فهرست

72 ساعت صبر کنید: آندو پلی میکر استقلال می شود؟

آی‌اسپورت- مصاحبه‌ای که سرژیک تیموریان درباره آینده کاری آندو انجام داده، نشان می‌دهد که این بازیکن برای بازگشت به خانه‌اش استقلال بی‌میل نیست. گرچه سرژیک اعلام کرده اولویت کاری برادرش ادامه بازی در لیگ قطر است اما صحبت‌های او پرده از علایق آندو برای بازگشت برمی‌دارد. اتفاقی که می‌تواند برای دو طرف خوشایند باشد. تا 72 ساعت دیگر صبر کنید.

در حالی که پیش بینی می‌شد تیموریان تا پایان فصل در تیم ام‌صلال قطر بماند اما برخی مشکلات غیرفنی منجر به جدایی این بازیکن از ام‌صلال شد. روز گذشته سرژیک تیموریان، برادر آندرانیک تیموریان درباره دلایل جدایی این بازیکن از ام‌صلال توضیحاتی داده بود که این نشان می‌دهد میان دو طرف اختلاف‌هایی وجود داشته است؛ هر چند که باشگاه‌ ام‌صلال قطر تمام مطالبات شماره 14 فوتبال ایران را پرداخت تا وی برای انتخاب تیم جدیدش مشکل حادی نداشته باشد. با جدایی آندو از ام‌صلال چند احتمال به وجود آمده است. براساس مصاحبه‌ای که سرژیک انجام داده می‌توان اینطور در ذهن متصور بود که وی ابتدا به دنبال تداوم حضور در لیگ قطر است اما اگر این هدف میسر نشود به طور قطع آندو به لیگ ایران بازخواهد گشت. در مصاحبه‌ای که از برادر تیموریان خوانده‌ایم وی صراحتا از تمایل تیموریان برای بازگشت به استقلال پرده برداشته است و اینطور که او گفته استقلال خانه‌اش است بدان معنا است که تیموریان دوست دارد در صورت فراهم نشدن شرایط ادامه حضور در لیگ قطر به استقلال بازگردد. با توجه به اینکه مظلومی تا امروز موفق به جذب پلی میکر نشده و به جای ریوالدو و کرار بازیکنی به خدمت نگرفته، تیموریان می‌تواند گزینه مناسبی برای بازی در این پست باشد. گرچه تخصص بازی آندو در پست هافبک دفاعی است اما شماره 14با بازی در این پست بیگانه نیست و می‌تواند یک هافبک پلی میکر ایده‌آل برای  آبی‌ها باشد. البته مظلومی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که نیازی به تیموریان ندارد که این اظهارات برخلاف مصالح باشگاه استقلال است. در حال حاضر استقلال باید بازیکنی در قواره تیموریان داشته باشد تا در آن پست به میدان برود و حفره‌ای که پس از جدایی کرار و ریوالدو به وجود آمده را پر کند. شاید یکی از دلایل آن اظهاراتی که مظلومی کرد، نداشتن بودجه مالی کافی باشد که باید به سرمربی استقلال گفت که شاید این بار بشود آندو را با قیمت مناسبی به خدمت گرفت چرا که این بازیکن تمام مطالباتش را از باشگاه ام‌صلال گرفته است.

تیموریان: استقلال خانه ما است برادرم نگفته به استقلال برنمی گردم برادر آندرانیک تیموریان درباره اینکه از قول او نوشته شده برادرش به استقلال بازنمی‌گردد توضیحاتی به ایسنا داد و گفت: متاسفانه این نقل قول به طور اشتباه از قول بنده منتشر شده و من هرگز نگفتم که آندو قطعا به استقلال بر نمی‌گردد. همه می‌دانند که استقلال خانه خودمان است و او هر وقت که نیاز باشد به این تیم بر می‌گردد. از دوستان رسانه‌ای که همواره به خانواده تیموریان لطف داشته‌اند می‌خواهم قبل از انتشار مطالبی که برای هواداران واقعی حساسیت ایجاد می‌کند، عینا جملاتی که از قول بنده یا برادرم گفته شده را به دقت مرور کرده و بعد آن را در رسانه خود منتشر کنند.  تیموریان که از این موضوع ناراحت بود در ادامه حرف‌هایش گفت: «همیشه سعی کرده‌ام پاسخگوی رسانه‌ها باشم و از برادرم هم خواسته‌ام ارتباط خوبی با اصحاب رسانه داشته باشد و به آنها احترام بگذارد. می‌دانم که آنها حق زیادی به گردن ما دارند اما گاهی مطالبی منتشر می‌شود که برای خانواده تیموریان که همگی استقلالی هستند مشکل‌ساز می‌شود. امیدوارم دوستان عزیزمان در رسانه‌ها از این به بعد با دقت بیشتری از قول من مصاحبه منتشر کنند تا این رابطه دوستانه همچنان حفظ شود.» تیموریان درباره اینکه چرا برخی رسانه‌های قطری اعلام کرده‌اند که آندو از فوتبال قطر به فوتبال ایران باز می‌گردد و آیا این اخبار ارتباطی به مسائل سیاسی اخیر دارد، گفت: «بعید می‌دانم که موضوع سیاسی باشد. تاکید می‌کنم که خودم و برادرم هرگز دوست نداریم وارد این فضاها شویم و منتظر می‌مانیم تا تکلیف در روزهای آینده مشخص شود. اینکه آن رسانه قطری بر چه مبنایی آن خبر را منتشر کرده من بی اطلاع هستم اما قطع به یقین این آندو است که تیم آینده‌اش را انتخاب می‌کند نه جریان‌های رسانه‌ای.» تیموریان در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد آندو در استقلال یا دیگر تیم‌های ایرانی بازی کند، گفت: «همانطور که دیروز هم گفتم اولویت برادرم بازی در لیگ‌های خارجی است و طی روزهای آتی همه چیز مشخص می‌شود.»

تیموریان در پایان حرف‌هایش درباره اینکه برخی رسانه‌ها از اخراج برادرش نوشته‌اند گفت: «به کاربردن لفظ اخراج اصلا صحیح نیست و از دوستان رسانه‌ای می‌خواهم کمی دقت کنند. چطور می‌شود بازیکنی که در اغلب بازی‌های تیمش فیکس بوده و براساس آمار منتشره بهترین و موثرترین بازیکن تیمش لقب گرفته از تیم اخراج شود؟ آندو تنها در روزهایی برای‌ ام‌صلال به میدان نرفت که تازه از اردوی تیم ملی بازگشته بود یا محروم بود بنابراین اگر خوب فکر کنیم به این نتیجه می‌رسیم که به کار بردن لفظ اخراج در قبال کاپیتان تیم ملی ایران هرگز زیبنده و درست نیست.»

منبع: ایران ورزشی

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-12 02:33:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر