فهرست
فرکی: بزرگ‌ترین اشتباه من اعتماد بود
فرکی: بزرگ‌ترین اشتباه من اعتماد بود

فرکی: بزرگ‌ترین اشتباه من اعتماد بود

آی اسپورت - حسین فرکی هرگز دوست ندارد در کانون حاشیه باشد... این عادت قدیمی مربی دوست‌داشتنی فوتبال ماست که وقتی از اصفهان برگشت و احساس کرد حرف‌هایش، ناخواسته او را به سمت حاشیه می‌کشاند، چند هفته‌ای از دسترس خارج شد.  بخشی‌ از حرف‌های او را با خبر ورزشی بخوانید:
-بزرگ‌ترین اشتباه من اعتماد بود... اگر آن زمان محرم برگشت، تصمیمی بود که درست یا غلط به عنوان سرمربی گرفتم و باید می‌گرفتم. مسئله محرم اصلاً مسئله مهمی نبود و اگر بخواهیم به دلایل جدایی بپردازیم، اصلاً بحث محرم مطرح نیست. من به مدیریت سپاهان، به هیأت مدیره سپاهان و به تیم سپاهان خیلی اعتماد کردم. صادقانه اعتراف می‌کنم نباید اعتماد می‌کردم. یک دوستی داشتیم که همیشه می‌گفت نصف آدم‌هایی که در راهروهای دادگاه بالا و پایین می‌روند تا از هم شکایت کنند، اشتباه‌شان این است که اعتماد کردند اما من باز هم اعتماد می‌کنم. البته بنده در نفت هم اعتماد کردم، من همین اعتماد را به فولاد هم کردم اما آنجا اشتباه نبود و این‌بار اشتباه از آب درآمد.
-من هیچ‌وقت نمی‌توانم بدبین باشم، مثبت نگاه می‌کنم و اعتقاد دارم هیچ کس بد نیست. شاید بهتر باشد بگویم به اندازه‌ای که من اعتماد کردم، اعتماد ندیدم. من همیشه ۵ اصل دیانت، سلامت، صداقت، رفاقت و رقابت را سرلوحه کارم قرار می‌دهم. خودم همیشه به این اصل پایبندم. یک دست یاعلی می‌دهم و می‌روم جلو... در نفت و فولاد همین کار را کردم و جوابش را گرفتم اما در سپاهان به من ثابت شد طرف مقابلم به اندازه‌ای که من اعتماد داشتم، اعتماد نداشت و این ۵ فاکتور را رعایت نکرد.
-من کجا گفتم از محرم دلخورم؟ محرم شاگرد من بود... اصلاً بحث محرم مطرح نیست. بحث کسانی است که به قرار اولیه‌شان پایبند نماندند. من تنها گلایه‌ام از محرم این است که اگر ذهنش را نسبت به من خراب کرده بودند، با خودم حرف می‌زد... من نگاهم این بود که محرم تا سرپاست، محرم باشد. من به او به عنوان شاگردم نگاه ‌کردم و شاید او روزی به این نتیجه برسد که راه را اشتباه رفت. من محرم را وسط نینداختم. من مخالف این کار بودم که بازیکن در این موارد که مربوط به باشگاه است، دخالت کند ولی وسط جلسه‌ای که با دکتر خلیلیان و محرم داشتیم، ایشان گفتند وضعیت مالی خوب نیست، محرم با بچه‌ها حرف بزند. من هم گفتم اختیار با شماست. خودم هم ۳۰۰ میلیون پاداش قهرمانی را بخشیدم و ۲۰۰ میلیون از قراردادم کم کردم. وقتی هم جدا شدم، یک ریال اضافه نگرفتم و فقط تا همان روزی که کار کردم، دستمزد خواستم، البته شاید هم کمتر گرفتم.
می‌خواهم بگویم برای خودم هم هنوز جای سؤال است. کاش محرم با من حرف می‌زد، نه اینکه ۳ ماه در دسترس نباشد و فقط پیغام بدهد. بگذارید یک چیزی را به شما بگویم؛ من اگر کسی را به عنوان کاپیتان معرفی می‌کنم، منظورم از این کار، داشتن یک نماینده در جمع بازیکنان است. خودم سال‌ها کاپیتان بودم و ۳ تیم بانک ملی، مهر شمیران و پورا را از دسته پایین‌تر به دسته بالاتر آوردم و می‌دانم کاپیتان چه وظیفه‌ای دارد و چه‌کار باید بکند. کاپیتان نماینده سرمربی است و داخل زمین اختیار دارد، نه بیرون زمین... سرمربی هم حدود اختیاراتش مشخص است.
-من در اصفهان روزهای خوبی داشتم. مردم اصفهان و سپاهانی‌های اصیل را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. آنها از من و سپاهان حمایت کردند که قهرمان شدیم. آنها واقعاً تیم‌شان را دوست دارند. حالا اگر یک عده که تعدادشان به اندازه انگشتان دو دست هم نمی‌رسد، تحرکاتی می‌کنند و باشگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهند تا فضا را به نفع خود تغییر بدهند، این فقط مشکل سپاهان نیست. در تمام تیم‌ها این مشکل وجود دارد. من معتقد به کار سالم و رابطه سالم هستم و زیر بار خواسته و تهدید این آدم‌ها نمی‌روم. فحش می‌دهند، بدهند... اصلاً تشویق نکنند. متأسفانه همه به این اندازه محکم نبودند. من هم دیدم بهتر است جدا شوم و با یک SMS هم جدا شدم. SMS دادم تکلیف را یکسره کنید و تمام... هیچ چیزی را هم از چشم هواداران اصیل سپاهان نمی‌بینم. از چشم محرم هم نمی‌بینم.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-01-12 14:03:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر