فهرست

بیانیه هواداران ملوان: باید قید این فوتبال کثیف را زد

آی‌اسپورت - ما ملوانیم ، ایستاده مردن را ترجیح می‌دهیم به سر خم کردن مقابل حرف زور و تبعیض آمیز! این بخشی از بیانیه کانون هواداران ملوان است که پس اتفاقات پیش آمده بر سر مهدی شریفی منتشر شد. در این بیانیه آمده است: 

اگر انزلیچی و به تبع آن ملوانی باشی دیدن و شنیدن تبعیض‌های آشکار در مورد شهر و تیم محبوبت - به ویژه در سال‌های اخیر - چندان باعث تعجبت نخواهد شد. پس از ورود پول بی‌حساب و کتاب به فوتبال ما تحت عنوان حرفه‌ای‌گری شاید بهتر بود ما هم مانند خیلی از خاک‌خورده‌های فوتبال این شهر و قدیمی‌ترها قید این فوتبال کثیف (با تاکید موکد "کربکندی مانند" روی "ث") را می‌زدیم و ما هم به همانجایی می‌رفتیم که تیم‌های پرطرفدار و ریشه‌داری چون نساجی قائمشهر ، برق شیراز، شاهین بوشهر و سایر تیم‌های پرهوادار شهرستانی رهنمون شدند! اما چه کنیم که سرسختی را از مواجهه با امواج سهمگین دریا آموخته‌ایم. ماندیم تا « امروز » ببینیم آنچه که نباید!

دیدیم که همه کار کردند تا ملوانی وجود نداشته باشد اما نام مقدسش آنقدر بزرگ بود که حتی اگر خیلی‌ها از لجن‌زار فوتبال ایران دل بکنند باز هم هواداران سینه سوخته‌ای هستند که نگذارند شمع عشق‌شان خاموش شود ، اما بس است دیگر ، در سالی که همچون همیشه با مشکلات کمرشکن مالی دست به گریبانیم و بدون بهره‌گیری از بیت‌المال و یا سایر حامیان مالی و تنها با همت بازیکنان و هواداران غیرتمندمان صورت‌مان را سرخ نگه داشته و چشم به حضور بازیکنان سرباز با کیفیت در تیم‌مان داشتیم؛ بازیکنی که حتی کد سربازیش برای ملوان صادر شده بود را به بهانه نخ‌نمای منافع ملی از ما ربودند! 
کدام منافع ملی؟ لابد منافع ملی این است که مسئولین محترم نظام وظیفه به یکباره تغییر 180 درجه‌ای راجع به تصمیم خود بدهند و کد سربازی بازیکنی را که سرباز نیروی دریایی است برای تراکتور بزنند؟! این منافع فقط برای تراکتورسازی باید باشد؟ منافع این است که تیم بازیکن‌ساز ملوان را در حالی که با مشکلات مالی شدید برای سرپا ماندن دست و پنجه نرم می‌کند و در حال حاضر 3،4 بازیکن تیم ملی از جمله سید جلال حسینی با تجربه و سعید عزت‌الهی جوان محصول آکادمی آن است را از حق حداقلی خود محروم سازیم و تیمی دیگر را با 14،15 بازیکن سرباز دائم تقویت کنیم ؟! وقتی نماینده‌ی مرکز دو استان برای تغییر محل اعزام یک بازیکن دست به مصاحبه می‌زنند و رسما به عنوانی یک فرد سیاسی در تصمیمات ورزشی تاثیر می‌گذارد؛ باید هم اینگونه اتفاق‌ها بیفتد ! راستی اگر آنقدر حضور قدرتمند مقابل کشورهای عربی علی‌الخصوص عربستان و امارات مهم است در حدی که به فرموده نماینده محترم مجلس در تبریز ، برای دفاع از نظام باید مقابل آنها ایستادگی کرد ، باید عارض شویم که خودِ سپاهان اوضاع چندان مناسبی ندارد و هفته‌هاست نتوانسته بردی کسب کند و به زودی نیز باید مقابل النصر امارات و الاتحاد عربستان صف آرایی کند ، چطور است حال که مسئولین محترم نظام وظیفه در فاصله‌ی 12 ساعت به خوبی قوانین را بر حسب مصلحت تغییر می‌دهند ، اجازه بدهند یک سالی بیشتر مهدی شریفی در سپاهان بماند تا بتواند از حیثیت فوتبال و مملکت‌مان مقابل تیم‌های اماراتی و عربستانی در جام باشگاه‌های آسیا دفاع کند ، چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است! چرا تراکتورسازی آن هم با این همه جنجال ؟! چرا برای تیمی که یکباره با استفاده از رانت‌های مختلف با 14 ،15 بازیکن سرباز درجه یک می‌شود جزو تیم‌های بالانشین جدول تا جایی که حتی کاپیتا‌ن‌های دوم و سومش هم بازیکنان سربازش هستند !!!

در هر صورت ما تا پای جان هوای ملوان را داریم ...باور کنید اصلا و ابداً بحث مهدی شریفی و ثاقبی و امثالهم نیست ، شهری که مردمانش غفور جهانی و سیروس قایقران و برادران اسپندار و احمدزاده و پورغلامی و ... دیده است ، دست و پایش برای هیچ اسمی شُل نمی‌شود حتی اگر مانند امروز نیازمند حضور آن باشد ، مشکل سیاست‌های تبعیض آمیزی است که جان را به لب رسانده ! یا باید قید این عشق را بزنیم که عملاً امکان پذیر نیست، یا باید عشق‌مان قید این لجن‌زاری که در ایران آن را فوتبال می‌نامند ، را بزند !

و اما خطاب به هیئت مدیره‌ی باشگاه ملوان بندرانزلی: به هر کدام از تصمیمات درون خانوادگی که در این مدت گرفته‌اید و به آن انتفادها داشته و داریم ، کاری نداریم ، امروز وقت دفاع از حیثیت ، حقانیت و مظلومیت این هوادار و شهر بندرانزلی است که سال‌هاست به دلایلی آشکار رنگ موفقیت را ندیده ! حال که پس از سال‌ها یک تصمیم قاطعانه گرفته‌اید ،به عنوان جامعه‌ی هواداران و رسانه‌ای شهر انزلی از این تصمیم قاطعانه حمایت خود را اعلام می‌کنیم و امیدواریم سفت و سخت و تا آخرین لحظه پا پس نکشید و حق ملوان مظلوم‌مان را بگیرید.حاضریم ایستاده بمیریم یا یک بار برای همیشه مقابل تبعیض بایستیم و حق شهرمان را بگیریم.


کدخبر:9412
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-01-10 00:13:15
نظر دهید

۱۲ نظر
فرهود
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۱۲
عالی و بسیار به حق بود
سپاهانی
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۲۸
دروود بر انزلی چی ها با این غیرتشون
ما سپاهانی ها هم حمایتتون میکنیم تا جلوی این تراکتوری ها که از هر اب گل الودی ماهی میگیرند به ایستید
فقط تبریز شهر ایران نیست اصفهان هم هست ما هم دو نماینده داریم
اگه بحث ملی بود پس چرا بازیکن ما را هوایی کردید و از سپاهان جدا کردید و از اون طرف رضایت نامه حمودی را نمیدید؟ مگه ما ایرانی نیستیم
یا شاید ما را هم جز ال سعود میدونید؟
به نظرم همه تیم ها باید به خاطر رفتار بچگانه و فرصت طلبانه ی تیم تراکتور از لیگ کناره گیری کنند و پشت ملوان به ایستند
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۳۰
استفاده کردیم اودافیظ
بشین بابا
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۳۵
همیجوری بسوزین تا آنیش بگیرین اول برین خو تحقیق کنیم بعد، از وقتی تراکتور اومده لیگ چند فصل بالای این نیم تموم کردین؟ ما با بازیگنای لیگ 1 7ام شدیم ور حالی که شما داشتین سقوط می کردین، وقتی بازیکن خودش نمی خواد به تیمتون زوره؟ تراکتور درجه 1 بود و هست ماهینی و حسینی که کدشون خورده به نراکتور و تو ملوانن خوار دارن؟ وقتی تراکتور 51%نظامیه چرا باید ملوان 13%نظامی سرباز بگیره؟
کی سربازی یه نفر یه سال عقب انداختن که این دفعه برا سپاهان عقب بندازن؟
بی شرف کسیه که برگرده دوباره به لیگ!!! ملوان کمتر فوش و دعوا و چاقوکشی کمتر!!
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۵۸
ما از کناره گیری این تیم بی هویت از لیگ استقبال میکنیم . با این طرفدارای بی فرهنگی که داره هیچ تیمی از نبودنشون ناراحت نمیشه
امیر تبریز اوغلی ضد لنگ وکیسه
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۵
امیدواریم که روی تصمیم خود بایستید.. کم اتیش زدین اتوبوس های تیم ها رو تو انزلی..کم فحاشی کردین؟؟؟؟؟ مرد باشین و برنگردین دیگه. البته شما و مرد؟؟؟ در ضمن خودتون رو تراختور کبیر مقایسه نکنید. قیاس معالفارغ
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۷
این شر رو سردار باران چشمه درست کرد این بازیکن ده روزه تبریزه اصلا ملوان در جریان این انتقال نبود حالا به چی معترض هستن معلوم نیست
جیم
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۱۵
غیر از اینکه دخالت سیاست در ورزش ه و هر جای دنیا بود نماینده های اون شهر دادگاهی میشدن بخاطر استفاده از رانت سیاسی در خدمت منافع و حقیقتا حق کشی از ملوان .... ولی مرده خورند. هردو. یکیشون ٥١٪ مرده خور یکیشون ١٣٪.

سرباز باید بره خدمت تو پادگان ... اگه بحث منافع ملی ست و امریه و اینا، بازیکنهای سرباز باید به باشگاه هایی که اونهارو تربیت کردن داده بشن، دو سال مجانی بازی کنن که اونها هم انگیزه سرمایه گزاری رو جوونهاشون رو داشته باشن.
13درصدیا فریاد نمیزنن
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۴۱
ببین ما چه دزدی هستیم که از شاه دزدا دزدیم تا قبل لیگ برتری شدن تراختور شما میدزدید الانم نوبت ماست*مدیرش که نتونه پاشنکو رو نگه داره همون مدیری که نفت مسجد سلیمان فرستاد ته ابهای خلیج فارس با کلی بدهی هودارشم میشه این بجای شهر باران بایدبگن شهر فحش باران*
در ضمن توانزلی اونقدر بارون میاد که باید بایستین
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۴۸
شما اول برو مشکلتو با دادش نه داماش حل کن با الماسخانه حل کن بامدیریت حل کن مدیری که نفت فرستاد توباقالیا
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۵۶
بسه دیگه.
وقتی ماهینی را بردید کسی چیزی گفت؟
ملوانی
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۲۴
آقایان بالای صد در صد ! بیست سال به تخلیه آب حوض مشغول بودید حالا با سرمایه دیگران قمپوز در میکنید / جوک هستید حتی اگر رونالدو و مسی را به تیم نظامی مسخره ای که تراکتورش مینامیدش بیارید باز زنگ تفریح آسیائید / بروید کشکتان را بسائید و اخلاق را در فاضلاب تبریزتان جستجو کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر