فهرست
به بهانه حضور بازیکن اهل تیمور شرقی در ایران؛ دقیقا کجایی؟!
به بهانه حضور بازیکن اهل تیمور شرقی در ایران؛ دقیقا کجایی؟!

به بهانه حضور بازیکن اهل تیمور شرقی در ایران؛ دقیقا کجایی؟!

آی اسپورت - درست در روزهای دست‌به‌دست شدن دسته ‌اول‌ترین جوک‌ها درباره موجودیت کشور جیبوتی، باشگاه استقلال‌ خوزستان برای عقب نماندن از بانمکی‌های حاصل از برخی اتفاقات سیاسی، دست فوتبال را گرفت و با خرید یک برزیلی، نام تیمور شرقی را بر سر زبان‎‌ها انداخت!
جزیره ای با یک میلیون جمعیت
فلیپه برتولدو دوس‌سانتوس در نخستین روزهای رسیدن به ٢٥سالگی به نخستین خرید زمستانی استقلال ‌خوزستان تبدیل شد. چیزی که ماجرا را جالب می‌کند، ملیت اوست. او تابعیت برزیلی دارد اما در کشوری به نام تیمور شرقی متولد شده است. کشور کوچک و مستقل جنوب‌ شرقی آسیا در شرقی‌ترین بخش جزیره تیمور و نزدیک ٤ جزیره واقع شده است. وسعت ١٥‌هزار و ٤١٠ کیلومتر مربعی و جمعیت یک‌میلیون و ٢٠١ هزار نفری، مستعمره پرتغال در قرن شانزدهم را در قالب یک کشور قابل تعریف می‌کند. از جزیره‌ای با چنین شرایطی، یک فوتبالیست رشد یافته اما چون خوش‌شانس بوده و در کودکی به برزیل رفته، مجبور نیست در لیگ کشوری که‌ سال ٢٠٠٥ به عضویت فیفا درآمد، بازی کند. در وصف تیم‌ملی تیمور شرقی همین اندازه بدانید که درحال حاضر در رده ١٦٢ رنکینگ فیفا قرار دارد!
احوالات دوس‌سانتوس
برزیلی متولد ٥ ژانویه (١٥دی) ١٩٩١ تا قبل از پیوستن به تیم ورسپا اویتای، تیم دسته پایین‌ ژاپنی، اصلا شناحته‌شده نبود و حتی وقتی به این تیم پیوست هم ذخیره‌نشین شد. انجام تنها ٢ بازی و بدون گل زده، راه دوس‌سانتوس را از تیم ژاپنی جدا کرد. او بلافاصله در نیم‌فصل دوم فصل گذشته به امید انجام بازی‌های بیشتر به عضویت تیم اویتا ترینتا، دیگر تیم سطح پایین ژاپن درآمد. آنجا هم سرنوشت خوبی در انتظار فلیپه نبود و فرصت زیادی برای بازی در لیگ به دست نیاورد. معلوم نیست استقلال خوزستان با چه متر و معیاری او را انتخاب کرده اما اگر بدرخشد و اجازه افت بیشتر را به قهرمان نیم‌فصل ندهند، شهرت منفی کشورهای زیر پونز در ایران را یک تنه تعدیل می‌کند.

منبع: شهروند
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-11 13:22:21
نظر دهید
۲ نظر
-
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۲۹
چه ربطی داره؟!! با این مقاله یاد یه تعداد از دوستان افتادم که میگفتن کیروش موزامبیکیه
ابراهیم
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۳۳
اینهمه استعداد تو ایران هست، این نقل و انتقال خیلی بوداره. امیدوارم ویسی بدون دلال بازی و زدوبند این بازیکن رو خریده باشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر