فهرست
یادداشت: نکاتی برایِ یونایتد؛ جذاب اما نامتعادل
یادداشت: نکاتی برایِ یونایتد؛ جذاب اما نامتعادل

یادداشت: نکاتی برایِ یونایتد؛ جذاب اما نامتعادل

آدام بیت
 
یونایتد در بازیِ دیشب با سه شوت اولِ در چهارچوبش سه گل زد. اما موقعیت‌هایِ گلی زیادی ایجاد کرد و بالاخره برچسبِ "کسالت‌بار بودن" را از خودش کند و ضدحملاتِ سریعی در سنت جیمزز پارک زد. اما وقتی اختلافِ دو گل برتری نسبت به تیمی که برایِ بقا در لیگ برتر را از دست داد، نشان داد تعادل همچنان نکته‌ایست که ون گال باید بهش بپردازد. یونایتد شاید جذاب‌ترین بازیِ فصلش را مقابلِ نیوکاسل انجام داد اما نهایتا با تساویِ 3-3 کارش را پایان داد، تساوی‌ای که برایِ شاگردانِ ون گال حکمِ باخت داشت. شیاطینِ سرخ هفته‌یِ آینده باید به آنفیلد بروند، در حالی که تنها یک بازی از 8 بازیِ اخیر لیگ را برده‌اند.
اما این بازی نکته‌یِ مثبتِ مهمی برایِ یونایتد داشت. وین رونی با دو گلی که در این بازی زد، حالا 4 گل در 3 بازی دارد و این آماری امیدوارکننده برایِ کاپیتانِ یونایتد است که این فصل افتِ شدیدی داشت. درسته که 2 تا از این گل‌ها پنالتی بود، اما کنارش گلِ پشتِ پایِ فوق‌العاده به سوانزی و شوتِ دقیق و محکم مقابلِ نیوکاسل هم بود. در ضمن پاسِ گلِ رونی به جسی لینگارد برایِ گلِ دومِ یونایتد در بازیِ دیشب هم هوشِ بالایِ رونی را یک بارِ دیگر به رخ کشید. رونی از سالِ 2015 بدین سو هرگز موفق نشده بود در یک بازی هم گل بزند و هم پاس گل بدهد. و حالا ون گال حداقل امیدوار است که مهاجمِ اصلی و کاپیتانش این فرمِ سالِ 2016 را ادامه دهد. نکته‌ای برایِ رسیدنِ یونایتد به چمپیونز لیگِ سالِ آینده حیاتی است.
نکته‌یِ مهم دیگرِ این بازی نیمکت‌نشینیِ ماتا و بازی کردنِ مارسیال و لینگارد به عنوانِ دو وینگر بود. عاملی که باعث شد بالاخره یک فوتبالِ جذاب از یونایتد ببینیم هم همین بود. لینگارد در این بازی 55 استارت زد، 10 بار بیشتر از هر بازیکنِ دیگری و مارسیال سریع‌ترین بازیکنِ زمین بود (با بیشترین سرعتِ 35.4 کیلومتر در ساعت). یونایتد در این بازی 10 موقعیتِ گل ایجاد کرد، که بیشترین تعداد در بازی‌هایِ خارج از خانه‌یِ این فصل بود. اما در ضمن 3 گل هم خورد، اتفاقی که این فصل فقط یک بار مقابلِ آرسنال رخ داد. خودِ ممفیس دپای که به بازی آمد چکیده‌ای از وضعیتِ یونایتد در این بازی بود. او گلِ سوم را برایِ رونی ساخت، اما در خوردنِ گلِ سوم مقصر بود. بازهم تعادل بحثِ اصلی است و نکته‌ای که تیم ون گال ندارد.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-13 12:18:22
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۵۷
وقتی همه ی متن با زبان رسمی ترجمه شده، چرا یک دفعه ترجمه میکنید "درسته" و نه "درست است"? همیشه این کار رو میکنید و این واقعا روی اعصابه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر