فهرست
نساجی 0-1 صنعت نفت؛ پاتک به استقلال
نساجی 0-1 صنعت نفت؛ پاتک به استقلال

نساجی 0-1 صنعت نفت؛ پاتک به استقلال

آی اسپورت – شاگردان سیروس پورموسوی در طلسم شکنی بزرگ خود موفق شدند به اولین برد خارج از خانه دست یابند و بار دیگر بالاتر از استقلال در صدر جدول قرار گرفتند

 

داور: حمید حاج ملک /// کمک داوران: جلیل شعرانی و عسگر محمدی

 

نساجی مازندران:

نیما میرزازاد

حامد شیری

مجتبی بیژن

سعید بیگی

حسن نجفی

علی داوران

محمود قائدرحمتی

فرزاد زامهران (78 بهزاد داوودی)

مهرداد بایرامی (65 میلاد کمندانی)

کریم اسلامی (81 امیرحسین یحیی‌زاده)

مهدی نظری

سرمربی: وحید فاضلی

 

صنعت نفت آبادان:

فرزین گروسیان

محمد اهل شاخه

محمد طیبی

حسین ساکی

عبدالله ناصری (25 فاخر تهامی (75 محمدرضا غبیشاوی))

مهدی حنفی

حسین زواری

مهدی زبیدی

حسن بیت سعید (40 احمد شریعت‌زاده)

طالب ریکانی

علی آل کثیر (75 حکیم نصاری)

سرمربی: سیروس پورموسوی

 

شرح گل: نساجی مازندران 0 - نفت آبادان 1 : (دقیقه 36، طالب ریکانی): کاپیتان نفت آبادان بعد از سه هفته ناکامی در گلزنی، با ضربه ای از راه دور موفق شد دروازه نساجی را باز کند و تیمش را به اولین گل بازی رساند. (ویدیو)

 

لحظات حساس:

دقیقه 8: ارسال از سمت راست نفت آبادان با ضربه سر حسن بیت سعید با اختلاف کمی از بالای دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه 14: ارسال از مهران نجفی برای مهرداد بایرامی در منطقه شش قدم با ضربه سر مهاجم نساجی اینبار موقعیتی برای نساجی شکل داد که توپ راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 24: مصدومیت عبدالله ناصری، مدافع راست نفت آبادان باعث شد تا پورموسوی مجبور به تغییر اجباری در ترکیب تیمش شود و فاخر تهامی را جانشین وی کرد.

دقیقه 34: ارسال اینبار از کریم اسلامی با ضربه بایرامی موقعیت برای نساجی شکل داد که این توپ هم خارج از چارچوب بود و نتوانست برای این تیم تبدیل به گل شود.

دقیقه 69: ارسال از نجفی و ضربه سر ناقص مجتبی بیژن با اختلافی کم از کنار دروازه نفت آبادان راهی اوت شد.

دقیقه 70: تکل اهل شاخه درون محوطه جریمه روی مهدی نظری با اعلام پنالتی به سود نساجی همراه شد. این پنالتی توسط شیری نواخته شد که گروسیان با تشخیص مناسب مسیر، آن را دفع کرد.

دقیقه 80: در شلوغی محوطه جریمه، توپ در شش قدم به قائد رحمتی رسید که ضربه عجیب این بازیکن از بالای دروازه بهترین موقعیت را برای گل تساوی از این تیم گرفت.

 

در حاشیه

طرفداران نساجی همچنان در روزهای ممنوعیت هوادار به استادیوم، با سود بردن از پشت بام خانه های مجاور استادیوم شهید وطنی حامی تیم خود هستند؛ البته آنها در پایان بازی به شدت علیه سرمربی و بازیکنان تیم شعار داده و خواهان برکنار فاضلی بعد از این شکست بودند.

وحید فاضلی که در این فصل هدایت نساجی را به عنوان سرمربی عهده‌دار شده، نیمکتی لرزان را دنبال می‌کند و شایعات از ادامه همکاری با او در صورت دستیابی به نتیجه در این بازی خبر می‌دهند.

سیروس پورموسوی در رویای دستیابی به صدر جدول و اولین پیروزی خارج از خانه، پا به استادیوم شهید وطنی قائمشهر گذاشته است و باید دید قادر به سرانجام رساندن این هدف خواهد بود یا خیر.

 

بهترین بازیکن زمین: فرزین گروسیان با گرفتن پنالتی حامد شیری مهمترین نقش را در این بازی داشت. دروازه بان نفت آبادان که جانشین فلاح زاده شده بود، به خوبی از این فرصت بهره برد و توانست با مهار پنالتی حریف، تیمش را در جریان بازی حفظ کند و آنها سه امتیاز ارزشمندی را از آن خود کنند.

 

اتفاق ویژه: سریال شکست های نساجی مازندران که اکنون در داخل خانه هم تداوم دارد، آنها را در جمع قعرنشینان جدول حفظ کرد و مهمترین اتفاق اما پایان طلسم عدم برد نفت آبادان در خارج از خانه بود. نفت که بیشتر فصل را تا به اینجا بالای جدول حضور داشته، تنها با تکیه به امتیازات خانگی در جمع مدعیان حاضر بود و برابر نساجی در هفته یازدهم اولین برد خارج از خانه را نصیب خود کرد.

     
آی اسپورت
2021-01-10 17:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر