فهرست
یادداشت: چرا فان گال هنوز اخراج نشده؟
یادداشت: چرا فان گال هنوز اخراج نشده؟

یادداشت: چرا فان گال هنوز اخراج نشده؟

الکساندر نترتون
برای فان گال زمان مارک رابینس نرسیده است. بازیکنی که در دور سوم بازی های جام حذفی انگلیس مقابل ناتینگهام فارست در سال 1990 گل زد تا سر الکس فرگوسن شغلش را از دست ندهد. ممفیس دیپای پنالتی گرفت و رونی آن را گل کرد تا یونایتد شفیلد ونزدی را یک بر صفر شکست دهد. اما این فشار را از روی فان گال برنداشت. به هر حال به دلیل نامشخصی به نظر می رسد که یونایتد نمی خواهد فعلا او را اخراج کند. دلیل این است و پیروزی با معجزه در جام حذفی چیزی را تغییر نداده است.
اگر قرار باشد شایعات را باور کنیم، در ماه دسامبر اخباری منتشر شد و گفته شد فان گال دو بازی فرصت دارد تا کارش را از دست ندهد. وقتی چندین روزنامه این خبر را نوشتند و باشگاه هم آن را تکذیب نکرد، می شد قبول کرد که فردی نزدیک به فان گال این اخبار را به رسانه ها داده و البته مبادا فکر کنید آن فرد اد وودوارد بوده است! از طرفی وقتی باشگاه تکلیف فان گال را روشن نمی کند و نه از او حمایت می کند و نه اخراجش می کند، مشخص است که موضوع اولتیماتوم ها نمی تواند رویاپردازی خبرنگاران باشد. بله، شغل فان گال در خطر است.
وودوارد همه کاره یونایتد شده است و با وجود این که خود او هم دوست دارد مورینیو سرمربی یونایتد شود، اما اخراج فان گال بیش از هر چیزی توجه مالکان امریکایی یونایتد را به خود وودوارد جلب می کند. این سوال برایشان پیش می آید که نکند او کارش را خوب بلد نیست که میلیون ها پون این طور از دست ما رفت! این طور می شود که با حمایت وودوارد اخراج فان گال کار سخت تری می شود.
از طرفی در رقابت های این فصل دیگر تیم های انگلیسی قوی نیستند. اگر بودند شاید نتایج بدتری برای یونایتد رقم می خورد و از دست وودوارد هم کاری برنمی آمد. کسب 4 امتیاز از دو بازی مقابل سوانسی و چلسی نمی تواند زیاد جذاب باشد. آبی های لندن هنوز ریکاوری کامل انجام ندادند و با نبود مورینیو کنار نیامده اند و سوانسی هم به تازگی گری مونک را از دست داده است. این که می گویند رونی در آن دو بازی فوق العاده بوده هم منطقی نیست و مشخص است که فقط برای متقاعد کردن هواداران این حرف ها گفته می شود. وگرنه رونی در بازی با شفیلد واقعا بد بود. وقتی کاپیتان این باشد چه توقعی می توان از باقی تیم داشت؟ شاید غیرمنصفانه باشد که باقی تیم را با او مثال بزنیم. شاید هم واقعا رونی خوب آن ها را رهبری می کند.
به هر حال شکی در این نیست که ترکیب یونایتد قوی است. ایراد و ضعف از جای دیگری است. آن ها بیش از هر چیزی به یک مهاجم تمام کننده نیاز دارند. اما شاید کسی هنرش را داشته باشد که با ماتا، هررا، لینگارد، ممفیس، مارسیال، اشنایدرلین، شوانشتایگر و پریرا هم گل بزند. فان گال نتوانسته از این بازیکنان بهره ای ببرد. او نمی خواهد ریسک کند، نمی خواهد چیزی که باید تغییر کند را تغییر دهد. حتی آدیداس هم به رویه فان گال اعتراض کرد. اصلا شوخی نیست. اسپانسر تیم که مطمئنا مالک تیم اهمیت زیادی به آن می دهد. در بازی با شفیلد بعضی ها قبل از اتمام بازی زمین را ترک کردند. این هم از چشم مالکان به دور نمی ماند.
بسیاری از قراردادهای اقتصادی و تجاری یونایتد با بررسی وودوارد بسته می شود. مطمئنا او در نگه داشتن فان گال هم نقش چشم گیری دارد. وقتی مویس نتوانست یونایتد را در جایگاهی قراردهد که به لیگ قهرمانان برود، اخراج شد. اما یونایتد از نظر مالی ضربه زیادی خورد. هواداران دیگر خسته شده اند. بعید است نتیجه بازی مقابل شفیلد شغل فان گال را نجات داده باشد. اخراج فان گال زمانی اتفاق می افتد که ضررهای مالی بیش از اندازه شود. کم کم با اعتراض اسپانسر به این زمان نزدیک شده ایم. هنوز لیگ قهرمانان در دسترس است. باید دید بعد از آن چه می شود. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-10 20:57:11
نظر دهید

۱ نظر
برزو
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۰۹:۱۳
جلوی ضرر رو هروقت بگیری نفعه هرچه زودتر اخراج بشه بهتره نمیدونم چرا مسئولین یونایتد اینقدر تعلل میکنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر