فهرست
آنالیز: مسی، رونالدو یا نیمار؛ کدام لایقِ بالون دور هستند؟
آنالیز: مسی، رونالدو یا نیمار؛ کدام لایقِ بالون دور هستند؟

آنالیز: مسی، رونالدو یا نیمار؛ کدام لایقِ بالون دور هستند؟

گیوم بلگه
 
کریس رونالدو دنبالِ سومینِ توپِ طلایِ متوالی است، تا به رکوردِ 4 توپِ طلایِ متوالیِ مسی نزدیک شود. اما رونالدو با اینکه در نیمه‌یِ دومِ فصلِ پیش 29 گل زد و در همین اکتبر لقبِ بهترین گلزنِ تاریخِ باشگاهِ رئالِ مادرید را از آن خود کرد، اما در سالِ 2015 هیچ جامی نبرد و این نکته‌یِ منفیِ تاثیرگذاری است. از سویِ دیگر فرمِ او در نیمه‌یِ اولِ فصلِ 2015-2016 مثلِ سابق نبوده است. رونالدو قدرتِ عوض کردنِ بازی‌هایِ بزرگ برایِ رئال را از دست داده است و خودِ تیم هم، به اعترافِ فلورنتینو پرز بعد از دسامبرِ 2014 و 22 پیروزیِ پیاپی، رو به زوال گذاشت. رونالدو هم بخشِ مهمی از این روندِ نزولی بود.
با این حال به نظرم هنوز شانسِ کریس رونالدو از نیمار بیشتر است، نکته‌ای که شاید از سالِ آینده کاملا تغییر کند. من رونالدو را شانسِ دوم می‌دانم و نیمار را شانسِ اول. نیمار در نیمه‌یِ دوم فصلِ پیش و در راه رسیدن به سه‌گانه 24 گل زد و تا اینجایِ فصل هم به صورتِ مشترک با 15 گل در صدرِ جدولِ گلزنانِ لا لیگاست. نیمار در دورانِ مصدومیتِ مسی بیش از پیش خودش را ثابت کرد و نشان داد روزی شاید بهترین فوتبالیستِ جهان شود، اما هنوز نه...
برایِ من لیونل مسی شانسِ اول است. مسی تا حالا 4 بار توپ طلا را برده، اما در دو سالِ اخیر این جدال را به کریستیانو رونالدو باخته است. اما امسال با توجه به سه‌گانه‌ای که بارسا برد و 28 گلی که مسی در نیمه‌یِ دومِ فصل زد، شانسِ اول با ستاره‌یِ آرژانتینی است. درسته مسی بازهم نتوانست به تیم ملی‌اش برایِ بردنِ یک جام کمک کند و آرژانتین کوپا امریکا را در فینال باخت، اما مسی بعد از بازگشت از مصدومیت در اولِ فصلِ 2015-2016 به فرمِ همیشگی‌اش را نشان داده است. و بازهم درسته که بارسلونا بدونِ مسی هم می‌تواند با هر تیمی در جهان رقابت کند و پیروز شود، اما بدونِ مسی کاتالان‌ها هرگز این رکوردهایِ باورنکردنی را به دست نمی‌آوردند و تبدیل به این تیمِ افسانه‌ای نمی‌شدند. برایِ همین است که باید جایزه را به مسی داد، به خاطرِ چیزی که سالهاست شاهدش هستیم. مسی واقعا فوتبالیستی فرازمینی است.
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-01-11 13:23:49
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۴۶
فقط سلطان کریس
برزو
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۳۶
رونالدو عالیه، توپ طلا رو ببره یا نبره تو تاریخ ماندگارتر از مسی میشه. تا 200 سال دیگه بازیکن کاملتر از رونالدو نمیاد. سرزن، شوتزن، سرعتی، قدرتی، تکنیکی، پنالتی و ایستگاهی زن، خوشتیپ...
برزو
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۰۵
چقدر مراسم باشکوهی میشه. ولی مسی حقش نیست من طرفدار رونالدوام اما نیمار شایسته تر از مسیه واسه بردن توپ طلا. مسی دو ماه هم مصدوم بود تو سال 2015. مسی غیر از دو گلی که تو نیوکمپ به مانوئل نویر زد و اون گل انفرادی قشنگ تو فینال جام حذفی دیگه کار خاصی(حداقل بیشتر از نیمار) تو سال 2015 نکرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر