فهرست
مصاحبه با تتلو: اگه من بیام ورزشگاه آزادی پر می‌شه
مصاحبه با تتلو: اگه من بیام ورزشگاه آزادی پر می‌شه

مصاحبه با تتلو: اگه من بیام ورزشگاه آزادی پر می‌شه

آی اسپورت - امیر مقصودلو با خیل طرفداران؛ همان‌هایی که رگ خوابشان را در دست دارد، برای گفت و گو بسیار وسوسه کننده است؛ به خصوص که در این مصاحبه تمام و کمال از فوتبال گفته است. رشته‌ای که با وجود استعداد ذاتی راهی به آن نیافته است. او در گفت و گو با ورزش سه، درباره این موضوع دقیق صحبت کرده است؛ این که اساساً چرا این‌قدر اطراف فوتبال چرخیده و حرف از حضور در یک باشگاه لیگ برتری زده است. این البته همه مصاحبه نیست، چراکه تا تتلو تا رسیدن به قسمت مورد علاقه‌اش، حرف‌های جذاب دیگری هم زده؛ از جمله اینکه در یک بازی فرضی چگونه به کام را نیمه دوم به زمین می‌آورد تا با ضربات کاشته کار را دربیاورد!

آقای تتلو در کنار خوانندگی به فوتبال هم خیلی اهمیت به فوتبال می‌دهد که بسیار هم سر و صدا کرده. این علاقه‌ات به فوتبال مال کدام دوره‌ی زندگیت است؟
والا من تمام دوران بچگیمو فوتبال بازی کردم. یعنی قبل از اینکه خواننده به شم تمام دوران قبل خوانندگیم میشه فوتبال و بعد خوانندگیم میشه خوانندگی.
تتلو فوتبال رو به چه صورتی بازی می‌کرده؟ گل کوچک، زمین خاکی، باشگاهی شروع کرده و تا کجا رسانده است؟
همه شو بازی کردم به صورت گل کوچیک، گل بزرگ، زمین خاکی اون زمان زمین خاکی.
کجا بود زمین خاکی؟
- زمین خاکی بالای میدون ملت نزدیک میدون ملت.
هنوزم خاکیه؟
- نه دیگه اتوبان شد اونجا.
گل کوچیک هم تو کوچه؟
- تو کوچه، زمین خاکی، زمین آسفالت، زمین تو خونه، زمین فرش، تو خونه، همه جا.


پستی که بازی می‌کردی اون موقع چی بود؟ دفاع، هافبک، مهاجم؟
- من همیشه گلزن بودم.
پس مهاجم بودید.
- بله مهاجم بودم.
از اینها بودی که از دفاع حمله کنی بری تا نوک حمله گل بزنی؟
- این یکی از فانتزی‌هام بود که یه گل بزنم مثل گل مارادونا.
که مثلاً دروازه‌بان باشی از دروازه بیای بیرون؟
- نه. دروازه خز بازیه. توپ رو از دروازه‌بان بگیرم برم همه رو دریبل کنم بزنم تو گل.
چپ پا بودی یا راست پا؟ و بزرگترین ویژگی بازیت چیه؟
- هر دو پا هستم و بزرگترین ویژگی بازیمم همینه که هر دو پا هستم.
یعنی با هر دو پا به یک اندازه مهارت داری؟
- بله

همه می‌دونن که استقلالی هستی یا پرسپولیسی. فکر می‌کردی این که طرفدار پرسپولیس هستی روی مخاطبت تأثیر بذاره و از دست بره یا مخالفت به شه؟
- نه خب. من اون زمان پرسپولیسی بودم بعد واقعیت رو گفتم الانم پرسپولیسی نیستم بازم واقعیت رو می‌گم که پرسپولیسی نیستم. به نظر من اصلاً رنگ‌ها مهم نیستند. خیلی ما مهم‌شون کردیم. به نظرم تو فوتبال ایران باشم خیلی مهم‌تر از همه چیز است. حالا طرفدار تیمی هم باشی بگی یا نگی مهم نیست. بیخودی داریم قضیه رو مهم می‌کنیم.
این ابراز نظر کردن درباره پرسپولیسی بودنت خیلی شجاعت می‌خواد ولی سؤال آینه که چرا اصرار داری که بری در یک تیم باشگاهی بازی کنی؟
- یعنی چی؟
خب پرسپولیسی هستی.
- پرسپولیسی می‌گم نیستم حاجی! قدیم بودم الان نیستم.
پرسپولیس و استقلال و راه‌آهن باشگاه‌هایی بودند که می‌خواستی در آنها بازی کنی ودر اینستاگرامت  صحبت از یک تیم اکراینی هم بود اما در فوتبال مدرن سابقه حرفه‌ای رو نگاه می‌کنن و لزوماً طرفدار داشتن باعث نمی‌شود که در تیمی بازی کنی. این خواسته تو تا چه حدی جدی و واقعی بود؟
- عرضم به حضورتون درسته که فوتبال آگه بلد نباشی و هوادار داشته باشی که نمی‌ذارن بازی کنی. صرفاً به خاطر اینکه من هوادار داشتم، حاضر شده بودند که از من تست بگیرند. خب یک آدم معمولی همینطوری بره توی یک باشگاه که ازش تست نمی‌گیرند که. ولی اگر کسی با دو میلیون،  دو میلیون و پونصد نفر هوادار به گه از من تست بگیرید و من ممکنه بازیم خوب باشه و هوادارانم به کمکتون بیان آگه بازیم خوب بود به نظرم هر کسی باشد اوکی می‌دهد. ما هم با خیلی جاها صحبت کردیم و اوکی دادن ولی خب تصمیم گرفتم فعلاً ایران باشم به همین خاطر لزومی نمی‌بینم به گم.
تو یه آرتیست خاص هستی یعنی از روش‌های معمول برای جذب مخاطب استفاده نکردی. به همین دلیل الان باعث شده جوری به نظر برسی که انگار پکیجی از چیزهای منشوری که در فوتبال ایران از آن دوری می‌کند را داشته باشی. اگر آدم کم حاشیه‌تری بودی شاید راحت‌تر می‌تونستی وارد این عرصه بشی. آیا دست از تلاش برای فوتبالیست شدن می‌کشی یا اینکه محدودیتی درباره فشار اخبار روت هست؟ آیا هنوز فکر می‌کنی استقلال یا پرسپولیس جذبت کنن؟ آدمی هستی که با تمرینات بدنی آشنایی داری. خودت رو آماده می‌دونی برای فوتبال؟
- عرضم به حضورتون که روش‌های من برای جذب مخاطب غیرمعمول بود اما الان دیگه نیست. دیگه وقتی نوک حمله تیم ملی تتو داره، حالا نمی‌دونم نوک حمله س یا نه. کجا بازی می‌کنه اشکان دژاگه؟ کل بدنش تتوئه دیگه. الان همه تتو دارن دیگه چه منشوری؟ دیگه کار دیگه‌ای که من نمی‌کنم. نه کلاه‍برداری می‌کنم نه دزدی. یه تتو بوده و آهنگامونم که چیز خاصی نداره. کلاً مشکل من همیشه فقط یک تتو بوده. چون آهنگ من اصلاً به کسی ربطی نداره. من مجانی می‌ذارم بیرون پولی درنمیارم که بخوام مجوز بگیرم یا هر چی. چیز منشوری‌ای نیست. اگر هم بوده قدیم بوده نه الان که همه تتو دارند.- من سال‌هاست که از بچگی از وقتی که یادم می‌یاد ورزش کردم. فول کنتاک رو یه زمانی فکر می‌کنم سال 83-84 بازی کردم که قهرمانی هم دارم در این رشته و کمربند مشکی تاپ کاراته هم دارم. عرضم به حضورتان که تمام این سال‌هایی که فوتبال بازی نکردم را هم بدنسازی کردم و عضلاتم حجم کافی رو داره خیلی بیشتر از فوتبالیست‌ها و فکر می‌کنم که الان یه ذره روی تعادل و سرعتم کار کنم شاید از خیلی‌ها جلوتر هم باشم.
بین بازیکنان ایرانی کدوم رو بیشتر دوست داری و علتش چیه؟
- من بین بازیکنان ایرانی کلاً دو نفر رو دوست دارم یکی وحید شمسایی و یکی علی کریمی. ولی خب فوتبالیست خوب خیلی داریم. جدیداً نمی‌تونم نام ببرم کسی رو به اندازه این دو نفر دوست داشته باشم و بازیکنان محبوبم همین دو نفر هستند.
خودت رو تو کدوم بازیکن ایرانی پیدا می‌کنی و کدوم بازیکن رو بیشتر قبول داری؟
- همون علی کریمی و وحید شمسایی. دقیقاً همین دو نفر. یعنی اگرم بخوام بازیکن به شم دوست دارم در اون سطح باشم و اگر نباشم اصلاً فایده نداره.
ما تو ایران تیم هنرمندان داریم. چرا هیچ وقت در اون تیم بازی نکردی و خودت رو به عنوان یک هنرمند اونجا نشون ندادی؟
- رفتم دیگه! اونجا هم رفتم بعد نامردی کردن سر بازی با دنیا که شد به ما گفتند نیاید چون تلویزیون می‌خواست نشون بده. استفاده‌هاشون رو از ما کردن و سر بازی نامردی کردن و ما هم آمدیم بیرون و یک آهنگ هم براش خوندیم.بعله آهنگ «تو کوچه ما هم عروسی میشه». اگر قرار باشد از کل بازیکنان تاریخ فوتبال یه تیم بکشی یازده تا بازیکنت کیا هستن؟
- مارادونا حتماً هست. رونالدینیو هست. کریس رونالدو و مسی که حتماً هستن. عابدزاده حتمن هست در دروازه. علی کریمی و وحید شمسایی. رودگولیت و ...
رودگولیت واقعاً هست؟
- آره
لوییس فیگو چطور؟
- لوییس فیگو نه. زیدان مثلاً اوکیه. نیمارم هم می‌گفتم به یاد گناه داره بچه. روبرتو باجو رو هم خبر می‌کردم.
دیوید بهکام چی؟
- دیوید به کام هم خوبه. بکهامو نیمه دوم میاوردم تو که وقتی همه خسته‌ن ایستگاهی بزنه.
یه سری کلمه می‌گم در مورد هر کدوم یه نظر بده.
سوشا مکانی: سوشا مکانی؟ بدشانسی که ممکنه سراغ هر کسی به یاد. پیام صادقیان: آمیتا باچان ایران. من همیشه بهش می‌گم پیام صادقیان/ آمیتا باچان ایران، همینطوری یه روزی از دهنم دراومد و موند روش. پیام صادقیان استعدادی بود که می‌تونستند باهاش لج نکنن. مثل یه بچه باهاش رفتار می‌کردن، بهش سمت و سو می‌دادن و درکش می‌کردن شاید یکی از استعدادهای خوب ایران می‌شد. علی کریمی: جادوگر. فرهاد مجیدی: به نظرم در جایگاهی بود که اون هفت را تنش کند و خدا می‌خواهد که برای کسی همچین اتفاقی بیفتد و تا خدا نخواهد همچین اتفاق بزرگی برای کسی نمی‌افتد و اگر بیفتند هم به این معناست که لیاقتش را داشته است. به نظرم آدم با استعدادیه. استادیوم آزادی: ورزشگاهی که حقش بیشتر از اینهاست.

با توجه به رقم قراردادهای فوتبالیست‌ها، اگر یک روز بخوای با تیمی قرارداد ببندی رقم پیشنهادیت چقدر است؟
- رقم پیشنهادیم یه میلیارده، پونصد تاشم نمی‌گیرم. به خاطر اینکه باشگاه ایرانیه و به هر حال کمک می‌کنم به خودمون و به اون باشگاه. پونصد میلیون می‌گیرم برای هزینه رفت و آمد و هزینه‌های خود فوتباله.
مگه با چی رفت و آمد می‌کنی؟ هلی کوپتر؟
- (می‌خندد) آخه پولش اصلاً برام مهم نیست حاجی. مهم برای من اون حرکته ست.
فکر کن میخوای یک شادی بعد از گل طراحی کنی...
- اونا سوپرایزه. شادی بعد گل دارم ایشالا رفتم تو زمین می‌بینید.
یعنی فکرشو کردی قبلاً.
- آره بابا. (می‌خندد) مشتی من فکر اینکه جام جهانی چطور ببرم بالا سرم هم کردم. حالا شما می‌گید این دیوونه ست ولی فکر دیگه کنتور نداره که می‌ندازه!
اگر به فوتبال حرفه‌ای راه پیدا کنی و اولین بازیت هم در استادیوم آزادی باشه چند هزار تا تماشاگر میان ورزشگاه؟
- بدون شک پر میشه. من اصلاً تنها هدفم برای اینکه برم تو فوتبال پر کردن ورزشگاه‌هاست چون به طرفدارای خودم ایمان دارم. اول از همه به خدا ایمان دارم و می‌دونم که کمکم می‌کنه و وقتی که خدا بخواد آگه همه نخوان باز هم میشه. آینه که ایمان دارم به این قضیه که برم ورزشگاه پر میشه و به خاطر همین برنامه‌هایی هم دارم، حرکت‌های جالبی هم دارم برای توی ورزشگاه رفتن که مردم رو مجذوب کنه دوباره به ورزشگاه.

چیزایی هم که می‌خواستم چاپ به شه که در سؤالات نبود رو اگر فرصت بدید من به گم.
قصدم از فوتبال بازی کردن اصلاً درآمدزایی یا فوتبال بازی کردن یا توی چشم بودن نیست. خدا رو صد هزار مرتبه شکر که من به اندازه کافی تو چشم هستم و بیشتر از این را نمی‌خواهم باشم و همینشم دارم اذیت می‌شم. بحث مالی هم که من هیچ وقت نکردم. حالا قبل‌تر گفتم و شوخی کردم یک میلیارد و اینا ولی اصلاً بحث مالی هیچ وقت نکردم و نخواهم کرد چون اصلاً حرفه من این نیست و من اعتقاد دارم وقتی خداوند یک استعدادی به آدم می‌دهد نمی‌شود روی آن قیمت گذاشت. همونطور که می‌دونید من برای آهنگامم پولی نمی‌گیرم حالا برای فوتبالم خودمم نمی‌خواستم پولی بگیرم. تنها چیزی که در ذهن من هست این است که اگر یک خواننده زیرزمینی با اینهمه ممنوعیت به لیگ برتر فوتبال به رسه خیلی از جوونا می‌فهمن که یک کار غیرممکن صورت گرفته و می‌فهمن که واقعاً می‌شه به هر چیزی که می‌خوان به رسن و فکر می‌کنم اتفاق و فرهنگ سازی بزرگیه. از طرفی می‌دونم ورزشگاه‌ها پر خواهند شد، اینو بهش ایمان دارم همونطور که گفتم به بزرگی خدا و عشق هوادارانم ایمان دارم و از اون اولش هم گفتم امضا می‌کنم همون لحظه که وارد فوتبال به شم که روزی که ایشالا ورزشگاه‌ها پر شد من اصلاً از فوتبال میام بیرون و آینده مم تو این کار نمی‌بینم. چون خیلی‌ها به من می‌گن تو 27 سالته تازه می‌خوای شروع کنی، کی می‌خوای فوتبالیستشی؟ بابا من اصلاً نمی‌خوام ده سال بازی کنم. من فقط می‌خوام یک سال دو سال اون شور و هیجان رو به ورزشگاه‌ها برگردونم چون میدونم با پلن‌هایی که توی ذهنمه این اتفاق می‌یفته و بعدش میام بیرون. برای من نه سن مهمه نه پول مهمه نه هیچی و چون می‌دونم که این کارو می‌تونم انجام بدم به این زودیها هم عقب‌نشینی نخواهم کرد. و اینکه سعی می‌کنم این کارو انجام بدم برای کمک به فوتبال مملکتم چون اعتقاد به این دارم که فوتبال یکی از ورزش‌هاییه که 99% مردم ما از بچگی پسرا عاشقشن و در دنیا علاوه بر اینکه یک ورزش باشه یک فرهنگ و یک صنعته و ما باید برای اینکه سری در سرها داشته باشیم در فوتبال باید فوتبال را راه بندازیم و فوتبال که راه بیفتد خیلی چیزهای دیگری هم راه میفتد و ورزش‌های دیگه هم راه میفتند و فوتبال فقط در صورتی راه می‌افتد که ورزشگاه‌ها پر باشند و من این هنر رو در خودم می‌بینم که ورزشگاه‌ها رو پر کنم.
فوتبالیست حرفه‌ای بشی دوست داری پشت پیرهنت از اسم تتلو استفاده کنی یا مقصودلو؟
- تتلو.
آخه شدنیه؟ مقصودلو راحت‌تر نیست؟
-  نخیر تتلو اوکیه. نه معنی بدی می‌ده نه اسم به دیه چرا باید بد باشه اصلاً؟
حرف پایانی با مسئولین فوتبال و باشگاه‌ها، مربیان، هوادارانت و کسانی که می‌تونن کمکت کنن تا به فوتبال حرفه‌ای وارد بشی؟

- فقط اینکه سه ماه و نه شیش ماه (چون قبلاً گفته بودم شیش ماه) به من اجازه تمرین با یک تیم حرفه‌ای را بدهند. آگه در این سه ماه همه دست‌اندرکاران این تیم به این نتیجه رسیدند که من بازی نکنم، بازی نکنم. اگر به این نتیجه رسیدن که از نظر اخلاقی، از نظر انرژی‌ای که به تیم تزریق میشه، از نظر تبلیغات و از نظر هزاران پلن دیگ‌های که در ذهن من هست همه چیز خوب و تاثیرگذار بود به من اجازه بازی بدهد. من لااقل توقع اون سه ماه رو دارم که بذارن من با یک تیم تمرین کنم که ببینند اصلاً من شرایط بدنیم، فیزیکیم، بازیم و اخلاقیم اوکی هست برای بازی در تیم یا نه. فکر هم نمی‌کنم سه ماه تمرین کردن با یک تیم خواسته بزرگی باشد. سه ماه همه ایران می‌توانند بفهمند که من چیکاره م، ما که خرده برده‌ای با کسی نداریم. قربان شما. خداحافظظظظظظ.


منبع: ورزش سه
  ۱۹  
آی اسپورت
2016-01-13 16:34:49
نظر دهید

۱۹ نظر
-
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۰۱
دخترا که نمیتونن بیان استادیوم بچه مدرسه ایام اون ساعت درس و مقش دارن.کدوم بخت برگشته ای میخواد واسه تو بیاد استادیوم
-
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۵۰
این چیه گذاشتید
اه
عباس
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۰۱
یکی به این عمو تتل که اتفاقن اصالت تبریزی هم داره :)) بگه دخترای مقطع راهنمایی و دبیرستانی رو راه نمیدن استادیوم
-
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۵۷
آخـــی...! چقدر شیرینه ....!؟

واقعا 27 سالشه؟
sina
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۱۴
Oskole bekhoda in
مشروح
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۲۹
اولا خدا رو شکر دیگه پرسپولیسی نیستی دوما اگه قراره خدمتی بکنی چرا فکر می کنی فقط با فوتبال می شه خدمت کرد؟ با خداحافظی از موسیقی بیشترین خدمت رو هم به موسیقی ایران وهم به جامعه ایران می کنی
مشروح
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۴۸
آیا می دونستین تتلو برای هر مصاحبه 10 تا 20 میلیون می گیره؟
persian hunter
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۲۵
عباس کم بخور همیشه بخور...
این تبریزیه حق با تو...
شاهزاده سرین هم آریاییه اصیله!
:)))
-
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۰۴:۳۲
دمت گرم عباس :))))) تبریز، شهر اولین ها
ع
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۰۷:۵۲
وای این بچه تعطیله.استقلال که اینقدر دره پیته کاش اینم بره اونجا
تبریزی
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۳۱
عباس فکر کنم تبریزیا ی خوبی در حقت کردن ک اینطوری داری از خجالتشون در میای، گرفتی ک چی گفتم؟؟
آردا توران تورک
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۴
عباس بوی گند افکار نژادپرستیت بدجور سایت آی اسپورتو ورداشته، هیچ میدونی افکار نژادپرستی هزار سال قبل برچیده شده و جامعه جهانی و فرهنگ بین المللی از نژادپرستان به عنوان افراد عقده ای و بیمار نام میبرن و جایگاهی در بین مردمان صاحب تمدن ندارن؟؟ سعی کن خودتو اصلاح کنی پسر جان، تبریزی، تهرانی، شیرازی اصفهانی و...همه انسان هستند، یکم فرهنگ اجتماعیتو ببر بالا!!!
برزو
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۰۳
خوشم میاد اون روز با لباس لنگ تو تمرین لنگ این عکسا رو گرفت تا معلوم بشه طرفداران لنگ چه جور ادمای اسکلی هستند.خخخ، من خداوکیلی اگه تو تمرین استقلال راهش میدادن دیگه طرفدار استقلال نبودم!
عباس
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۵۷
همین مونده تُرکا و علی الخصوص تبریزیا نژادپرستی رو تفی کنند مشتی با چشمای خودم نژادپرستی رو تو تبریزتون حس کردم وقتی ازشون فارسی سوال میکردیم و با خنده به زبون ترکی جوابمون رو میدادن اینم بگم من خودم زمانی برای کسایی که جوک قومیتی میگفتن قاتی میکردم اما وقتی برخورد تبریزیا و اون پلاکاردی که تو بازیه الجزیره بردین استادیوم رو دیدم نظرم عوض شد در جواب کاربر تبریزی هم باید بگم آره عزیزم با آنات خاطرات خوب زیادی دارم مدرک ماه گرفتگی پشت پایِ چپش
تورک از شهرضا
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۲۶
پاتو از گلیم تورکا و تبریزیا بکش بیرون دوست عزیز
-
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۰۶
جالبه. یارو اسمش اردا توران ترکه، دم از نفی نژادپرستی می زنه. نژاد پرستی بده، چه برسه با خریت قاطی شه. بعدشم احمق جون، نژاد پرستی هزار ساله ! برچیده شده؟ این که تاریخ دوزاریتون نیست که کشش می دین
تراختورچی
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۴۰
تویی ک تا الان اینو نفهمیدی ک نظرو تو ستون نام و نام خانوادگی نمینویسن دم از درس تاریخ برای دیگران نزن جناب نام و نام خانوادگی!!
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۶
خدایا خودت ظهور کن...ملت مارو نگا..هیفده تا نظرتااین لحظه فقط چارپنج تا درمورد این مطلبه
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۰۴:۰۰
نظر خودت الان مرتبط بود؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر