فهرست
یادداشت/ رتبه چهارمی برای ویولا کافی نبود
یادداشت/ رتبه چهارمی برای ویولا کافی نبود

یادداشت/ رتبه چهارمی برای ویولا کافی نبود

برای آخرین بازی نیم فصل مقابل لاتزیو همه چیز در فلورانس گلگون بود. تیمی که در آن زمان بیشترین گل زده در جدول رده بندی سری آ را مقابل نامش می دید در آرتمیو فرانکی به مصاف لاتزیو نه چندان موفق در این فصل می رفت و انتظار می رفت که شانس اصلی برنده شدن باشد.
یک برد آن ها را به صدر جدول می رساند و با ناپولی، قهرمانی نیم فصل فعلی برابر می شدند. اما آن ها به رکورد دوبار پشت سر هم قرار گرفتن در جایگاه چهارمی جدول در میان فصل رسیدند.
شکست مقابل لاتزیویی که از اکتبر تا آن زمان فقط یک برد داشت همه را متعجب کرد، اما شاید نباید کسی شوکه می شد. حالا فیورنتینا دوباره چهارم شده است. هوادارانشان هم ناامید هستند.
در فلورانس در ابتدای فصل انتظارات از تیم زیاد نبود. بعد از جدایی یک مربی مشهور و موفق کسی فکر موفقیت این تیم را نمی کرد. حتی خریدها هم راضی کننده نبود. اما پائولو سوسا به آن ها هویتی جدید داد. یک روند خوبی دفاعی و البته تهاجمی و تیمی که در هر دو خط موفق بود. مهم تر از همه تیمی برنده ساخت. فیورنتینا حتی تا اواسط سپتامبر هم جزو 3 تیم بالای جدول بود.
اگرچه جدا از همه سر و صدا ها و تمجیدها آن ها نتوانستند مقابل ناپولی، یوونتوس و رم، رقبای اصلی شان، امتیاز بگیرند.  آن ها تقریبا نیم دهه برای رسیدن به اسکودتو برنامه ریزی کرده اند. اما کم است و باید باز هم سرمایه گذاری کنند. برای رسیدن به بازی های لیگ قهرمانان برای اولین بار در 5 سال اخیر آن ها باید اقداماتی انجام دهند.
بعد از آن نوبت گل هایی که این تیم در وقت های اضافه خورد رسید. آن ها در کوپا ایتالیا هم تجربه بدی کسب کردند و توسط کارپی حذف شدند.
ناگهان ویولا در 3 بازی از 5 بازی اخیرش شکست خورد. 3 گل خورد که 2 تای آن ها در خانه بود. زمانی که همه فکر می کردند این تیم برای این فصل حرف هایی برای گفتن دارد، مشخص شد که تقویت ترکیب واقعا مهم است.
فیورنتینا هم این را می دانست. وینچنزو مونتلا رفت چون فکر می کرد حمایت کافی از سوی باشگاه را ندارد. اما حالا مالکان می ترسند که دوباره سناریوی ناکامی شان تکرار شود. همان داستان سابق با سبکی متفاوت.
در حالی که صحبت از ترانسفر به میان است، هواداران به خودشان آمدند و فهمیدند که سوت پایان زمان نقل و انتقالات زده شده است.
اما سوسا هنوز حمایت هواداران را دارد. دستمزد بازیکنان در تابستان کم شد. نیکولا کالینیچ این خبر را تائید کرد و امثال میلان بادلج، فدریکو برناردشی و ماتیاس وچینو رو شدند تا کم کم تجربه کسب کنند.
اما شکست های اخیر تائید کرد که فیورنتینا نیاز به تقویت ترکیب دارد. سوسا هم گفت که آن ها بازوهای قدرتمند ندارند و باید ترکیبشان را تقویت کنند.  رقیبان ویولا تیم هایی مثل اینتر و یووه هستند که بازیکنان خوبی جذب کرده اند. اما اگر فیورنتینا با سوسا و کالینیچ بتواند با آن ها رقابت کند، هیچ گاه نباید این تیم را از یاد برد. هرچند تا همینجا هم بد نیست. وقتی سوت پایان لیگ زده شود، ویولا می تواند خوشحال باشد که با کمترین امکانات حداقل تلاشش را کرده است. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-13 19:24:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر