فهرست

درد و دل های مجاهد: کاشکی زمان به عقب برمی گشت

آی اسپورت - اتفاقات پیرامون سوشا مکانی ما را دوباره به یاد مجاهد خضیراوی انداخت تا سراغ ستاره خاموشی را بگیریم که به انزوای دیرینه اش عادت کرده است.
 اظهارات خضیراوی را در ادامه بخوانید:
 * نیستی مجاهد؟
- من کی بودم اصلا. مجا سال هاست که از یادها رفته. در این سرزمین قهرمان زنده را عشق است.
  * ماجرای سوشا راشنیدی؟
- کم و بیش. توی این فوتبال بی سرو ته هر اتفاقی ممکن است بیفتد. زمان ما اینستا و تلگرام نبود، هزار و یک جور مصیبت نازل می شد. حالا که با این اینترنت و این کانال ها سنگ روی سنگ بند نیست.
 * فکر نمی کنی بازیکنی مثل سوشا مکانی که توی چشم است و در تیم ملی و پرسپولیس عضویت دارد باید بیشتر مواظب خودش باشد؟
- صد در صد. آنها که بخیل اند و چشم دیدن یک جوان را ندارند، ممکن است برای به دام انداختنش تله بگذارند. من البته از اصل ماجرای سوشا بی اطلاعم و درست نمی دانم مقصر واقعی چه کسی است. فقط گاهی قیمت یک گاف کوچک آن قدر دردسرساز می شود که باید همه عمرت را با آن تاخت بزنی. من مگر چه کار کردم؟ پس چرا کمر به نابودی مجای آبودانی و ساده بستند. من اگر بعد از دربی به آن مهمانی نحس نمی رفتم الان توی اروپا بازی می کردم و میلیون ها یورو توی حسابم بود.
 * پس قبول داری اولین اشتباه یک استار می تواند منتج به اول ابدی اش شود؟
- دقیقا. اینکه سوشا چه خبطی کرده به خودش مربوط است. بالاخره هر آدمی که اشتباه کند باید تاوانش را پس بدهد. اما درد اینجاست که جامعه هم با تیپا آدم را بدجور می زند. این طور موقع ها رفقای گرمابه و گلستان آب می شوند و می روند داخل زمین. دنیاست دیگرد.
 * راستی پس از این همه سال چقدر خودت را مقصدر می دانی انصافا؟
- من اشتباه کردم اما ضرباتی که دیگران زدند چند برابر اشتباهم بود. جوان شهرستانی را داخل یک خوابگاه رها کردند و نان و ماست جلویش گذاشتند. هیچ کس نیامد بگویت خرت به چند مجا. عین خیالشان نبود، وقتی داشتم ویران می شد، بی مرام ها از پشت به من خنجر زدند تا به آرزوهایم نرسم.
 * اگر زمان به عقب بر می گشت تو از کدام مسیر خودت را به آرمان شهرت می رساندی؟
- حیف که زمان عقب گرد ندارد وگرنه اگر داشتند پایم را هم قلم می کردند به تهران نمی آمدم. من همین جا در جنوب هم می توانستم پیشرفت کنم. بعد هم چشم و گوشم را باز می کردم تا گول آدم های هزار رنگ را نخورم. من که به خاطر استقلال از پیشنهادهای درست و حسابی گذشتم آخرش به کجا رسیدم؟ کاش حرف های بلاژویچ را کوش می کردم. او می گفت اگر قدر خودت را بدانی  تا بارسا هم می روی.


* دل مجاهد برای فوتبال تنگ نشده؟
- می خواهم سر به تن فوتبال نباشد. همین فوتبال آرزوهای مرا دود کرد و فرستاد هوا. همین فوتبال پدرم را کشت. اگر زن و بچه دورم را نمی گرفتند تا الان هفت کفن پوسانده بودم. بعضی ها را اگر جان به جانشان کنند باز هم نامردی از سرو رویشان می بارد.


منبع: همشهری ورزشی
     
آی اسپورت
2016-01-07 09:59:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر