدایی او را باید در مسائل غیرفنی دید. مربی ترکیه‌ای باشگاه از همان روز اول از سبک بازی کاپیتان تیم ملی بهانه می‌گرفت، در حالی که از او در بیشتر دقایق فصل بهره برده است. آندو در 12 بازی از 15 بازی ام‌صلال در ترکیب اصلی بود و در دو بازی دیگر هم در جریان بازی به زمین رفته است. آندو با 1120 دقیقه بازی در این فصل ششمین بازیکن تیم از نظر دقایق حضور در زمین است.
بر اساس آمار تیموریان در میان بازیکنان ام‌صلال بهترین آمار پاس و پاس صحیح را دارد و بالاتر از محمد مالکی و ولینتون سوزا ایستاده است. آندو در جریان بازی‌های این فصل 489 بار پاس داده که 423 تای آن صحیح بوده. آندو در حالی از ام‌صلال جدا می‌شود که این تیم در رده پنجم است و با آندو نتایج خوبی گرفته است، با وجود این باشگاه مقابل اصرار مربی‌اش تسلیم شد و تصمیم به فسخ قرارداد گرفته است. گذشت زمان و حرکت بعدی باشگاه، نیت مربی ترک را بابت اصرارش برای قطع همکاری با هافبک ایرانی مشخص می‌کند؛ تصمیمی که هر دلیلی داشته باشد، قطعا فنی و فوتبالی نیست. خبر جدایی آندو از ام‌صلال در روزی منتشر شد که توییتر باشگاه بولتون در خبری به بازیکن سابق ایرانی‌اش اشاره کرده است: «در همین روز در سال 2007، بولتون با گل‌های دیویس، تیموریان (دو بار) و ایدان تال توانست دانکستر را شکست دهد.» 

منبع: ایران ورزشی
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-07 07:53:00
نظر دهید

۲ نظر
مصطفی
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱
به نظر من تیموریان باید بره لالیگا یا سری آ یا بوندس لیگا. سبک بازیش فقط به این سه تا لیگ میخوره.
-
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۴۹
آندو برگرد خونه خودت تراکتور با امیر هم آشتیت میدیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر