فهرست
تحلیل روز - مشکل اصلی رئال : باز پس گیری توپهای لو رفته !
تحلیل روز - مشکل اصلی رئال : باز پس گیری توپهای لو رفته !

تحلیل روز - مشکل اصلی رئال : باز پس گیری توپهای لو رفته !

آی اسپورت – توپ هایی که لو می رفت و ضد حملاتی که برق آسا از جانب بارسا شکل می گرفت. وقتی در تیم مقابلت اینیستا و مسی را می بینی ، حق از دست دادن توپ را نداری. این بزرگترین مشکل رئال در ال کلاسیکو بود. تحلیل پدرو پائولو سن مارتین در مورد این بازی را اینجا بخوانید:

دی ماریای خوب و چابی آلونسوی ضعیف !

در ال کلاسیکو ، دی ماریا 9 بار توپگیری کرد در حالی که چابی و مودریچ ، نیمی از توانایی خود در توپگیری را نشان دادند. چابی در هر بازی بطور متوسط 10 بار (در ال کلاسیکو 5 بار) از بازیکنان حریف توپ ربایی می کند و مودریچ 6 بار (در ال کلاسیکو 3 بار). در مقابل بارسا مودریچ و چابی آلونسو تنها سایه مسی و اینیستا را تعقیب می کردند.

معضل عدم توانایی مهاجمان رئال در پرس کردن :

بنزما در ال کلاسیکو دو گل زد ولی حتی یکبار هم توپ ربایی نکرد. کریس و بیل هرکدام دوبار این کار را انجام دادند.این معضل مهاجمان رئال در پرس بارسا در یک سوم دفاعی به کاتالان ها این اجازه را می داد که به راحتی خودشان را به زمین رئال برسانند.در بازی با سویا (امشب) مهاجمان رئال باید تلاش بیشتری برای توپ ربایی داشته باشند.دفاع رئال هم بوضوح عمق زیادی داشت و در کناره ها هم بارها فضاهای خالی در اختیار دنی آلوز و یوردی آلبا قرار دادند. در فوتبال اگر نتوانی توپگیری کنی تیمت را به کشتن می دهی. این کاری بود که رئال در ال کلاسیکو به ضرر خودش انجام داد.


ریسک بازی دادن ایسکو :

با توجه به اعداد و ارقامی که در بالا اشاره شد آنچلوتی قصد دارد موضوع فیکس کرن ایسکو را مورد بررسی قرار دهد.اما آمار نشان می دهد که ایسکو هم بطور متوسط 3 بار توپگیری در هر بازی داشته است.در بازی های حساس با تنش بالا این امار خوبی نیست .بخصوص وقتی مهاجمین هم عملکرد خوبی در پرس و توپ ربایی نداشته باشند ، بازیکنان میانی باید تلاش بیشتری داشته باشند. در روزی که چابی و مودریچ نصف خودشان هم نباشند ، رئال در مقابل تیمهای قدرتمندی مثل بارسا به مشکل برخورد می کند.ایسکو به یک شرط می تواند در بازی های بزرگ از ابتدا بازی کند و آن هم تلاش بیشتر برای پرس کردن و توپ گیری از حریف است. آمار او باید بهتر بشود.


ایارامندی بهتر از خدیرا :

در روزی که دی ماریا بدلیل محرومیت غایب بزرگ رئال است حضور ایارامندی می تواند خط میانی رئال را بیمه کند. ایارا حتی از بهترین روزهای خدیرا قبل از مصدومیت هم بهتر توپ گیری داشته است. 8 بار در هر بازی در مقابل 7 بار خدیرا .در کنار هر بازیکنی که قرار گرفته به خوبی با او همکاری داشته است و در کنار چابی آلونسو هم باید چنین باشد.وظیفه امشب ایارامندی پرس خط میانی سویا و نگه داشتن آنها در همان یک سوم میانی ، در محاصره مثلث میانی رئال (الونسو ، ایارا بعلاوه مودریچ) است. مهاجمان سویا نباید توپ زیادی از هافبک های خود دریافت کنند. ایارا وظیفه دشواری دارد.


استفاده از کاسمیرو بعنوان پلان سی :

آنچلوتی از این برزیلی آینده دار خیلی استفاده نمی کند. هر بار که کاسمیرو به ترکیب وارد می شود عملکرد قابل قبولی داشته است. بطور متوسط 8 توپگیری در هر بازی داشته است.امشب مقابل سویا فیکس نیست اما اگر انچلوتی روی او حساب کند مرتکب خطا نشده است.در روز بد گرت بیل و کارواخال ، اینیستا آزادتر از همیشه بود.

به گل اول بارسا نگاه کنید ! پرس مصنوعی رئال و جایگیری بد مدافعین کاملا مشهود است. قرار بود بیل و کارواخال همکاری خوبی در حمله و دفاع با یکدیگر داشته باشند. اما نه اولی و نه دومی در هنگام گل اول بارسا در جای خود نبودند. مودریچ هم نتوانست خودش را به موقع به فاز دفاعی برساند.اینیستا به یکباره یک راهروی خالی در مقابل خودش دید. شروع کرد به دویدن و در کسری از ثانیه به گوشه محوطه جریمه رئال رسید. مسی هیچگاه در اینگونه مواقع دچار خطای دید نمی شود. پاس ارژانتینی و 0-1 به نفع بارسا. به همین سادگی!


گل دوم بارسا ،آلونسو در بازی غرق بود و مسی تقریبا او را دست انداخت !

با پاس به عقب مسی به فابرگاس ، چابی آلونسو تقریبا جا ماند. مودریچ و بیل در اطراف توپ هستند و البته جایگیری خوبی ندارند. مارسلو هم نیمار را گرفته است.اشتباه کارواخال و نبوغ مسی. یک فاجعه : رئال گل دوم را می خورد .2-2 مساوی در بدترین زمان ممکن.

وجود یک راهروی خالی در خط هافبک رئال و لاین های دفاعی بدچیده شده ! اینگونه نمی توان در بازی های وی آی پی فصل دفاع کرد.در صحنه گل دوم بارسا ، گرت بیل بازهم در مهار آلبا و پرس او ناموفق است.مودریچ و الونسو در جای درست قرار ندارند.کارواخال به یکباره در موقعیت تک به دو قرار می گیرد. با این جایگیری ها و با این لاین های دفاعی از هم گسیخته شما نمی توانید توپگیری کنید و نمی توانید در صورت لو دادن توپ آن را باز پس بگیرید.با این شیوه دفاع کردن ، رئال در مقابل سویا در بازی امشب هم به مشکل برخورد می کند. نباید این اتفاق بیفتد .آنچلوتی باید راه چاره را بسرعت پیدا کند.

Análisis de la jornada

پدرو پائولو سن مارتین

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-26 17:50:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر