فهرست
نمازی: به کی‌روش حق می‌دهم از من عصبانی باشد
نمازی: به کی‌روش حق می‌دهم از من عصبانی باشد

نمازی: به کی‌روش حق می‌دهم از من عصبانی باشد

آی اسپورت - امید نمازی مربی تیم زیر ۱۸ ساله‌های آمریکا شد تا این بهانه‌ای باشد برای گفت‌وگو با او بعد از نزدیک به دو سال. دیروز پیش از حضور نمازی در تمرین تیمش، موفق شدیم دقایقی با او حرف بزنیم و این هم خلاصه‌ای از گفته‌هایش.
فدراسیون آمریکا احترام می‌گذارد
انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی زیر ۱۸ ساله‌های آمریکا اتفاق مهم و خوبی برایم بود. وقتی در ایران بودم، هرکس هر چیزی دوست داشت به من می‌گفت ولی من در آمریکا سابقه دارم. فدراسیون فوتبال اینجا به من احترام می‌گذارد. مربیان باشگاهی و ملی من را می‌شناسند ولی در ایران اصلاً با من آشنا نبودند.
این شکلی سرمربی تیم ملی شدم
وقتی از ایران جدا شدم، در تیم ملی بانوان آمریکا دستیار شدم. بعد از دو ماه سرمربی برکنار شد و من هم دستیار راموس سرمربی تیم زیر ۲۰ ساله‌های آمریکا شدم البته راموس مدیر تیم‌های ملی پایه آمریکا هم به حساب می‌‌آید. همراه با این تیم به مسابقات جام جهانی‌ زیر ۲۰ ساله‌ها رفتیم و نتایج خوبی گرفتیم. دو ماه بعد به من گفتند که می‌خواهیم تیم زیر ۱۹ ساله‌ها را تشکیل بدهیم و دوست داریم تو سرمربی‌‌اش باشی من قبول کردم. حدود یک ماه قبل بود که مربی زیر ۱۸ ساله‌ها استعفا داد و رفت و من خودم به راموس گفتم که دوست دارم سرمربی این تیم شوم.
همه زیر نظر کلینزمن هستیم
در آمریکا اصلاً این‌طور نیست که مربیان تیم‌های پایه با سرمربی مشکل داشته باشند. اینجا همه ما زیر نظر کلینزمن هستیم و او به ما می‌گوید باید شکل تمرینات مثل تیم ملی بزرگسالان باشد. خبر دارم که در ایران تیم المپیک، خاکپور و مایلی‌کهن با کی روش اختلاف دارند. متأسفانه ساختار فوتبال ایران خراب است.
امکانات تیم من
به جرأت می‌گویم امکانات تیم زیر ۱۸ ساله‌های آمریکا از تیم ملی بزرگسالان ایران بهتر است. اینجا فدراسیون واقعاً پولدار است. چمن‌هایی که ما روی آن تمرین می‌کنیم، مخمل است. ما در هر استانی که بخواهیم تمرین کنیم، تا دلتان بخواهد زمین خوب داریم و گاهی برای انتخاب زمین مشکل پیدا می‌کنیم.
دلم می‌سوزد
ما در ایران پول نداریم. من واقعاً دلم می‌سوزد. ما این همه استعداد داریم ولی پول خرج پرورش استعداد آنها نمی‌شود. متأسفانه در ایران، آدم‌های فوتبالی کار را به دست نگرفته‌اند. شما ببینید باشگاه‌ها تمام خرج‌شان را در تیم‌های اصلی می‌کنند و اصلاً خرجی برای زمین چمن خوب، آکادمی فوتبال و... نمی‌شود.
ایرانی خالصم
من عاشق ایران هستم و یک ایرانی خالصم. اینجا همه چیز خوب است ولی دوست دارم یک روز برگردم و به فوتبال کشورم کمک کنم. واقعاً اگر فضای کار در ایران خوب باشد، دوست دارم برگردم.
چرا کی روش علیه‌ام حرف زد؟
سیموئز از ایران رفت، کی روش عکس‌العمل نشان نداد. میک و بارت هم رفتند و عکس‌العمل نشان نداد ولی وقتی من رفتم ناراحت شد. این به خاطر چه بود؟ فکر می‌کنم چون در تیم ملی مهم بودم و این به من حس خوبی می‌دهد. خیلی‌ها می‌گویند چرا من جواب کی روش را ندادم وقتی گفت امید در تیم ملی قیف می‌چید. من در تیم ملی همه کار می‌کردم. همیشه با کی روش بودم. مدام به خانه‌‌اش می‌رفتم و حتی غذا خوردنمان با هم بود. من چون فارسی بلد بودم با همه تیم رابطه داشتم. کی روش به من اعتماد داشت. شک نکنید وقتی من رفتم اینقدر ناراحت بود که آن ادبیات را علیه‌ام به کار برد.
کی روش به پدرم هم گفت
به کی روش حق می‌دهم که عصبانی شد؛ حتی به پدرم گفت که چرا امید به من نگفته بود می‌خواهد برود؟ راستش من با فدراسیون مشکل مالی داشتم. ۶ ماه به من پول ندادند؛ حتی دو ماه قبلش به کفاشیان پیامک دادم که با این وضعیت من دوام نمی‌آورم. جواب او هم این بود که حالا درست می‌شود. می‌دانید که کفاشیان همیشه می‌خندد. دیگر نمی‌شد بمانم و به خاطر همین وقتی پیشنهاد خوبی از آمریکا داشتم، تصمیم گرفتم جدا شوم.
اینجا زد و بند نیست
متأسفانه زد و بند و رابطه در فوتبال ایران وجود دارد. تعریف از خود نباشد ولی شما مطمئن باشید در آمریکا الکی به کسی کار نمی‌دهند. با توجه به اختلافات ایران و آمریکا، مطمئن باشید یک ایرانی تا شایستگی نداشته باشد، اینجا پست نمی‌گیرد.
علیه‌ام موضعگیری می‌کردند
روزی که مربی تیم ملی شدم کسی من را نمی‌شناخت و نمی‌دانست کی هستم و به خاطر همین طبیعی بود که علیه من موضعگیری کنند. مربیانی چون مایلی‌کهن، شرفی و مظلومی حرف‌هایی زدند که من درک می‌کنم چرا می‌گفتند. به هر حال تحملش سخت بود که من دستیار کی روش شده‌ام. در ایران همه نگاه ویژه‌ای به تیم ملی ایران دارند.
حرف‌های مایلی‌کهن را شنیده‌ام
شنیده‌ام مایلی‌کهن که روزی می‌گفت من ایرانی نیستم، الان جلوی کی روش از من حمایت کرده است. ایشان آدم دلسوزی است. یک وقتی احساساتی می‌شود و یک چیز می‌گوید و یک وقت دیگر بر عکسش را به زبان می‌آورد. آقای مایلی‌کهن گاهی احساسی می‌شود و یک وقت‌هایی چیزهایی می‌گوید که به آن اعتقاد ندارد. 

منبع: خبر آنلاین
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-07 12:39:17
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۰۷
کلا مایلی شوته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر