فهرست

ستون طنزیم: بیانیه علیه شادی و باشگاه درپیتش!

آی‌اسپورت- از بنده دعوت شده در یک مراسم بسیار مهمی به عنوان نماینده جامعه طنزنویسان ورزشی شرکت کنم. یادآوری می‌کنم در این مدت و سال‌های اخیر تعداد طنزنویس‌های ورزشی از تعداد بازماندگان پلنگ مازندران هم کمتر شده! یعنی اوضاع آنقدر خراب شده که کلا روزنامه‌ای که در آن ستون طنز برجا مانده باشد جزو نوادر است! احتمالا عین این مراسم معتادان گمنام، باید بروم خودم را معرفی کنم و بگویم: طنزیم هستم، یک طنزنویس! و بعد همه برایم دست بزنند و بگویند سلام طنزنویس!
اگر قسمت شد بروم و برگردم، قصه‌اش را حتما برایتان می‌نویسم. حسابی می‌خندیم!
نبرد بیانیه‌ها به سلامتی و میمنتی و مبارکی، باشگاه تراکتور نبرد بیانیه‌ها را برد و توانست به کمک بیانیه، کد سربازی مهدی شریفی را برگرداند و باشگاه ملوان را بی‌مهاجم کند!
البته ملوانی‌ها بسیار شجاعانه کوشیدند تا از بازیکن تازه‌شان دفاع کنند ولی ایرادشان این بود که بیانیه‌نویس نداشتند و به مصاحبه شفاهی اکتفا کردند!
حالا فهمیدید چرا استقلالی‌ها کار و زندگی را گذاشته‌اند کنار و از صبح تا شب همینطور یک بند مشغول صدور بیانیه هستند؟
بعد از تحریر: به کلیه باشگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی مستقر در ورزش! امورات بیانیه‌نویسی شما در اسرع وقت پذیرفته می‌شود. یک چیزی بنویسم کد سربازی که سهل است، نظر باشگاه رقیب هم برگردد!

متلک اتمی این خبر را بخوانید: مدیر اجرایی بایرلورکوزن، فان‌خال سرمربی منچستر یونایتد را مورد تمسخر قرار داد. سایت بوندس‌لیگا در این باره نوشت: خاویر هرناندز ملقب به چیچاریتو که با بی‌مهری فان‌خال تابستان گذشته و در آخرین روزهای نقل و انتقالات، با مبلغ 12 میلیون یورو راهی لورکوزن شد، نمایش‌هایی فراتر از حد انتظار از خود نشان داد. میشائیل شاده در مصاحبه‌ای گفت: «آقای فان‌خال به نظر نمی‌دانست که چیچاریتو یک بازیکن خوب است. اگر صادقانه بخواهم بگویم، منچستریونایتد دقیقا به مهاجمی همانند چیچاریتو نیاز دارد اما ما بسیار خوشحالیم که او را داریم.»
یعنی متلک و کنایه نبود. لامصب خودش بیانیه بود! به باشگاه منچستریونایتد اعلام می‌کنیم در صورتی که تمایل داشته باشند – و نرخ لازم را کارت به کارت کنند – یک بیانیه‌ای علیه چیچاریتو و این یارو آقای شادی و باشگاه درپیت لورکوزن بنویسیم که خودشان کیف کنند. آمار لورکوزنی‌ها را قبلا از یزدانی و پاشازاده گرفته‌ام. شما رخصت بدهید – و کارت به کارت کنید – یک بیانیه‌ای علیه‌شان بنویسم که دیگر از این بیانیه‌های اضافی مرتکب نشوند!  

مصاحبه با پیام صادقیان * داداش سلام! تبریک بابت صبا! - مخلصیم * داداش شما از فوتبال خداحافظی نکرده بودی؟ - ابدا! * شما تو اینستاگرام ننوشته بودی حالم از فوتبال بهم می‌خوره. مرسی که حمایتم کردین. خداحافظ! - چیزه!... اونو میگین؟ منظورم خداحافظی از اینستا بود نه فوتبال! * آهان! بعد مام الان قاقیم! جسارتا شما حالتون از این فوتبال کثیف به هم می‌خوره، چرا نمیرین خونتون؟ چرا از اینستا رفتین؟ مگه اینستا حال شما رو بد کرده که از اینستا رفتین؟ - نه ولی به هر حال! نتیجه اخلاقی: ما قاقیم! ما خوابیم! تفنگ و فشنگ و بقیه موارد هم سرجای خودش محفوظ ولی اگر کسی فکر می‌کند ما احمقیم، لطفا با داشتن کارت ملی و شناسنامه به نزدیک‌ترین آزمایشگاه مراجعه نماید! حداقل متوجه بشویم ایراد از طرف مقابل است یا ما واقعا این اندازه که دوستان فکر می‌کنند... تشریف داریم! نتیجه اخلاقی: دوستان! عزیزان! خودتانید! نکنید! به مخاطب توهین نکنید!

هومن جعفری

کدخبر:9412 
     
آی اسپورت
2016-01-10 01:58:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر