فهرست
اینفوگراف: نمایشِ ناامیدکننده‌یِ رونالدو مقابلِ بزرگان
اینفوگراف: نمایشِ ناامیدکننده‌یِ رونالدو مقابلِ بزرگان

اینفوگراف: نمایشِ ناامیدکننده‌یِ رونالدو مقابلِ بزرگان

آی‌اسپورت – این اولین باری نیست که چنین سوالی مطرح می‌شود: آیا کریستیانو رونالدو مردِ بازی‌هایِ بزرگ هست؟ وقتی رونالدو هنوز در یونایتد بود، و حتی در فصلِ آخرش که درخششِ خیره‌کننده‌ای داشت، این سوال زیاد مطرح می‌شد. تا اینکه شماره‌یِ هفتِ سابقِ یونایتد در فینالِ چمپیونز لیگ گل زد، و البته یک پنالتی را هم از دست داد.
حالا یک بارِ دیگر با این سوال روبرو هستیم. رونالدو این فصل 14 گل زده است. تنها سوارز با 15 گل از این منظر بالاتر از ستاره‌یِ مادرید است. در ضمن رونالدو 5 پاسِ گل هم داده که در کلِ لا لیگا از این منظر هم تنها نیمار و بیل را با 7 پاسِ گل بالاتر از خودش می‌بیند. اما آماری که نگران‌کننده است نمایشِ او مقابلِ تیم‌هایِ بزرگ بوده است. همانطور که در اینفوگرافِ بالا می‌بینید تنها 2 گل از 14 گل رونالدو تا اینجایِ لا لیگا مقابلِ تیم‌هایی بوده که در نیمه‌یِ بالایِ جدول قرار دارند. بدتر از آن، پایین‌ترین ریتینگِ این فصلِ رونالدو از نظرِ "هواسکورد" به ترتیب مقابلِ سویا، بارسا، مالاگا، ویارئال و اتلتی بوده است. از این پنج تیم دقیقا 3تا در رده‌هایِ اول، دوم و چهارم قرار دارند.
نکته‌ای که باید بهش توجه کنیم نارضایتیِ مشخصِ رونالدو از سیستمِ بازیِ رافا بنیتز و رابطه‌یِ نه چندان گرمش با او بود، عاملی که حتما باید واردِ این معادله کنیم. حالا با آمدنِ زیزو و نشستنش رویِ نیمکتِ برنابئو باید دید نمایش و مهمتر از آن روحیه‌یِ رونالدو چه تغییری خواهد کرد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-09 15:20:06
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر