فهرست
ویژه: عجیب‌ترین درگیری‌های درون تیمی فوتبال؛ جنگ داخلی!
ویژه: عجیب‌ترین درگیری‌های درون تیمی فوتبال؛ جنگ داخلی!

ویژه: عجیب‌ترین درگیری‌های درون تیمی فوتبال؛ جنگ داخلی!

آی اسپورت - فوتبال ورزش پربرخوردی است و درگیری دو بازیکن حریف در آن یک اتفاق عادی محسوب می‌شود اما درگیری و کتک‌کاری دو هم تیمی کم‌سابقه است. در سال‌های اخیر ستار‌های زیادی در دنیای فوتبال با هم درگیر شده‌اند. یکی از نمونه‌های بارز این درگیری‌ها در فوتبال ایران، مربوط به کتک کاری علی بداوی و رحمان رضایی در بازی مقابل عمان در جام ملت‌های ۲۰۰۷ بود.در فوتبال جهان اما نمونه‌های حادتر بسیاری دیده می‌شود. جوئی بارتون، بازیکن جنجالی فوتبال انگلیس یکی از عجیب ترین درگیری های تاریخ را در زمان حضورش در سیتی با عثمان دابو رقم زد که به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم شد. در ادامه برخی از عجیب‌ترین درگیری های درون تیمی دنیای فوتبال را با هم مرور می‌کنیم.
۱- زلاتان ایبراهیموویچ و اوگوچی اونیوو، میلانزلاتان ایبراهیموویچ، ستاره جنجالی سوئدی در سال ۲۰۱۰ درگیری شدیدی با اوگوچی اونیوو، هم تیمی خود در میلان داشت. مهاجم سوئدی با ضربه سر به بازیکن نیجریه‌ای – آمریکایی ضربه زد. ایبرا بعدها گفت که اونیوو دنده‌اش را شکسته است. تکل خشن ایبرا در تمرینات این درگیری را کلید زد.
۲-فردی لیونبرگ و اولوف ملبرگ، سوئددر طول جام‌جهانی ۲۰۰۲، اولوف ملبرگ و فردی لیونبرگ، دو تن از بزرگان تیم ملی سوئد درگیری شدیدی در تمرینات داشتند. ملبرگ روی پای لیونبرگ تکل رفت و مهاجم وقت آرسنال با هموطنش دست به یقه شد. این دو چند دقیقه  درون زمین با هم درگیر بودند تا آن که هم تیمی‌ها و مربیان این دو را از هم جدا کردند.

۳- استیو مک‌منمن و بروس گرابلار، لیورپولهیجان در دربی‌ها همیشه بالاست. معمولا درگیری‌های درون زمین در چنین بازی‌هایی مربوط به درگیری یک بازیکن با بازیکن تیم مقابل است اما در سال ۱۹۹۳ در بازی لیورپول و اورتون در مرسی ساید، بروس گروبلار، دروازه‌بان سرخ ها با هافبک تیمش استیو مک‌منمن دست به یقه شد.

۴- جوئی بارتون و عثمان دابو، منچسترسیتیجوئی بارتون، یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های تاریخ فوتبال انگلیس است. او در سال ۲۰۰۷ با هم‌تیمی خود یعنی عثمان دابو درگیر شد و چند مشت به صورت او کوبید. بازیکن فرانسوی پس از این درگیری در جلسه تمرینی راهی بیمارستان شد. دابو از بارتون شکایت کرد و این مهاجم جنجالی به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

۵- ینس لمن و مارسیو آموروزو، بورسیا دورتمونددروازه‌بان سابق تیم ملی آلمان به زودجوش بودن معروف بود و سریع عصبی می شد. لمن در سال ۲۰۰۳ پس از دریافت گل در بازی تیمش مقابل شالکه عصبی شد و با آموروزو، هم تیمی اش درگیر شد. این دروزاه بان اعتقاد داشت که هم تیمیش کم کاری کرده است. البته کمک داور آن گل را به علت آفساید مردود اعلام کرد. لمن به خاطر رفتارش از زمین اخراج شد.

۶- کریگ بلمی و یان آرنه ریسه، لیورپولدر سال ۲۰۰۷ لیورپول برای بازی آماده ‌ازی لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا به پرتغال سفر کرده بود. بازیکنان لیورپول که پس از شب‌نشینی حال چندان خوشی نداشتند با هم درگیر شدند. بلمی با چوب گلف به جان ریسه افتاد. بلمی پس از گلزنی به بارسا طوری خوشحالی کرد که گویی یک چوب گلف خیالی را تکان می دهد و بدین ترتیب نشان داد که از رفتارش چندان هم پشیمان نیست!

۷- گرائمه لاسو و دیوید بتی، بلکبرن روورزتنها فصل  تاریخ بلکبرن در لیگ قهرمانان یعنی فصل ۹۶-۱۹۹۵ وحشتناک بود. هواداران تیم انگلیسی خاطره خوشی از آن فصل ندارند. در سال ۱۹۹۵ ، بلکبرن با نتیجه سه بر صفر مقابل اسپارتاک مسکو شکست خورد. گرائمه لاسو و داوید باتی، دو بازیکن تیم انگلیسی در دقیقه چهارم بازی با هم درگیر شدند. این دو به هم توهین کردند و درگیر شدند. لاسو گردن باتی را گرفت تا درگیری بالا بگیرد.

۸- جیمی کاراگر و آلوارو آربلوا، لیورپولدر سال ۲۰۰۹ در حالی که لیورپول با نتیجه دو بر صفر مقابل وست برومویچ پیروز جلو بود، جیمی کاراگر با آربلوا درگیر شد. کاراگر به شکل عجیبی خشمگین به نظر می‌رسید. پس از بازی علت خشمش را سهل‌انگاری خط دفاعی عنوان کرد.

۹- آرین روبن و فرانک ریبری، بایرن مونیخدو ستاره بایرن‌مونیخ هم در سال ۲۰۱۲ با هم درگیر شدند. این دو بین دو نیمه بازی مقابل رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان در رختکن با هم کتک‌کاری کردند. گفته می‌شود علت اختلاف این دو در مورد این بوده که چه کسی کاشته‌های تیم را بزند.

۱۰-امانوئل آدبایور و نیکلاس بنتنر، آرسنالزمانی که یک تیم بازی را برده همه خوشحال هستند و بعید است که مشکلی پیش بیاید اما وقتی ببازی همه عصبی هستند و بحران ها آغاز می شوند. در سال ۲۰۰۸ آرسنال با نتیجه چهار بر یک از تاتنهام باخت. توپچی ها ناراحت بودند اما دو بازیکن عصبی تر از بقیه به نظر می رسیدند. نیکلاس بنتنر و امانوئل آدبایور، دو مهاجم توپچی ها  با هم درگیر شدند. بازیکن توگویی با ضربه سر به مهاجم دانمارکی ضربه زد.


منبع: وبسایت برنامه 90
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-13 13:11:03
نظر دهید

۲ نظر
عباس
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۵۷
جویی بارتون واقعن خفنه خیلی پررو و نترس تشریف داره
سعید
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۴۲
دعوای علی بداوی و رحمان رضایی در جام ملتهای آسیای سال 2004 در چین بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر