فهرست
گزارش: ورزشی‌هایی که می‌خواهند نماینده مجلس شوند
گزارش: ورزشی‌هایی که می‌خواهند نماینده مجلس شوند

گزارش: ورزشی‌هایی که می‌خواهند نماینده مجلس شوند

آی اسپورت - در روزهای گذشته درباره اهالی ورزش که می‌خواهند وارد مجلس شوند به صورت پراکنده خبرهایی را منتشر کرده بودیم و اتفاقا بیشتر کاندیداها حول و حوش حوزه فوتبال بودند. اما خبرهایی هم بود که در این دوره انتخابات مجلس، تعداد بسیار بیشتری از اهالی ورزش نسبت به دوره‌های قبل ثبت‌نام کرده‌اند و می‌خواهند وارد مجلس شوند. به همین دلیل در چند روز گذشته توانستیم نام همه اهالی ورزش را که می‌خواهند وارد بهارستان شوند، استخراج کنیم و به نام‌های جالبی هم رسیدیم.این گزارش را به اسامی و معرفی کاندیداها اختصاص دادیم.البته این را فراموش نکنید که ورزشی ها هر چند در راه یافتن به شوراهای شهر موفق بودند اما در مجلس، این اتفاق به این راحتی ها نمی افتد اما در این دوره از انتخابات مجلس حضور ورزشی ها خیلی پررنگ است.
محمد عباسی
ظاهرا وزیر سابق ورزش و جوانان از حوزه گرگان کاندیدا شده است. محمدعباسی که در دولت دهم وزیر ورزش و جوانان شده بود، ‌امیدوار است بتواند رای بیاورد، اما می‌داند که کار راحتی ندارد. عباسی در اواخر دوره وزارتش، یکی از مخالفان سرسخت کارلوس کی‌روش بود، اما نتوانست کاری کند که کی‌روش برکنار شود.
 
حمید سجادی
معاون وزیر سابق ورزش و جوانان و معاون ورزش قهرمانی هم از حوزه تهران برای مجلس ثبت‌نام کرده است. حمید سجادی که قهرمانی دوومیدانی در آسیا را در کارنامه‌اش دارد، مدیرعامل باشگاه سایپا بوده است. او در دولت گذشته و از سوی دولت محمود احمدی‌نژاد برای وزارت ورزش معرفی شد، اما ‌از طرف نمایندگان مجلس رای نیاورد تا وزیر ورزش شود.
سیدمهدی هاشمی
رئیس کنونی فدراسیون تیراندازی که در حال حاضر هنوز نماینده مجلس است دوباره می‌خواهد در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کند. هرچند می‌گویند سیدمهدی هاشمی در دوران حضورش در مجلس، ‌زیاد قاتی مسائل ورزشی و فراکسیون ورزش مجلس نشده است.
 
غلامرضا جعفری
رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی هم برای حضور در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده است. در حالی که این فدراسیون هم از فدراسیون‌هایی است که زیاد جلوی چشم نیست و کارهایشان رسانه‌ای نمی‌شود.
 
محمد رویانیان
مدیرعامل اسبق پرسپولیس با هزار امید و آرزو در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد. هرچند او هر روز با شایعه رد صلاحیت شدنش روبه‌رو می‌شود و مجبور می‌شود که آن را تکذیب کند، اما برخی می‌گویند محمد رویانیان در صورتی که تایید هم بشود، شانس زیادی برای رای آوردن ندارد. رویانیان در صحبت‌هایش گفته است روی رای طرفداران پرسپولیس حساب ویژه‌ای باز کرده است.
 
مجید خدایی
قهرمان اسبق کشتی هم امیدوار است طرفداران کشتی به او رای بدهند. او هم در انتخابات ثبت‌نام کرده و البته از تایید صلاحیت شدنش مطمئن است. اما باید دید اهالی کشتی به او رای می‌دهند یا نه. البته حمید سیفی از کشتی‌گیران قدیمی هم در انتخابات ثبت‌نام کرده است.
 
بهنام محمودی
بازیکن سابق تیم ملی والیبال هم در انتخابات ثبت‌نام کرده است. او هم امیدوار است طرفداران والیبال به او رای بدهند و با توجه به اینکه والیبال هم در چند وقت اخیر حسابی روی بورس بوده، شاید بهنام محمودی بتواند واقعا هم رای بیاورد. محمودی در روزهای گذشته حسابی مورد توجه رسانه‌های ورزشی قرار گرفته است.
 
داوری و تیشه‌گران
افشین داوری و مهران تیشه‌گران، دو کاندیدایی هستند که البته هر دو سابقه کار در فدراسیون دوومیدانی به‌عنوان دبیر و رئیس را دارند. داوری از حوزه تهران و تیشه‌گران از زادگاهش یعنی سنندج کاندیدا شده است. این دو هم امیدوارند اهالی دوومیدانی به آنها رای بدهند، اما تصور اشتباهی است اگر فکر کنند کارشان راحت است.
 
آرش میراسماعیلی
قهرمان اسبق جودو هم در انتخابات کاندیدا شده است. آرش میراسماعیلی در انتخابات شورای شهر یکی از کاندیداها بود که رای نیاورد و حالا در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده است.باید دید آیا می تواند ناکامی در شورای شهر را فراموش کند؟
 
جواد خیابانی
گوینده و گزارشگر ورزشی تلویزیون یکی از خبرسازترین چهره‌هایی بود که در انتخابات شرکت کرده است و می‌گویند از حوزه کرج شانس بالایی دارد. جواد خیابانی هم چند روز پیش شایعه تایید نشدنش به دلیل اشکال در مدرک تحصیلی‌اش منتشر شد، اما خیابانی این شایعه را تکذیب کرد.
 
علیرضا دهقان
گوینده سابق خبر ورزشی تلویزیون که از حوزه ایذه و دو دوره قبل نماینده مجلس شده بود و رای بالایی آورده بود، برای انتخابات ثبت‌نام کرده است. علیرضا دهقان در دوره قبل از حوزه تهران رای نیاورد.
 
عزیزالله محمدی
رئیس کنونی اتحادیه فوتبال و رئیس سابق سازمان لیگ که گفته می‌شود یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال هم هست از حوزه تهران ثبت‌نام کرده است. عزیزالله محمدی در اسفندماه می خواست در دو انتخابات مجلس و ریاست فدراسیون فوتبال شرکت می‌کند که انتخابات فدراسیون فوتبال به سال ۹۵ موکول شد.
صادق درودگر
رئیس سابق کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، از حوزه انزلی برای انتخابات ثبت‌نام کرده است. او که سابقه مدیرعاملی در ملوان بندرانزلی و نساجی قائمشهر را دارد، از کسانی است که هم در انزلی و هم در قائمشهر محبوبیت خاصی دارد. صادق درودگر امیدوار است بتواند در انتخابات مجلس رای بیاورد.
 
محسن مهرعلیزاده
رئیس سابق سازمان تربیت بدنی هم از کسانی است که برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده است. او کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۸۴ هم بوده و حالا امیدوار است بتواند وارد مجلس شود. مهرعلیزاده در حال حاضر رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای است.
 
حسن غفوری‌فرد
رئیس سابق سازمان تربیت بدنی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ هم برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده است. غفوری‌فرد در سال‌های گذشته به‌عنوان کارشناس، گهگاهی در حوزه ورزش اظهارنظر می‌کند. بهزاد کتیرایی، رئیس سابق حراست تربیت بدنی و ورزشگاه آزادی و رئیس سابق فدراسیون کاراته هم کاندیدا شده است.
 
حسن کامرانی‌فر
کمک‌داور بازنشسته فوتبال ایران هم برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده است. حسن کامرانی‌فر از حوزه مشهد ثبت‌نام کرده و البته در مشهد هم محبوبیت خاصی دارد. کامرانی‌فر که در جام‌جهانی ۲۰۱۰ حضوری درخشان داشت از کسانی است که حسابی امیدوار به رای آوردن است.
 
نمایندگان فعلی
همه اعضای فراکسیون ورزش مجلس و چند نماینده ورزشی دیگر هم دوباره برای کاندیدا شدن در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند. محمدرضا تابش، هادی حسینی، مقداد نجف‌نژاد و ‌حسین گروسی که در حال حاضر نماینده هستند دوباره کاندیدا شده‌اند. جالب اینجاست که یک ورزشی‌نویس قدیمی به نام حمیدرضا حصارکی هم در انتخابات مجلس شرکت کرده است.
 
مدیران عامل
مهرزاد خلیلیان، مدیرعامل سابق سپاهان و محبوب قبادیان، مدیرعامل باشگاه صدرا از حوزه‌های اصفهان و مازندران کاندیدا شده‌اند و البته دل به روزهای داغ انتخابات دارند. جالب اینجاست که علی‌اکبر ابرقویی‌نژاد، رئیس کنونی هیات فوتبال استان اصفهان هم کاندیدای انتخابات مجلس شده است. او در روزهای اخیر به‌عنوان مخالف اصلی اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال خودش را حسابی پرزنت کرد.

منبع: فرهیختگان
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-14 11:26:51
نظر دهید
۱ نظر
عباس
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۰۸
از کامرانی فر بعید بود شما که با شخصیت بودی مشتی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر