فهرست
گفت‌وگوی جالب با پدیده جدید فوتبال ایران: من بابک زنجانی نیستم!
گفت‌وگوی جالب با پدیده جدید فوتبال ایران: من بابک زنجانی نیستم!

گفت‌وگوی جالب با پدیده جدید فوتبال ایران: من بابک زنجانی نیستم!

جواد حسن‌زاده، یکی از دو برادری است که مالک باشگاه خونه به خونه هستند. قاسم و جواد که از سوپرمارکت‌داری به برج‌سازی و رسیدند و بعد از آن سر از کشتی و فوتبال درآوردند. جواد در حال حاضر مدیریت خونه به خونه را هم بر عهده گرفته و در کنار دوستان مشهور و البته پرقدرت، این باشگاه را می‌گرداند. او در گفت‌وگو با «تماشاگران امروز»، درباره باشگاه عجیب و پرحاشیه‌شان توضیح داد. اینکه از کجا آمده‌اند، چه دوستانی دارند و از تکرار سرنوشت زنجانی یا آریا نمی‌ترسند.
 
- چه شد یکدفعه تصمیم به تیم‌داری گرفتید؟
ما در کشتی بودیم،‌ مازندرانی‌ها عاشق کشتی هستند. بعد از اتفاقاتی که دو بار در فینال برای‌مان پیش آمد، به توصیه بعضی از دوستان و علاقه خودمان به فوتبال آمدیم.
- هنوز نیامده هزینه‌هایتان حسابی سر و صدا کرده است.
هزینه زیادی نکردیم،‌ هزینه‌های منطقی است. این اعداد و ارقامی که در رسانه‌های می‌گویند حقیقت ندارد. شما ما را با تیم‌های بالای جدول لیگ یک مقایسه کنید، ما هشتم نهم هم نیستیم.
- یعنی به خرسندنیا و فروزان پیشنهاد میلیاردی ندادید؟
ما شرکتیم، حسابدار و تشکیلات داریم. همه اطلاعات ریز موجود است. هر کدام از خبرنگارها خواستند بیایند و خودشان ببینند. گرانترین بازیکن ما 200 میلیون قرارداد دارد. همه قراردادها در سازمان لیگ ثبت شده و هادی شکوری با 200 میلیون گرانترین قرارداد را بسته است. پنج شش بازیکن هم نیم فصل گرفته‌ایم که آن‌ها هم زیر 300 میلیون هستند. با میرهانی هاشمی 280 میلیون قرارداد بسته‌ایم. برای این بازیکن رقم زیادی است؟
- به شرطی که قراردادها واقعی باشند.
ما چون شرکت خصوصی هستیم همه حسابرسی‌هایمان دقیق و ساعتی است. باشگاه دولتی نیستیم، بودجه مشخصی داریم. هر کس خواست تحقیق کند.
- خرسندنیا چرا باید با چنین رقمی استقلال صدرنشین را رها کند و به لیگ یک برود؟
خرسندنیا قبلا شاگرد آقای میثاقیان بوده است. میثاقیان به او گفت مازندران تیم لیگ برتری ندارد، به جای اینکه در استقلال روی نیمکت بنشینی به ما کمک کن. بحث استاد و شاگردی بود. قبول کرد و رقم قراردادش هم در حد همان سقف ماست. البته هنوز رضایتنامه نگرفته‌ایم.
- فرهاد کاظمی و نیکبخت چرا فصل پیش حاضر شدند در لیگ دو کار کنند؟
ما در مشهد یک دوستی داشتیم که با آقای کاظمی رفیق بود. از طریق او با آقای کاظمی آشنا شدیم. بالاخره هر دوی ما بچه هیاتی هستیم. هیات مدینه مال ماست و خدمت می‌کنیم. از او خواستیم کمک‌مان کند اما در نهایت، متاسفانه موفق نشد و تیم صعود نکرد.
- بعدش هم سهمیه خریدید و به لیگ یک رفتید. کلا به سهمیه خریدن علاقه دارید؟
اصلا اعتقاد نداریم. می‌توانستیم روز اول از لیگ یک شروع کنیم و وضعیت مالی‌اش را هم داشتیم. از لیگ سه شروع کردیم تا شرایط را بسنجیم و مشکلات فوتبال را ببینیم. تیم پایه قوی هم داریم. امسال مجبور شدیم سهمیه بخریم چون با مشکلات لیگ دو، سرمایه‌گذاری دوباره روی آن فایده‌ای نداشت.
- امسال هم اگر صعود نکنید سهمیه لیگ برتری می‌خرید؟
به هیچ وجه این کار را نمی‌کنیم. فصل پیش هم می‌شد با رقم خیلی کمی سهمیه لیگ برتری بگیریم و چند تیم هم به ما پیشنهاد دادند اما اعتقاد به چنین کاری نداریم.
- شغل اصلی شما چیست؟
ما فروشگاه زنجیره‌ای مواد غذایی داریم و در کار ساخت و ساز هم فعالیت می‌کنیم.
- نسبت فامیلی‌تان با صالحی امیری حقیقت دارد؟
نسبت فامیلی هست اما آقای صالحی راه و تشکیلاتش از ما جداست. هیچ ربطی به ما و کارمان ندارد. خیلی هم سرشان شلوغ است، فقط سالی یک بار عید خانه مادرم همدیگر را می‌بینیم.
- چرا بین اینهمه مربی در ایران، میثاقیان را بعد از حواشی فصل پیش انتخاب کردید؟
خوشبختانه این بار اشتباه نکردیم و یک مربی کاربلد بالای سر تیم گذاشتیم. هر کسی به میثاقیان شک دارد، یک هفته بیاید کار تیم را ببیند. ببیند چقدر زحمت می‌کشد، چرا هفت تا تیم بالا آورده است؟ به خدا قسم، سوگند می‌خورم میثاقیان از پاک‌ترین مربیان است. ما هیاتی هستیم و اخلاق را در اولویت می‌گذاریم. هدف‌مان این است در هر شرایطی حتی اگر صعود نکردیم با ایشان قرارداد سه ساله ببندیم.
- نمی‌ترسید سرنوشت زنجانی یا آریا برای‌تان تکرار شود؟
آن‌ها آدم‌های بزرگی بودند و بحث‌شان از ما جداست. ما یک شرکت کوچکیم که تشکیلات و خانه و زندگی‌مان معلوم است و همه مردم مازندران می‌دانند از چه راهی پول درمیاوریم. آن‌ها سرمایه‌شان با ما قابل مقایسه نیست. در حد محدودی هزینه تبلیغات تلویزیونی را به فوتبال آوردیم.
- چطور امسال در کادر مدیریتی و فنی از نزدیکان قلعه‌نویی استفاده کردید؟
کار در لیگ یک خیلی دشوار است. علی امیری از دوستان صمیمی و همسایه ماست و قبلا هم به ما مشاوره می‌دانند. از طرف ایشان با آقای قلعه‌نویی ارتباط برقرار کردیم و مشاوره‌های خوبی به ما دادند. بدون هیچ چشم‌داشتی. در مورد آقای ماجدی هم دنبال یک سرپرست بزرگ برای کنترل حاشیه‌ها بودیم و از هر کس پرسیدیم میرشاد ماجدی را معرفی کرد.
- اینکه قبلا به نساجی هم کمک می‌کردید حقیقت دارد؟
ما طرفدار نساجی بودیم و هستیم. قبل از اینکه آقای پرهام بیایند اگر کاری از دست‌مان برمی‌آمد انجام می‌دادیم.
- وعده‌تان برای قرارداد با هانی نوروزی چه شد؟
هیچوقت چنین چیزی نگفتیم. فقط گفتیم اگر باشگاه پرسپولیس با هانی قرارداد نبست، ما آماده بستن چنین قراردادی هستیم. برنامه‌های زیادی هم برای خانواده ایشان داریم.
- درباره داوری بازی‌های تیم‌های تیم‌تان این مدت حرف و حدیث زیاد بوده است.
این شایعات طرف چند سایت خاص بود که پیگیری کردیم. همین حرف‌ها باعث شد در دو بازی آخر پدر تیم‌مان را درآوردند. آن‌هایی که علیه ما حرف می‌زنند اهداف خاصی دارند.


سعید توسلی / تماشاگران امروز
  ۴  
آی اسپورت
2016-01-13 22:17:43
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۵۹
کور شه چشم اوناییکه نمی تونن ببینن مازندران تو لیگ برتر تیم داشته باشه
گتاب سیتی
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۳
وقتی تیم هزینه نکنه چطور بیاد لیگ مگه پیکان هزینه نمیکنه در ضمن تیم باید بازیکن باتجربه داشته باشه تا اگه صعود کرد بتونه بمونه/در ضمن نیم فصل دوم با نساجی و پیکان و مس و المینیوم و ماشین سازی تو بابل بازی داریم که باعث صعود تیممون میشه
-
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۳۳
بابلی زلزله، مطل نکن بل دله
-
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۲۹
بابل برد تا چشم شما ای,اسپورتیای قایمشهری و ساروی دربیاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر