فهرست
یادداشت: شروعِ رویاییِ زیزو با رئال
یادداشت: شروعِ رویاییِ زیزو با رئال

یادداشت: شروعِ رویاییِ زیزو با رئال

درموت کوریگان
 
زیدان پشتِ لبخندهایِ مطمئنی که این هفته می‌زد، بی‌کار ننشسته بود. او در هفته‎ای که گذشت درست همان چیزهایی را گفت که رئالی‌ها دوست داشتند بشنوند و از سویِ دیگر تمرین را برایِ بازیکنانش راحت‌تر و همراه با شوخی و خنده کرد تا روحیه‌یِ نه چندانِ سرحال‌شان در دورانِ بنیتز تغییر کند. در ضمن زیدان دنی کارواخال و ایسکو را در ترکیبِ اصلی مقابلِ دپور به زمین فرستاد، تصمیمی به شدت محبوب از سویِ رئالی‌ها.
سیستمِ تیم نسبت به دورانِ بنیتز تغییرِ زیادی نداشت و پایه‌اش 3-3-4 بود. اما حسی از آزاد بودنِ بازیکنان به چشم می‌آمد، بازیکنانی که انگار هرگز دستوراتِ تاکتیکیِ رافا بنیتز را درست درک نکردند و وقتی یک گل پیش می‌افتادند بیش از حد عقب می‌نشستند. اما در این بازی دیدیم که حتی وقتی 3 امتیاز برایِ تیمِ زیدان قطعی بود، رئال باز هم حمله می‌کرد. به بازیِ آمدنِ خامس و خسه، که توسطِ بنیتز نادیده گرفته شده‌ بودند، هم حسی از یک شروعِ دوباره داد. خودِ زیدان هم نود دقیقه کنارِ زمین، با آن کت و شلوارِ شیکش، ایستاده و آرام بازی را تماشا کرد، گاهی نکاتی به بازیکنانی که بهش نزدیک بودن گفت و گاهی برایِ پاس‌هایِ اشتباهی که بازیکنانش دادند دست زد و بهشان گفت: «اشکال نداره.» در مجموع باید گفت، این شروعی رویایی برایِ اولین بازیِ یک مربی بود.
برایِ تکمیل شدنِ این سناریو حتی گلِ اولِ رئالِ زیدان را هم هموطمنش، کریم بنزما زد. این صدمین گلِ بنزما در 201 بازی برایِ رئال در لا لیگا بود و همچنین هفتمین گلش در 10 بازیِ اخیر. بعد نوبت گرت بیل و هت تریکش رسید. بیل اولین بازیکنی است که در لا لیگایِ این فصل دو بار هت تریک کرده و در کلِ 5 لیگِ اولِ اروپا هیچ بازیکنی به اندازه‌یِ ستاره‌یِ ولزیِ رئال با ضربه‌یِ سر گل نزده است (6). این نمایش از بیل شایعاتی که خبر از نارضایتیِ او از رفتنِ بنیتز می‌داد را به اساس جلوه داد. وقتی بیل تعویض شد، رئالی‌هایِ برنابئو بلند شدند و برایش دست زدند، چیزی که واقعا لایقش بود.
شاید تنها چیزی که این بازی کم داشت یک گل از رونالدو بود. رونالدو در این بازی 10 بار برایِ باز کردنِ دپور تلاش کرد، اما موفق نشد و در نهایت پاسِ رو به عقبی که به نظر می‌رسید پاسِ گلِ خسه به او خواهد بود، زیرِ پایش گیر کرد و برایِ گلِ پنجم نصیبِ بنزما شد. اما برعکسِ هفته‌هایِ گذشته خبری از هو کردن‌هایِ تماشاگران نبود. به هر حال بنیتز رفته بود و زیدان آمده بود و وقتِ مثبت بودن و تشویق کردن بود.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-10 11:06:50
نظر دهید
۱ نظر
شهاب
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۵۸
زمانی که فوتبال بازی میکرد هم غزل میگفت هم قویترین ایده های فلسفی معاصر رو ..
روی چشم این دنیا جا داشت وقتی با توپ حرکت میکرد..
اون پادشاه سرزمین پهناور فوتباله و بقیه پیاده ان..
اون موفق میشه..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر