فهرست
برای اشک‌های کریم؛ همین یک شب فقط ...
برای اشک‌های کریم؛ همین یک شب فقط ...

برای اشک‌های کریم؛ همین یک شب فقط ...

آی اسپورت - بغض ناگهان گلویش را فشرد. انگار حرفی روی دلش سنگینی می‌کرد. باید می‌گفت. باید می‌گفت تا همه بدانیم آنها هم بخش جدایی ناپذیر مایند. شاید شب موفقی نداشت اما در شب پیروزی تیم مثل یک سرباز همه آنچه فرمانده خواسته بود را انجام داده بود. اول وینگر چپ، بعد هافبک کاذب کمی بعدتر هافبک دفاعی . بیش از ۱۰ کیلومتر دوندگی و تلاش او را بخش مهمی از این برد کرده بود. در آن لحظات شاد که مردم در تهران و دیگر شهرها روی هوا بودند باید برای‌شان می‌گفت:«خوشحالم که اگر برای حتی یک شب کاری کردیم که فراموش کنند همه سختی‌هایی که از داخل یا خارج به مردمم روا می‌شود. سعی کردیم برای خودشان باشند و شادی کنند.»

همه این‌ها را کریم انصاری فرد گفته بود اما بی تردید این حرف تک تک شان بود. آنها که به قول کی‌روش:«شاید ستاره نداشتیم اما یک تیم بودیم. ما در سایه تیم بودن و تلاش برنده شدیم.» تک تک شان قول داده بودند که اگر پیروز هم نشدند، حس افتخار و غرور را هدیه‌مان می‌کنند. کاری که عملی‌اش کردند. کم در این مدت سختی نکشیدند اما سختی بخشی از مسیر رسیدن است به موفقیت. پا به پای مردم تحریم شدند. درست مثل مردمی که کریم از آنها سخن می‌گوید افتاده بودند میان دعواهای حیدری_نعمتی و زیر فشار و تهمت‌های داخلی، در کنار تحریم‌های سیاسی بیرونی ، کار را به سختی پیش بردند اما چون هدف‌شان نشاندن لبخند روی دل یک ملت بود، ضربان مشترک داشتند و اینگونه دل ۸۰ میلیون نفر شاد شد.

کی‌روش وقتی در پایان این جشن در جمع خبرنگاران از تحریم‌های ظالمانه گفت که بر تیم ملی هم سایه انداخته، پیروزی را به همه مردم تقدیم کرد. او می‌دانست در ایران چه خبر است. درست مثل همه شاگردانش. آنها که قول داده بودند تا پای جان بجنگند. به یاد بیاوریم جنگ گلادیاتوری امید ابراهیمی را. رشادت بیرانوند و بازی ستودنی روزبه چشمی را. چقدر تکل زدند. چقدر جنگیدند و توپ گرفتند. همه این خستگی بی شک ارزش آن رقص شادمانه توی رختکن و آن ترانه:« ما بچه‌های ایرانیم...» گوچی با سایر بازیکنان را داشت. آن رقص‌های شادمانه ایرانی‌های حاضر در استادیوم سنت پطرزبورگ ، آن کری خوانی‌های ایرانی‌ها در سراسر روسیه و آن جشن عمومی در سراسر ایران. بچه‌ها برای این ملت پای عهدشان ماندند نه برای آن سیاستمدارانی که ریاکارانه بعد برد تازه سر رسیدند. نه آنهایی که خود بخشی از تحریم کنندگان تیم ملی بودند و ‌نه برای مسئولانی از اداره کنندگان فوتبال که با هر فشار و تهدیدی پشت تیم ملی را خالی کردند.

آنها جنگیدند، مسئولانه جنگیدند برای شادی دل مردم چون مربی شان باور داشت تنها برد است که می‌تواند برای ۸۰ میلیون نفر حتی برای یک شب داروی شفابخش باشد. آنها حتی برای همین یک شب هم که شده پای عهدشان ایستادند وباز هم قول‌شان این است که باعث شرمساری مردم‌شان نباشند. این خود بالاترین تعهد است برای مردمی که دارند سخت زندگی می‌کنند و سخت نان برای خوردن بدست می‌آورند و مسئولان‌شان انگار حال خوب‌شان در دعوا با هم است تا تعهد به جنگیدن در مسیر حل مشکلات این ضربان مشترک ۸۰ میلیونی. آری بغض کریم برای مردمش می‌ارزد به همه این عکس‌های شادی گل عامه پسندانه سیاستمداران و پیام‌های تبریک «ما سه تا را با هم کجا می‌بریدشان!»

۳۳ ۱۳  
آی اسپورت
2018-06-16 11:28:00
نظر دهید

۱۳ نظر
امید از تفت
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
من الان توی عکس اشک کریم نمی بینم!!!؟
۶
برای احمقهای کیروش پرست
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
آخه انصافتان را شکر ؛ آخه ایمانتان را شکر
یه مقدار وجدان داشتن چیز بدی نیست ؛ درسته از موفقیت شانسی تیم ملی خوشحالیم

اما برای کدام تاکتیک مربی ؛ کدام هنر مربی ؛ کدام برنامه مربی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در تاریخ از خیانتهای قجرها و امثال میرزا آقا خان نوری نوشتن و هی میخونیم و میگیم خائنها .
بنظرتون اونا همون موقع همین کاری رو نمیکردن ؛ که امثال شما مزد بگیران قلم بدست میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

ما در این بازی چه هنری داشتیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا بازی غیرتمند" امید ابراهیمی" تاکتیک این مربی بوقلمون بود یا آموزشش ؟؟؟؟؟
بجز " امید ابراهیمی " و اون تک حرکت " بیرانوند " که از قضای روزگار هر دو هم بازیکن لیگ بودند نه اژیونر ؛ دیگه چی از بازیکنان تیم ملی دیدین ؟؟؟

یکی بیاد برنامه تیم ملی رو البته بجز بکش زیرش توضیح بده ؟؟؟
آیا درگیری " رامین رضائیان " و " مسعود شجاعی " رو دیدین ؟؟؟
آیا درگیری " سامان قدوس " به هنگام تعویض رو دیدین ؟؟؟؟

شایدم تلویزیون ایران سانسور کرده ندیدین ؛

وجدان ؛ شرف ؛ انصاف و نمک به حرام نبودن خیلی خوبه اگر همه داشته باشیم ؛
ایران موفق شد ؛ شکر خدا اما شایستگیش را به هیچ عنوان نداشت . این به معنی این نیست که مراکش حتما شایسته برد بود ؛ اما بسیار شایسته تر از ما بازی کرد که تیمهای خلیج فارس رو اونجا سربلند کردیم با افتادن روی زمین ؛ بکش زیرش و خطاهای چرک

امید
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۱
جو گیر نباشیم :))) یه به گل بخودی انقد شادی نداره
قارتال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴
بچه‌ها برای این ملت پای عهدشان ماندند نه برای آن سیاستمدارانی که ریاکارانه بعد برد تازه سر رسیدند. نه آنهایی که خود بخشی از تحریم کنندگان تیم ملی بودند و ‌نه برای مسئولانی از اداره کنندگان فوتبال که با هر فشار و تهدیدی پشت تیم ملی را خالی کردند. این بند بدجور به دلم نشست.
۵
پیام
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۰
ما ایرانی ها خیلی مردم جالب و جوگیری هستیم!
اون از کی روشی پور که تو مصاحبه بازی از دقیقه یک شروع کرده بود به " یا علی" گفتن و تو دقیقه 12 می گفت : همه راضی هستیم که همین الان بازی با همین نتیجه مساوی تموم بشه! ... و برعکس تو آخر بازی هم که جوگیر شده بود، می گفت : ما چقدر خوبیم!
اون هم از آمار بازی که درصد مالکیت برای ایران به 18 درصد! رسیده بود و تا دقیقه 80 تعداد پاس های ایران بزور به عدد 80 پاس می رسید! ... واقعا تو بازی دیروز ما همه کار کردیم. از وقت تلف کردن های زیاد و شدید که تماشاگرها ما رو هو می کردن ... تا بزن زیر توپ های فراوان! ... حالا هم هم که شانسی خودشون به خودشون گل زدن، همه جو گیر شدن می گن : پرتغال و اسپانیا هم می بریم می ریم مرحله بعد!
خداییش اگر بازیکن مراکش به خودش گل نمی زند ما تا صبح هم نمی تونستیم با این تاکتیک خنده دار به گل برسیم.
عیار واقعی ایران تو بازی با پرتغال و اسپانیا مشخص می شه!
کمی واقع بین بودن هم بد نیست ... بهتره خودمون رو گول نزنیم!
**
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
فکر کنم عشق پرفسور یه درصدی کورت کرده.مشتی مراکش فهرمان آفریقا هست و تمام بازیکناش متولد اروپا.تو با برانکو از پس امثال بغداد و ...بر نیومدید که بازیکن های رده سوم افریقا هم نیستن.بعدش اگه از فوتبال حالیت بود میدونستی که جام جهانی مثل بازی محلات نیست که تو زمین بگی برو بریم جلو خدا بزرگه.سه تا بازی هست و میره تا چهار سال بعد.مراکش الان اگه خودشو بکشه بتونه دو تا مساوی بگیره که باز هم زیر ایرانه.به نظرم تو و برانکوت فکر الدحیل باشید تا دوباره آبروی فوتبال مملکت رو نبرید.زورت گرفته تیم ملی برده.بازیکن مراکش تحت فشار حمله ایران زد تو گل خودشون تو چرا اینقدر اونجات میسوزه.به درصد مالکیت تو فوتبال هیچی نمیدن.بفهم نفهم
@
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۶
این کیسه کش شل مغز که فرق سرمربیگری تیم ملی رو با باشگاهی نمیدونه کامنت هم میذاره! اخه معیوب سرمربی تیم ملی اونقدر بازیکن داره که نصف شون رو خط زده مقایسه اش میکنی با مربی باشگاهی؟ باشه بذار پای ابروداری کیسه که دو روز گل میخورد. ولی خداییش برانکو با این فلک زده ها چیکار کرده؟
۹
خوزستانی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
عاشق ایرانم
به هیچ رنگ و لعابی هم در حال حاضر تعلق خاطر ندارم به جز سپید ملی
خوشحالم که پیروز شدیم
اما چرا بازیکنان خوبمان را با تغییرات عجیب نابود کردیم ؟
میلاد محمدی چه شد ؟
سامان قدوس که قید سوئد را زد با وساطتت دیروز وارد میدان شد چون نمیخواست ملعبه کیروش شود
کریم فوروارد اولمپیاکوس کجا بود ؟
چرا حاح صفی مدافع شد ؟
مسعود شجاعی دقیقا در زمین چکار مثبتی انجام میدهد ؟
این پیروزی رو به ملت ایران فقط مردم ایران تبریک میگم
۸
پسرک آبی
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۰
نمی دونم فاز یه سریا چیه دقیقا ؟
تو شرایطی که یه ملت خوشحالن و مشغول پایکوبی ، دنبال قاتل بروسلی می گردن ! اینکه همیشه دوست داری نیمه ی خالی لیوان رو ببینی و زندگی رو به خودت زهر کنی به خودت ربط داره ولی لطفا بی خیال همین خرده خوشحالی های این ملت بشید .
تو خونه ی خودت و با منطق رئالیستیت تا می تونی سینه بزن و آسمون و ریسمون بباف ولی این چند روز رو بی خیال نقد ونقادی بشید . باور کن اگر حرفتون حق هم باشه که نیست الان دیگه وقت نق زدن نیست . الان فقط باید از فوتبال لذت برد .
#ضدحال_نباشیم
#خودروشنفکر_پندار_نباشیم
#منفی_نگر نباشیم
#احمق_نباشیم
#انرژی_منفی_نباشیم
۹
....
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
.
مهرداد
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۱
شاید بعضیا هنوز باور نکردند قدرت فوتبال ایران همینقدره نه کمتر و نه بیشتر

بابا فوتبال ایران با اروپا و امریکای جنوبی و حتا افریقا فاصله داره
همین یک هیچ هم نتیجه بیست دقیقه تحمل فشار شدید رقیب و خوش شانسی بود

برید خدا رو هزار بار شکر کنید که همینجوری بازم بردیم و اینقدرم نق نزنید

یه دونه فقط یه دونه استادیوم در حد این ورزشگاه نداریم هنوز بعد چهل سال

افتخارمون نقش جهان نیمه کاره و ورزشگاه رضوی و فولادآرناس که به گرد پای این استادیوم نمیرسند

اینقدر نق نزنید ، خود یواخیم لو و گواردیولا رو هم بیاریم محاله ممکنه نتیجه ای بهتر از این بگیریم

بضاعت فوتبال ایران همین قدره

فوق فوقش میتونستیم هجومی بازی کنیم و یه بازنده سربلند باشیم همین و همین
۹
عرفان
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
بابا این بدبختا راس میگن دیگه اخه بردن تو جام جهانی هم افتخار داره . بابا اینا به به مساوی 2 2 با الاهلی عربستان میگن حماسه تازه روز های پر افتخار دیگه ای مثل 4 تا خوردن از الهلال یا 3 تا خوردن از السد رو تو کارنامه دارن اونم تازه با امار خوب اخه امار واسشون خیلی مهمه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۵ ۱
666
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
ای جان ! اسم حماسه که میاد فقط یه چیز تو ذهن میاد اونم حماسه سازی کیسه جلو العینه که دو روز گل میخوردین اخرش با وساطت داور بازی تموم شد. واقعا با چه رویی حرف از 4و 3 گل میزنین وقتی خودتون 6 تا خوردین؟ پررو و وقیح بودن هم حدی داره
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر