فهرست
دروازه‌بان ایرانیِ لیگ پرتغال: کی‌روش مرا هم ببیند
دروازه‌بان ایرانیِ لیگ پرتغال: کی‌روش مرا هم ببیند

دروازه‌بان ایرانیِ لیگ پرتغال: کی‌روش مرا هم ببیند

آی اسپورت- طاها زارعی، دروازه‌بان ایرانی تیم دسته اولی لشیون پرتغال در سطح دوم فوتبال این کشور حضور دارد. این بازیکن که سابقه حضور در استقلال و سایپا را دارد کمتر در رسانه‌های ایرانی مطرح شده است. اما توقع دارد مربیان تیم ملی نیم‌نگاهی هم به او داشته باشند.
 
 
 
فوتبالت را از کجا شروع کردی؟
من حدود دو سال گذشته از تیم امیدهای استقلال به پرتغال آمده و با ناوال پرتغال در لیگ دسته سوم قرارداد امضا کردم. سپس 3بازی در تیمم انجام داده و توانستم نظر مسئولین تیم اسپورتینگ لیسبون را جلب کرده و به تیم دوم ملحق شوم. شرایط سخت بود ولی تجربه و افتخاری بود تا در مقابل بازیکنان بزرگ و همچنین پاتریسیو، دروازه‌بان اول اسپورتینگ تمرین کنم.
 
 
در مورد حضور در تیم لشیون برایمان بگو.
من ابتدای فصل جاری با تیم لشیون در لیگ دسته دوم باشگاه‌های پرتغال قرارداد امضا کردم. باید بگویم لشیون یک باشگاه قدیمی است. برای پیشرفت بازی‌هایم تصمیم گرفتم به این تیم بیایم که خدا را شکر در حال حاضر روند رو به رشدی داشتم و چند بازی هم انجام دادم. بازی ‌کردن در این لیگ دشوار است. با توجه به سنی که دارم جلب اعتماد مربیان سخت است ولی همه تلاشم را انجام می‌دهم.
 
 
به بازی در تیم ملی ایران هم فکر می‌کنی؟
بله؛ امیدوارم روزی به تیم ملی کشورم دعوت شوم و بتوانم با بازی‌هایم مردم ایران را خوشحال کنم.
 
 
مردم پرتغال درباره کی‌روش چیزی نمی‌گویند؟
کارلوس کی‌روش را در اینجا همه می‌شناسند؛ در جام‌جهانی2010 مربی تیم ملی پرتغال بوده است. او مرد بزرگی است و سوابق خوبی دارد.
 
 
یک سوال تکراری؛ تفاوت اصلی فوتبال ایران و پرتغال را در چه چیزی می‌بینی؟
تفاوت اصلی فوتبال ایران و پرتغال در سطح و زمین‌های تمرین و امکاناتی است که وجود دارد. بازیکنان کاری به غیر از فوتبال ندارند و به غیر از آن به چیز دیگری فکر نمی‌کنند که همین موضوع باعث پیشرفت آنها می‌شود.
 
 
برای آینده فوتبالی‌ات چه برنامه‌ای داری؟
من در حال حاضر 20سال دارم و دوست دارم روزبه روز پیشرفت کنم. تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا بتوانم به جایگاهی که دوست دارم برسم. امیدوارم مردم ایران نیز برای موفقیتم دعا کنند.
9411
     
آی اسپورت
2016-01-11 19:59:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر