فهرست
هزینه بالای CAS‎‏؛ تردید آبی‌ها برای شکایت
هزینه بالای CAS‎‏؛ تردید آبی‌ها برای شکایت

هزینه بالای CAS‎‏؛ تردید آبی‌ها برای شکایت

آی اسپورت – مهلت اعتراض نسبت به آرای قطعی فدراسیون‌های فوتبال نزد دادگاه عالی ورزش ۲۱ روز از زمان قطعیت است. قطعیت رای دیدار سوپرجام هم چندی پیش توسط کمیته استیناف اعلام و استقلال ۳ - صفر بازنده اعلام شد. باشگاه استقلال که نسبت به این حکم معترض است می‌خواهد موضوع را به دادگاه عالی ورزش ارجاع دهد و به گفته مسئولان باشگاه مدارک مستدل و مستندی برای این پرونده جمع‌آوری کرده‌اند.

با وجود تاکید مسئولان باشگاه استقلال برای ارجاع پرونده سوپرجام به کاس هنوز خبری از اقدام عملی آن‌ها نیست این در حالی است که زمان اعتراض به رای نزد کاس ۲۱ روز از زمان قطعیت آن است و با این حساب استقلالی‌ها فقط تا روز ۵ مهر فرصت دارند نسبت به رای سوپرجام اعتراض کنند. طبق اعلام یکی از مسئولین باشگاه استقلال در بررسی های این باشگاه مشخص شده که  دادگاه عالی ورزش هزار فرانک سوئیس برای ثبت اولیه شکایت مطالبه می‌کند اما به نسبت مبلغ خواسته در دعاوی مالی هم هزینه داوری را باید جداگانه پرداخت کرد. مثلا اگه موضوع شکایت بر سر مبلغ ۵۰ هزار فرانک باشد یک مبلغ جداگانه هزینه دارد و اگر مبلغ بالاتر برود هزینه هم تصاعدی تغییر می‌کند. در دعاوی غیرمالی مثل رای سوپرجام علاوه بر پرداخت هزار فرانک برای ثبت شکایت گویا باید مبلغ  ۵۰ هزار فرانک سوئیس هم به حساب کاس واریز شود.

بانک مرکزی روز گذشته ارزش هر فرانک سوئیس ۴۳۴۰ را اعلام کرد اما در بازار آزاد ۱۴۱۷۵ معامله می شود یعنی حدود هزار تومان بیشتر از قیمت دلار در بازار آزاد! با توجه به این‌که مدتی ارز دولتی شامل فعالیت‌های ورزشی و باشگاهداری نمی‌شود بنابراین استقلالی‌ها باید حدود ۵۱ هزار فرانک سوئیس را با قیمت  ۱۴ هزار تومان تهیه کنند که به عبارتی ۷۱۴ میلیون تومان می‌شود! البته اگر ارز دولتی شامل حال استقلال می‌شد این رقم ۲۲۱ میلیون تومان می‌شد. بر همین اساس و با توجه به مبلغ نسبتا زیادی که برای طرح شکایت باید پرداخت شود مدیران باشگاه استقلال قصد دارند بعد از برگزاری یک جلسه در خصوص ارجاع پرونده به دادگاه عالی ورزش تصمیم نهایی را بگیرند.

 

مدال

۴ ۵  
آی اسپورت
2018-09-16 10:50:00
نظر دهید

۵ نظر
حسن
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
بی وجودن اگر شکایت نکنن. بچه ننرهای فوتبال ایران. مطمئن باشید یکی دست تو یه صندوقی جایی میکنه و پولو واسشون جور میکنه. مگه نه اینکه ۵۰۰ هزرگار یورو ارز دولتی گرفتن و صداشم درنیاوردن؟ اینم روش. فقط بی شرافت و بی وجودن اگر شکایت نکنن و بعد تقصیر رو بندازن گردن بی پولی یا وزیر و امثالهم
.....
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
تنها باشگاهی که ارز دولتی گرفت کیسه بود با خیال راحت پول خرج میکنن چون مجلس و دولت پشتشون هستن
اکبر
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
چند نفر گفته پرداخت میکنیم، البته با پیروزی احتمالی باید این مبلغ را سازمان لیگ پرداخت کند
۲
آرش6
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۲۳
به pes شکایت کنید ارزونتره تازه زودتر هم جواب میدند فیفا 2018 هم آپشن های خوبی داره
كسري
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
مرد نيستين اگه نرين شكايت كنين.ديگه چجوري قهوه ايتون كنيم ،مرد نيستين اگه نرين شكايت بكنين.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر