فهرست
پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – لستر سیتی / دو بازی در چهار روز!
پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – لستر سیتی / دو بازی در چهار روز!

پیش‌بازی: تاتنهام هاتسپرز – لستر سیتی / دو بازی در چهار روز!

آی‌اسپورت – با اینکه کلودیو رانیری و لستر سیتی خودشان بزرگ‌ترین سورپرزِ لیگِ برتر امسال هستند و در هفته‌یِ بیستم تنها با دو امتیاز کمتر از آرسنال در رده‌یِ دومِ جدول قرار دارند، اما مربیِ ایتالیایی که امشب و چهارشنبه شب در دو دیدارِ حیاتی باید مقابلِ تاتنهام هاستپرز در وایت هارت لین قرار بگیرد، از تیمِ موریسیو پوچتینو به عنوانِ نمونه‌ای که باید دنبال کرد یاد کرده است: «بازی مقابلِ تاتنهام خیلی سخته، چون بازیکنایی عالی دارن. تیمِ اول و دومِ اونا خیلی تفاوتی باهم نداره و بازیکنانِ جوانِ خیلی خوبی دارن. چرا؟ چون زودتر از ما شروع کردن. وقتی من به لستر اومدم مالکِ باشگاه (ویچای) بهم گفت میخوایم بازیکنایِ جوان درست کنیم، به یوروپا لیگ برسیم و بعد از 3 سال به چمپیونز لیگ. برایِ رسیدن به چنین هدفی باید الگویِ تاتنهام را دنبال کنیم.»
تاتنهام و لستر که در دورِ رفتِ لیگِ برتر در استادیومِ کینگ پاور به تساویِ 1-1 رسیدند، غایبینِ مهمی در این بازی خواهند داشت. مهمتر از همه برایِ لستر جیمی واردی، ستاره‌یِ این فصلِ لیگ برتر است که به دلیلِ مصدومیتی که ناشی از تلاشِ خستگی‌ناپذیرش در نیمه‌یِ اولِ فصل جاری داشت قادر به همراهیِ تیمش نیست. رانیری شاید در این بازی به بازیکنِ جدیدش، یعنی دمارای گریِ 19 ساله که از برمینگهام خریده، بازی بدهد.
اما در سویِ دیگر موریسیو پوچتینو گفته با تمامِ احترامی که برایِ اف.ای کاپ قائل است، جامی که اسپرز تا به حال 8 بار برده، مجبور است به برخی بازیکنانش استراحت بدهد و بازیکنانِ دیگری که در دو هفته‌یِ سنگینِ کریسمس و سالِ نو شانسِ کمتری پیدا کردند را در ترکیبِ اصلی قرار دهد. موسا دمبله و رایان میسون، دو هافبکِ کلیدیِ تاتنهام هم دورانِ مصدومیتشان به پایان رسیده اما در این بازی حضور نخواهند داشت.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-تاتنهام و لستر تا به حال 9 بار در اف.ای کاپ مقابلِ هم قرار گرفته‌اند که سهمِ تاتنهام 6 پیروزی بوده است.
2-تاتنهام در دو بازیِ اخیرش مقابلِ لستر در اف.ای کاپ شکست خورده است.
3-نه بازیِ تاتنهام و لستر در تاریخِ کاپ هرگز مساوی نشده و به بازیِ تکراری نکشیده است.
4-لستر و تاتنهام سالِ گذشته در دورِ چهارمِ کاپ در وایت هارت لین مقابلِ هم قرار گرفتند که بازی با پیروزیِ 2-1 شاگردانِ نایجل پیرسون به پایان رسید.
5-این بازی تنها باختِ تاتنهام در 9 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش در کاپ بود.
6-لستر در 17 بازیِ اخیرش در کاپ تنها یک بار موفق به گل زدن نشده است (ژانویه‌یِ 2012 مقابل ناتینگهام فارست).
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-10 12:21:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر