فهرست
گزارش ویژه: پرسپولیس؛ تیم ستاره‌ها، استقلال؛ تیم یکدست
گزارش ویژه: پرسپولیس؛ تیم ستاره‌ها، استقلال؛ تیم یکدست

گزارش ویژه: پرسپولیس؛ تیم ستاره‌ها، استقلال؛ تیم یکدست

آی اسپورت - گروه آنالیز برنامه نود پس از هر بازی به بازیکنانی که حداقل سی دقیقه در زمین حضور داشته باشند نمره ای بین یک تا شش می دهد. در نهایت هم بازیکنانی که در بیش از نیمی از بازیهای لیگ نمره گرفته باشند در جدول کلی رده بندی قرار می گیرند. هم اکنون شرط حضور در جدول کلی، گرفتن حداقل ۹ نمره است. جدول رده بندی کلی بازیکنان مرجع بسیار خوبی است که با بهترین بازیکنان لیگ آشنا شویم. جدولی که در آن محسن مسلمان اول است و مهدی طارمی و فرناندو ده خسوس در رده های بعدی قرار دارند.
پرسپولیس؛ تیم ستاره‌ها
در جمع ۱۰ بازیکن برتر لیگ تا اینجای کار سه پرسپولیسی حضور دارند. مسلمان و طارمی در رده بندی کلی بازیکنان اول و دوم هستند و احمد نوراللهی هم در رتبه ششم مشترک دیده می شود. سه بازیکنی که هم اکنون در تیم منتخب فصل هم قرار دارند. هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس در جمع ۱۰ بازیکن برتر نماینده ندارد. پس از پرسپولیس نوبت به ذوب آهن می رسد با دو نماینده( مهدی رجب زاده و احسان پهلوان). پنج تیم استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراکتورسازی، سایپا و فولاد هم هر کدام یک سهمیه دارند؛ فرناندو ده خسوس، امید ابراهیمی، محمدرضا اخباری، مهدی ترابی و ماتیاس چاگو.
این آمار نشان می دهد که پرسپولیس تا اینجای کار پرستاره ترین تیم بوده است. اگر بخواهیم به بیست بازیکن برتر هم توجه کنیم هم پرسپولیس با داشتن چهار بازیکن ( کمال کامیابی نیا بازیکن بیستم است) باز پیشتاز است. اما اگر به این نکته توجه شود که بازیکنان خیلی خوب لیگ بین رده های اول تا پنجاهم قرار دارند و بازیکنان خوب بازیکنانی اند که رتبه هایشان یک رقمی یا دو رقمی است آنجاست که متوجه می شویم در زمینه داشتن بازیکن خوب و خیلی خوب برتری با دیگر تیم هاست.
استقلال خوزستان؛ تیم بازیکنان خیلی خوب
در جمع ۵۰ بازیکن برتر لیگ برتر هیچ تیمی به اندازه استقلال خوزستان نماینده ندارد. هشت بازیکن استقلال خوزستان (فرناندو ده خسوس، حسن بیت سعید، موسی کولیبالی، میثم دورقی، روح الله سیف اللهی، رحیم زهیوی، حکیم نصاری و محمد طیبی) جزو بازیکنان برتر لیگ برتر هستند. به این ۸ بازیکن می توان با ارفاق عقیل کعبی که بازیکن ۵۱ لیگ برتر است هم اضافه کرد. جالب اینکه پس از استقلال خوزستان، نفت تهران با ۶ بازیکن بیشترین سهم را در جمع ۵۰ بازیکن خیلی خوب لیگ در این ۱۷ هفته داشته است. پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی و ذوب آهن با ۵ بازیکن در جایگاه بعدی قرار دارند.
 
استقلال تهران؛ تیم بازیکنان خوب
برای اینکه بدانیم کدام تیم ها تا اینجای فصل تیم های یکدستی بوده اند و خیلی متکی به چند بازیکن خاص نبودند باید ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ را مورد ارزیابی قرار داد. اینجا برتری با صدرنشین لیگ، استقلال تهران است که در بین ۱۰۰ بازیکن برتر لیگ، ۱۲ نماینده دارد. این ثابت می کند که بازیکنان استقلال در طول فصل کم نوسان بودند و اکثرا نمایش خوبی داشتند. این در حالی است که پرسپولیس در جمع ۱۰۰ بازیکن، هفت نماینده دارد که این نشان می دهد پرسپولیس در برخی پستها خیلی قدرتمند نبوده و آن تعادل استقلال را ندارد. بعد از استقلال تهران، صبای قم که در این فصل تیم یکدست و کم نوسانی بوده با ۱۱ بازیکن در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر در رده دوم قرار دارد. استقلال خوزستان در جمع ۱۰۰ بازیکن ۱۰ بازیکن دارد و ذوب آهن ۹ نماینده.
در جمع ۱۶ تیم لیگ برتری تنها تیمی که حتی یک بازیکن هم در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر ندارد استقلال اهواز است.

منبع: وبسایت برنامه 90
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-10 15:02:57
نظر دهید

۲ نظر
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۱۷
مسلمان اوله؟؟؟؟!
مشروح
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۳۶
این هنر برانکوئه که از بازیکنهایی مثل مسلمان و نورالهی ستاره ساخته و از اون طرف مظلومی از این همه ستاره چند تا بازیکن معمولی ساخته و فقط رحمتیه که با سیوهاش تیمو به صدر جدول رسونده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر