فهرست
بدترین شروع دوران کاری گواردیولا
بدترین شروع دوران کاری گواردیولا

بدترین شروع دوران کاری گواردیولا

آی اسپورت – پپ گواردیولا فصل گذشته بعد از شکست ۲-یک در سنت‌جیمز پارک، به این نتیجه رسید که قهرمانی در لیگ برتر خیلی دور از دسترس است: «بعد از بازی با نیوکاسل، همه می‌گفتند لیگ برتر را از دست دادیم. هم طرفداران قانع شده بودند و هم خود من که لیورپول قطعاً قهرمان است و امتیاز از دست نخواهد داد، اما این اتفاق افتاد و ما به آن‌ها رسیدیم.» گواردیولا این حرف‌ها را بعد از قهرمانی تیمش در لیگ برتر که با ۹۸ امتیاز به دست آمد بیان کرد. ۱۸ برد در ۱۹ بازی دور برگشت، آن‌ها را به قهرمانی رساند، اما این فصل به نظر نمی‌رسد اتفاقی که فصل گذشته افتاد، قابل تکرار باشد، چون منچسترسیتی واقعاً شروع بدی در این فصل لیگ برتر داشته است.

آن‌ها شنبه مقابل نیوکاسل باز هم متوقف شدند این بار با تساوی ۲-۲ و گواردیولا حالا واقعاً شانس قهرمانی تیمش را کم می‌داند، چون لیورپول همه حریفانش را می‌برد مثل همین هفته که برایتون را شکست داد. پپ بعد از بازی گفت: «به اینکه چند بازی را باید ببریم فکر نمی‌کنم، فقط می‌دانم که در هیچ بازی‌ای نباید بازنده شویم.» گلی که شِلوی بازیکن نیوکاسل دقیقه ۸۸ زد سیتی را از سه امتیاز محروم کرد و حالا آن‌ها یازده امتیاز با لیورپول صدرنشین فاصله دارند.

این بدترین شروع گواردیولا در تمام تیم‌هایی است که سابقه حضور در آن‌ها را داشته است. نه در بارسلونا، نه در بایرن‌مونیخ و نه در فصول قبلی خود در منچسترسیتی، پپ هیچ‌گاه بعد از ۱۷ هفته، ۲۹ امتیازی نبوده و همیشه امتیاز تیم‌هایش به مراتب بالاتر از این بوده است. هیچ‌وقت او در این تعداد هفته سه بازی را نباخته و هیچ‌وقت هم این قدر از صدر جدول فاصله نداشته است. خودش می‌گوید جادوگر نیست و نمی‌داند که آیا توانایی گرفتن لیورپول را در این فصل هم دارد یا نه. این حرف را هفته قبل و بعد از شکست مقابل لیورپول در آنفیلد گفت. آن موقع ۹ امتیاز از لیورپول عقب بودند و حالا این اختلاف به ۱۱ رسیده و اوضاع بدتر شده است.

شاید بزرگترین مشکل سیتی در خط دفاعی این تیم باشد. مصدومیت لاپورت و زینچنکو و عملکرد ضعیف ادرسون درون دروازه و همچنین استونز و اوتامندی در خط دفاعی همگی باعث تضعیف خط دفاعی منچسترسیتی شده است. حضور فرناندینیو که یک هافبک دفاعی تخصصی است در مرکز خط دفاعی نه تنها کمکی به بهبود اوضاع نکرده بلکه باعث شده آن‌ها در ۱۴ هفته ۱۶ گل دریافت کنند و تنها پنج مرتبه موفق به کلین‌شیت یا بسته نگه داشتن دروازه خود شده‌اند. سال گذشته بعد از ۱۴ هفته، سیتی فقط شش گل دریافت کرده بود و هشت کلین‌شیت داشت.

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2019-12-02 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر