فهرست
امارات و عربستان: با تیم ملی ایران هم بازی نمی کنیم
امارات و عربستان: با تیم ملی ایران هم بازی نمی کنیم

امارات و عربستان: با تیم ملی ایران هم بازی نمی کنیم

آی اسپورت - در چند روز اخیر تنش زیادی بین کشورهای ایران و عربستان وجود داشته است و این تنش به جهان فوتبال هم کشیده تا جایی که فدارسیون فوتبال عربستان اعلام کرده است که حاضر نیست در ایران با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رود و از کنفدارسیون فوتبال آسیا خواسته است که بازی با تیم‌های ایران را در زمینی بی طرف برگزار کند.
 یکی از کشورهایی که حمایت خود را از موضع‌گیری بی منطق سعودیها اعلام کرده امارات است که نه تنها در این مسیر حرکت می‌کند، بلکه پیشنهادهایی هم داده است که به نفع کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس است و به نظر می‌رسد که قدرت فوتبال ایران آنها را به هراس انداخته است و می‌خواهند تیم ملی ایران و باشگاه‌های ایرانی در شرق آسیا به میدان بروند.
 یوسف سرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات در گفت‌وگویی که با روزنامه امارات الیوم داشت، گفت: موضع گیری ما درباره اتفاقات اخیر کاملا روشن است. ما حمایت خود را از فدارسیون فوتبال عربستان اعلام کرده‌ایم و به این حمایت ادامه می‌دهیم. برادران عربستانی ما حق دارند که چنین موضع‌گیری را انجام دهند. امیدواریم که کشورهای خلیج فارس موضع گیری واحدی در این زمینه داشته باشند. من براین باورم که بهترین راه حل فرستادن تیم‌های ایرانی به شرق آسیا است و راه‌های دیگر عملی نیست. ما از رفتن به ایران و بازی کردن با تیم‌های این کشور می‌ترسیم و به همین خاطر بهتر است که چه در سطح باشگاهی و چه در سطح ملی با این کشو رویارویی نداشته باشیم و به همین خاطر از موضع‌گیری عربستان حمایت می‌کنیم.
  محمد النویصر، نائب رئیس فوتبال عربستان هم در گفت‌وگویی که با یک شبکه تلویزیونی داشت تاکید کرد که کشورش با پیشنهاد امارات موافقت کرده است. او گفت: به هیچ وجه به ایران نخواهیم رفت و این موضع گیری نهایی ما است. در نهایت اگر مجبور به رویارویی با تیم‌های ایرانی شویم در زمینی بی طرف به میدان می‌رویم و این پیشنهاد ما است. با امارات و کشورهای عربی به جمع بندی نهایی رسیده‌ایم و آن این است که ایران با تیم‌های شرق آسیا بازی کند. نباید در مرحله انتخابی جام جهانی یا مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با ایران و تیم‌های ایرانی همگروه شویم. تیم‌های ما تنها بعد از مرحله انتخابی به مصاف ایران خواهد رفت و بهترین راه حل این است که ایران در گروه دیگری با عربستان باشد. در رابطه با تیم‌های ملی دیگر رده‌های سنی هم باید بگویم که تا دو سال آینده در هیچ رده‌ای به مصاف ایران نخواهیم رفت.

کد خبر:9402
  ۴  
آی اسپورت
2016-01-07 12:05:15
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۵۲
به چیز مبارکمان
عباس
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۰۳
لعنت به پدر هرچی حزب اللهی که باعث شدن اینا واس ما کلاس بذارن
-
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۱۲
کسی از آخرین حضور عرب ها در جام جهانی چیزی به یادش میاد؟
بنظرم ایران باید دست رو پیش بگیره و در مرجله انتخابی پیشنهاد بده که از بین عرب ها یک تیم در رقابت با تیم پنجم قاره برای تصاحب نیم سهمیه آسیا رقابت کنه و در نهایت برنده رقابت با نیم سهمیه آمریکا جنوبی رقابت کنه.

عربستانی که حتی در دوره قبل در مرحله آخر انتخابی حتی نتونسته شرکت کنه حق اظهار نظر نداره.
-
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
با عباس موافقم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر