فهرست
نکته روز: علی کریمی را آزاد کنید
نکته روز: علی کریمی را آزاد کنید

نکته روز: علی کریمی را آزاد کنید

آی اسپورت- در ترکیبِ سپاهان لیگ پانزدهم، علی کریمی شاید یکی از معدود مهره‌هایی باشد که عملکرد قابل دفاعی داشته و در حد توانایی‌هایش ظاهر شده است. او در همین سن و سال کم، تبدیل به یکی از تغییرناپذیرترین مهره‌های سپاهان شده و عجیب نیست که بیشتر نگاه‌ها در تیم ملی امید نیز به این هافبک شماره 7 دوخته شود. کریمی مسابقه اول ایران را در کنار علیرضا نقی زاده آغاز کرد و اولین موقعیت ایران روی دروازه سوریه را ساخت اما نمایش او در نیمه اول، به استاندارهای همیشگی‌اش نزدیک نبود. 


کریمی در نیمه دوم مسابقه، بازیکن به مراتب موثرتری برای ایران شد. به ویژه از زمانی که فرشید اسماعیلی از خط هافبک بیرون رفت و جایش را به میلاد کمندانی داد. تجرک کمندانی، فرصت نفوذهایی بیشتر و پاس‌های پرریسک‌تری را برای کریمی فراهم کرد و این بازیکن که یک بار تا آستانه گل ساختن برای ترابی پیش رفته بود، یکی از بهترین مهره‌های ایران در نیمه دوم مسابقه بود. کریمی اگر چه به عنوان یک هافبک دفاعی در تیم خاکپور بازی می کند اما بیشتر از جنگ برای قطع توپ، در موقعیت سازی توانایی دارد و آزادتر شدن او، طراوت تیم ملی را افزایش می‌دهد. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-01-13 16:31:02
نظر دهید

۳ نظر
باربد
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۲۰
از اینکه علی کریمی هافبک در گیر وشوتزنی هست، حرفی نیست ولی لطفا صحبت از پاسهای تودر وریسکی به قولی نوید کیایی دیگه نکنید اونیکه با این نوع پاسهاش بازی رو درآورد میلاد بودبود پاس اولش که ترا ترابی تک به تک نزد پاس دومش از نیمه زمین به مطهری یه معجزه بود والبته حرکت زیباتر مطهری که منجر به گل شد. پاس سومش باز دوبار یک دو سریع با ترابی بود که بادخالت اشتباه محمدی آفساید شد. دقت کنید تو تمام صحنه های مهم پای میلاد وسط بود حتی تو گل محمدی دفاع دوم حریف بجای پرس رو محمدی گرفتار میلاد بود. برگ برنده بازی دیروز میلاد بود وبس وگرنه بازی تا دوروز دیگه هم طول میکشید ایران بابا اون بازی دگمش گل بزن نبود.
-
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۲۱
باید چشمی رو یه خط بیاره جلو کنعانی رو بذاره دفاع کریمی رو هم یه خط بیاره جلو. ضمنا ایراد کمندانی اینه که بازیکن 90 دقیقه نیس و باید همون نیمه دوم به بازی بیاد. تا به زمین اومد تیم راه افتاد. ولی به نظر من دانشگر ضعیف بود
برزو
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۰۹:۰۱
بهترین بازیکن امید پوریا شهشهانی زاده است. تو بازی دیروز چند بار با چشم بسته پاس تودر داد. به نظر من سیستم 4-3-3 واسه تیم مناسبتر از سیستم 2-5-1-1 هستش. خاکپور نشون داده بین دو نیمه نمیتونه حریف رو انالیز کنه. من بعید میدونم به المپیک بتونیم راه پیدا کنیم با این مربی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر