فهرست
گزارش روز: بیرانوند و تعقیبِ ردپایِ پولادی
گزارش روز: بیرانوند و تعقیبِ ردپایِ پولادی

گزارش روز: بیرانوند و تعقیبِ ردپایِ پولادی

آی اسپورت- از یک جایی به بعد، علاقه به پرسپولیس به همه مصاحبه‌های ذروازه‌بان جوان نفت، سنجاق شد. او که روبروی احسان علیخانی و عادل فردوسی‌پور و در هر فرصتِ مقتضی دیگری از اشتیاق‌اش برای بازی در استقلال حرف زده بود، ناگهان بی‌تابی‌اش برای انتقال به تیم برانکو را نشان داد. بیرانوند در انتظار فرصتی برای بیشتر دیده شدن و به دست آوردن شانس بازی فیکس در تیم ملی بود و به نظر می رسید پرسپولیس می‌تواند این فرصت را برای این گلر فراهم کند. او با مصاحبه‌هایی متعدد، خودش را تبدیل به گزینه جانشینی سوشا مکانی کرد و به هر دری زد تا از نفت جدا شود و پیراهن باشگاه پرهوادار تهرانی را بر تن کند. رفتار بیرانوند با باشگاهی که او را از کار در خیابان‌ها و رستوران‌های تهران نجات داده و به فوتبال حرفه‌ای آورده بود، باورنکردنی به نظر می‌رسید. علیرضا اما اولین بازیکنی نبود که به محض رویارویی با پیشنهاد پرسپولیس، هوش از کف داد و فراموش کرد که این موردتوجه قرار گرفتن را مدیون چه تیمی است. 
درست 4 سال قبل، در آغاز فصل نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر، پرسپولیسی‌ها برای به خدمت گرفتن مهرداد پولادی به باشگاه مس پیشنهادی رسمی ارائه کردند. نارنجی‌ها اما به هیچ قیمتی حاضر به از دست دادن ستاره تیم‌شان نبودند و دستور بلاژویچ نیز حفظ مهرداد پولادی در تیم بود. پاسخِ منفی این باشگاه به پرسپولیس رسید اما پاسخِ خود پولادی مثبت بود و از همان روز، ناسازگاری‌های او با باشگاه‌اش کلید خوردند. مهرداد که بعد از یک دوره ناموفق بازی برای استقلال، در مس کرمان احیا شده و به فوتبال برگشته بود، دیگر در جلسه های تمرینی تیمش حاضر نمی‌شد و به خودش اجازه داده بود که با تیم قهر کند. او با این قهر، کشمکش عجیب یک ماهه‌ای در فوتبال ایران ساخت و سرانجام موفق شد مجوز انتقال به پرسپولیس را به دست بیاورد و کرمانی‌ها را مجاب به امضای رضایتنامه‌اش کند. او حالا بازیکنِ شماره 16 پرسپولیس بود. بازیکنی که خیلی زود در پرسپولیس نیز به ساعت‌اش نگاه کرد. 
رفتارِ پولادی با مس کرمان، به طور کامل توسط او در پرسپولیس نیز پیاده شد. او بعد از جام جهانی، بعد از دریبل زدن مسی و رسیدن به قلب ترانه‌های کوچه بازاری، به جای بیمه کردن سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، برای مدت زیادی این تیم را معطل کرد و سرانجام با جدایی‌ و حضوردر لیگ قطر، شرایطی را به وجود آورد که قرمزها تا پایان فصل با بحران مدافع چپ روبرو شدند و بارها از این جناح لطمه خوردند. مسیر او در فوتبال ایران، حالا یک تعقیب کننده جدید دارد. این‌بار نوبت به بیرانوند رسیده تا لجبازی با نفت را در میان برنامه‌های روزانه‌اش قرار بدهد و برای به دست آوردن رضایتنامه، نارضایتی‌اش از وضعیت باشگاه را اعلام کند. خبر امضای قرارداد با او، پرسپولیسی‌ها را خوشحال خواهد کرد اما آدمی که یک بار تعهد را زیر پا می‌گذارد، همیشه می‌تواند این اتفاق را تکرار کند و بعید نیز صفِ هوراکش‌های امروز برای این گلر، فردا مشغول سرزنش او به خاطر اصرار برای ترک باشگاه باشند. شاید خیلی زود، رنگ آرزوهای بیرانوند نیز تغییر کند. درست مثل سرعت عقربه ساعتِ مچی پولادی! 


کدخبر:9405
  ۷  
آی اسپورت
2016-01-10 16:56:21
نظر دهید
۷ نظر
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۲۱
چرت پول لیس ضایع شد
10-10-10
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
.بیرانوند تمام تلاشش رو کرد و روز بازی با نفت به شدت از سوی پرسپولیسی ها تشویق خواهد شد.اما منصوریان این وسط باخت چون جایگاهش رو بین قرمزها از دست داد.با این اخلاق غیر حرفه ای و تعصب بدون منطق به رنگ آبی در حالی که الان مربیه تیم دیگست به زودی از صحنه فوتبال حذف میشه.متاسفانه در این اتقاق بیرانوند وارد حاشیه شد اما این نفت بود که باخت البته منصوریان سنگینتر از همه باخت!
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۲۰
باز هم توهمات لنگی جماعت
-
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۵۴
حالا منصوریان چیکار کنه که جایگاهش بین لنگیها بدست بیاد؟ این لنگیا فکر کردن کی هستن؟! اصل خنده این خدایی یک دهه س تو سوز قهرمانی دارین میسوزین :))
محمد
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۰۳
چرا اینهمه ناسزا ؟ .بازیکن با باشگاه قرارداد دارد و نمی تواند ورای قانون و باشگاه عمل کند پرسپولیس یا باید با پول بیشتر بخرد یا قرضی بگیرد . مگر می شود هرچه امر کردید اتفاق بیفتد ؟ منصوریان مربی تیم هست و حق دارد مثل گل محمدی بازیکنش را به استقلال و پرسپولیس ندهد .فحش و ناسزا برای چیست . همه ما خواهیم مرد بیاییم معرفت داشته باشیم . دیروز حجازی و نوروزی رفتند فردا .... باور کنید این ناسزاگویی ها زیبنده با مرام ها نیست . بگذارید با گذشت زمان این بازیکن به تیم شما بیاید . گاهی فکر می کنم شاید نزاع مسلحانه کردن سرخابی ها بهتر از اینهمه فحش و ... است
پاسخ به محمد
يكشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۱۴
شما از کدوم ناسزا و فحش صحبت می کنید آقای محترم؟ کجا طرفداران پرسپولیس ناسزا گفته اند؟ خلاصه ای از ادبیات طرفداران استقلال را زیر همین گزارش را استخراج کردم تا خوانندگان قضاوت کنند زیرا میدانم که بعید است کسی را که خود را بخواب زده بیدار بتوان کرد: (چرت پول لیس ضایع شد/ باز هم توهمات لنگی جماعت/ این لنگیا فکر کردن کی هستن؟! اصل خنده این خدایی یک دهه س تو سوز قهرمانی دارین میسوزین) حالا شما نمونه ای از ناسزا هایی رو که به پرسپولیسی ها نسبت دادی رو بنویس...
-
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۴
منطق اون آقا یا خانم 10-10-10 منو کشته.... یحیی هم حسن زاده رو به استقلال نداد از نظر من و بقیه استقلالیا هم کارش منطقیه چون ادامه لیگ و جام باشگاها بهش نیاز داره ولی لنگیا دنبال بهانه ن با یکی دشمن بشن و بپرن بهش....راستی حالا که منصوریان نامرده چرا نمیرید از یحیی جونتون که خیلی مرد رشید مظاهری رو بگیرید؟؟؟ فک کردین اون بهتون دروازه بان میده؟؟؟؟؟ کاش لنگیا یه اپسیلون منطق داشتن ...کاش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر