فهرست
یادداشت: پایانِ خط برایِ رونالدو؟
یادداشت: پایانِ خط برایِ رونالدو؟

یادداشت: پایانِ خط برایِ رونالدو؟

گیوم بلگه
 
شگفت‌انگیزه که رونالدو تمامِ این سال‌ها پا به پایِ مسی آمده است. 10 سال در چنین سطحی بازی کردن نشانه از عطش و کاراکترِ کریستیانو رونالدو دارد. اما مسی، مسی است. سالیانی بعد وقتی به این دوران فکر می‌کنیم، با خودمان می‌گوییم این عصرِ مسی بود و رونالدو هم خیلی خیلی بهش نزدیک می‌شد. مسی تا به حال 26 عنوانِ قهرمانی برده و در 26 فینال، 24 گل زده است. هیچ بازیکنی در تاریخِ فوتبال چنین آماری ندارد. خودِ 5 توپِ طلا هم نشانی از این رکوردِ باورنکردنی است.
البته رونالدو هم گل‌هایِ زیادی در بازی‌هایِ بزرگ زده است، اما در حالِ حاضر شاهدِ نشانه‌هایی از محو شدن او در بازی‌هایِ بزرگ هستیم. البته رونالدو هنوز هم گل می‌زند و هنوز خودش را به عنوانِ بهترین گلزنِ تاریخِ فوتبال ثابت می‌کند. اما این گل‌ها لزوما توپ طلا را به همراه نمی‌آورند. من فکر نمی‌کنم رونالدو دیگر موفق به کسبِ توپِ طلا بشود. بازیکنانی توپِ طلا می‌برند که در بازی‌هایِ بزرگ گل می‎‌زنند، کاری که رونالدو چند وقتی است انجام نداده. رونالدو این فصل در 25 بازی، 25 گل برایِ رئال زده، اما 4 تا از آن‌ها مقابلِ مالمو بوده و 5تا مقابلِ اسپانیول. اما در 6 بازی مقابلِ تیم‎‌هایی که در حالِ حاضر بینِ 20 تیمِ اولِ اروپا هستند، رونالدو به مشکل برخورد و موفق نشد دروازه‌یِ بارسلونا، اتلتیکو مادرید، سویا، والنسیا و پاریس سن ژرمن (2 بازی رفت و برگشت در چمپیونز لیگ) را باز کند. شاید بخشی از این مشکل به مشکلِ کلیِ رئال با بنیتز مربوط باشد و حالا با آمدنِ زیدان ورق برایِ رونالدو هم برگردد. اما به نظر من مشکلِ رونالدو، مشکلی عمیق‌تر است.
رونالدو در تیمی است که شکلِ خودش را از دست داده و قدرتِ جنگیدن برایِ قهرمانی را ندارد. بخشی از این شکلِ از دست رفته تقصیرِ خودش است، چون رونالدو از کلِ تیم می‌خواهد که برایِ او بازی کنند. مسی هم همینطور است. اما تفاوت اینجاست که مسی بازیکنانی کنارش دارد که حاضرند برایِ او بازی کنند، رونالدو اما نه.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-12 14:34:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر