فهرست
یادداشت؛ مدیریت بحران مصدومیت، اصلی ترین وظیفه کلوپ در لیورپول
یادداشت؛ مدیریت بحران مصدومیت، اصلی ترین وظیفه کلوپ در لیورپول

یادداشت؛ مدیریت بحران مصدومیت، اصلی ترین وظیفه کلوپ در لیورپول

جاناتان ویلسون
 این فصل عجیب ترین فصل رقابت های لیگ برتر است. باید انتظار گیج کننده ترین اوضاع را داشته باشیم. نیمی از فصل گذشته و بیشتر تیم های نیمه بالای جدول این شانس را دارند که قهرمان شوند، در صورتی که بتوانند 7 یا 8 بازی پشت سر هم ببرند.
پس شاید این سوال از یورگن کلوپ که آیا لیورپول هنوز می تواند قهرمان شود یا نه به اندازه شکست آن ها مقابل وستهام عجیب نباشد.
لیورپول بیشتر از هر چیزی در این فصل نامتعادل و متناقض بوده است. پیروزی های خارج از خانه مقابل من سیتی و ساوثهمپتون عالی بودند. اما بعد از پیروزی 6 بر یک در کپیتال وان کاپ، شکست مقابل نیوکاسل، واتفورد و وستهام. 3 بازی از 4 بازی اخیر در لیگ.
پیروزی مقابل استوک در کپیتال وان کاپ در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیورپول به فینال نزدیک کرد. اما هنوز برای این که لیورپول را مدعی قهرمانی بدانیم راهی طولانی در پیش است.
از یک طرف یورگن کلوپ به نوعی قربانی سیاست سردرگم نقل و انتقالات لیورپول شده است. درست است که هنوز نمی توان گفت این لیورپول کلوپ است؛ اما آن را به هیچ کس دیگری هم نمی توان نسبت داد. روز شنبه بعد از شکست مقابل وستهام، کلوپ اشاره کرد که کارول بی نظیر بوده و به این اشاره کرد که بازیکنان حریف مامور بودند سانترهای زیادی انجام دهند. او با توجه به توانایی بنتکه در بازی هوایی مدعی شد که آن ها هم می توانستند این کار را بکنند.
اما این جا یک مشکل پیش می آید. آن ها می توانستند این کار را بکنند اما نکردند! شاید دلیلش این است که این سبک فوتبالی نیست که او به آن اعتقاد دارد. شاید لیورپول بازیکنانی ندارد که بتوانند در کناره ها حرکت کنند و سانتر بفرستند.
این شبیه بحثی است که برندن راجرز در سال 2012  درباره کارول انجام داد. اما اگر این سبک او هم نبود، پس چرا او یا کمیته نقل و انتقالات لیورپول بنتکه را به خدمت گرفت؟ بنتکه تفاوت هایی با کارول دارد. دونده تر است، سریع تر است و جا به جایی اش در زمین بیشتر است. اما شاید مهاجمانی باشند که شبیه به هم باشند. لیورپول اما بازیکنان زیادی دارد که تمام کننده باشند. در واقع این تیم حالا پر از شماره 10 است: کوتینیو، لالانا، فیرمینیو.
کلوپ بعد از شکست مقابل وستهام شدیدا عصبانی بود:«اگر بجنگی اما 100 درصد نباشی، 95 درصد کافی نیست. چه کسی دوست دارد یک بازی 95 درصد ببیند؟». «گگن پرسینگ» سخت است. در اولین بازی مقابل تاتنهام وقتی همه چیز تازگی داشت و کلوپ و بازیکنان از اتوبوس پیاده شدند و با انگیزه وارد زمین شدند. اما حالا خیلی از بازیکنان مصدوم هستند و اوضاع خوبی ندارند. یعنی نمی توانند این کار را انجام دهند.
کلوپ حتی تمرینات سختی هم دارد. او از بازیکنانش می خواهد که بیش از هر تیمی در لیگ بدوند. آمار اوپتا نشان می دهد که آن ها همین حالا 6 کیلومتر بیشتر از دیگر تیم ها در هر بازی می دوند. اما برای انجام این کار بازیکنان نیاز به تمرینات پیش فصل مناسب دارند. کلوپ هم می داند که 12 مصدوم که 6تای آن ها دچار آسیب دیدگی همسترینگ هستند یعنی باید کمی نگران بود.
جالب اینجاست که ریموند فرهاین، مربی بدنساز گاس هیدینک که با او در تیم های زیادی کار کرده چندی پیش در توییترش به این مساله اشاره کرده بود. او نوشته بود:«لیورپول در روزهای آینده دیدنی است. این تیم با مربی جدیدش وارد بحران مصدومیت می شود».
کلوپ حالا مجبور است برای تقویت خط دفاعی اش یک یا شاید 2 بازیکن بخرد. اصلی ترین وظیفه او حالا مدیریت کردن بحران مصدومیت است. اما حتی بدون این مصدومیت ها این ترکیب نیاز به بازسازی های زیادی دارد.
هنوز در لیورپول مشخص نیست چه کسی مسئولیت خریدها را به عهده دارد. اما چیزی که واضح است این است که اوضاع در این باشگاه پیچیده تر و سردرگم تر هم خواهد شد. هر مربی ای نیاز به زمان دارد تا این مسائل را حل کند. کلوپ هم با این سبک خاصش حداقل به یک تابستان و یک پیش فصل نیاز دارد تا نتیجه پروسه اش را ببنید.  کد خبر 9404
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-08 17:47:43
نظر دهید
۲ نظر
طاهر فردوس
جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۰۳
به اعتقاد من یورگن کلوپ یکی از سرمربیهای نیک روزگاره.
محمد
جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۴۴
برعکس نوشته های قبلی در مورد لیورپول، متن خوب و غیرمغرضانه ای بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر