فهرست
اعتراض باشگاه مصری به قهرمانی های بارسلونا!
اعتراض باشگاه مصری به قهرمانی های بارسلونا!

اعتراض باشگاه مصری به قهرمانی های بارسلونا!

آی اسپورت – در حالی که بارسلونا با کسب قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها به بیستمین جام بین المللی خود دست یافته و از این نظر با رکورد باشگاه الاهلی مصر برابری کرده اما گویا باشگاه مصری نظر دیگری دارد.
کاتالان ها با کسب پنج لیگ قهرمانان اروپا٬ پنج سوپر جام اروپا٬ چهار جام برندگان جام اروپا٬ سه جام جهانی باشگاه ها و سه قهرمانی در جام موسوم به اینترسیتی فیرز (Inter-Cities Fairs) به رکورد ۲۰ جام بین المللی که پیش از این در اختیار باشگاه الاهلی بوده رسیده است.
اما باشگاه الاهلی با انتشار بیانیه ای٬ سه عنوان قهرمانی بارسا را زیر سئوال برده و معتقد است این سه قهرمانی نباید جزو این آمار به حساب بیاید: «بارسلونا سه جام غیر رسمی تحت عنوان اینترسیتی فیرز کاپ را جزو عناوین قهرمانی خود به حساب آورده٬ جامی که در زمانی که برگزار می شد زیر نظر یوفا نبوده.  این رقابتها در سال ۱۹۵۵ آغاز و در ساال ۱۹۷۱ نیز متوقف شد. یوفا پیش از این هم اعلام کرده که اینتر سیتی فیرز کاپ را جزو آمار رقابتهای خود به حساب نمی آورد چرا که این رقابتها تحت نظارت یوفا برگزار نشده است.»
رقابتهای اینترسیتی فیرز بین تیمهای شهرهایی برگزار می شد که با یکدیگر در اروپا مبادلات تجاری داشتند و با وجودی که زیر نظر یوفا نبود٬ اما فیفا آن را جزو افتخارات باشگاه ها به حساب آورده. حالا بحث و جنجال بر سر این است که بارسا می تواند قهرمانی های خود در سالهای ۱۹۵۸٬ ۱۹۶۰ و ۱۹۶۶ در این جام را جزو عناوین خود حساب کند یا نه.
۹۴۱۰
     
آی اسپورت
2016-01-09 03:23:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر