فهرست
درباره برخورد نشریات آلمانی با تیم منتخب گالا/ هفت‌تایی‌های آماده
درباره برخورد نشریات آلمانی با تیم منتخب گالا/ هفت‌تایی‌های آماده

درباره برخورد نشریات آلمانی با تیم منتخب گالا/ هفت‌تایی‌های آماده

آی اسپورت- پس از پایان مراسم گالا 2015 ، برخی از نشریه های آلمانی و سایت های ورزشی این کشور، از عکس مربوط به نیمه نهایی  جام جهانی 2014 استفاده کردند و با یادآور شدن شکست 7 بر 1 برزیل به آلمان به نوعی اعتراض خود را به ترکیب تیم منتخب فیفا نشان دادند .آلمانی ها که سال گذشته قهرمان جهان شدند ، انتظار نداشتند که بازیکنان منتخب شان در تیم سال قبل مثل تونی کروز و فیلیپ لام امسال جایی در بین 11 مرد منتخب گالا نداشته باشند و در سمت مقابل برزیل ، با داشتن 3 بازیکن خط دفاعی تیم منتخب: دنی آلوز ، مارسلو و تیاگو سیلوا و حضور نیمار در مثلث تهاجمی ، بیشترین  سهم را داشته باشد .

حالا نشریات آلمانی با انتشار این عکس خواسته اند بگویند منتخب واقعی آنها هستند ، نه مدافعانی که مقابل آلمان 7 بار دست هایشان را به علامت تسلیم بالا بردند . اما آیا این واکنش از سوی آلمانی ها درست و منطقی بود ؟ در مقطع جام جهانی ، آلمان واقعا تیم فوق العاده ای داشت و آن تیم فوق العاده در شرایطی خاص در نیمه نهایی جام جهانی به مصاف برزیل میزبان رفت . افت نا به هنگام بعضی از بازیکنان اصلی برزیل قبل از جام جهانی ، مصدومیت شدید نیمار که مغز متفکر برزیل در خط حمله بود و محرومیت تیاگو سیلوا دست به دست هم داد تا نتیجه ای رقم بخورد که فرای تصور خوش بین ترین طرفدار تیم ملی آلمان بود . از آن نتایجی که شاید هرگز تکرار نشود .  فشار روحی برزیلی ها در زمین خودی آن ها را به شوکی فرو برد که نتیجه اش در تاریخ ورزش این کشور به تلخی ثبت شد .
 
 
اما نکته ای که آلمانی ها نادیده گرفته اند معیارهای انتخاب در گالا ست . قرار نبوده و نیست که بهترین تیم انتخاب شوند . تیم منتخب گالا متشکل از بهترین بازیکنان سال در آرایشی مشخص است و فوتبالیست هایی را درون خود جای داده که به صورت انفرادی در مجموع بازی های ملی و باشگاهی بهترین های پُست خودشان بوده اند . همان طور که مانوئل نویر ، سنگربان شماره ی 1 ژرمن ها به انتخاب کاربران فیفا به عنوان بهترین بازیکن ِ پُست خودش انتخاب شد .
 
 
شاید بهتر بود نشریات ورزشی آلمان که فوتبال بسیار با برنامه ای هم دارند ، عوامل عدم حضور ستاره های خود در تیم منتخب را در جای دیگری جست و جو می کردند . در مقایسه ی تاثیرگذاری و آمادگی تونی کروز و فیلیپ لام با بازیکنان هم پست کشورهای دیگر .
 
و حتی به حمایت هایی که لیگ های مختلف در سطوح گوناگونی از گالا انجام داده اند . به جز مانوئل نویر ، تیاگو سیلوا و پوگبا ، سایر بازیکنان تیم منتخب بازیکنان شاغل در لالیگا بودند و این خود حاکی از اهمیت ویژه ی متقابل لالیگا و گالا است .  در واقع 4 ستاره ای که ملی پوشان برزیل هم هستند ، حضورشان در لیست 11 نفره ی گالا بیشتر به توپ زدن در لالیگا گره خورده است .
 
 
شاید بتوان گفت بازتاب دادن شکست 7بر1 برزیل مقابل آلمان در این مقطع توسط نشریات آلمانی بیشتر یک تصمیم و واکنش احساسی بوده . حتی برای ابراز اعتراض هم راه های بهتری وجود داشت . کسی نمی تواند ا نتیجه ای که در جام جهانی رخ داده را کتمان کند . اما برخورد نشریات آلمانی با تیمی که 5 بار قهرمان جام جهانی شده است ، در این مقطع کمی دور از انتظار بود.


سعید طالبی
کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-14 14:19:23
نظر دهید

۱ نظر
برزو
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۳۶
برزیل دیگه کسی به عنوان تیم قبولش نداره بعد از اون نتیجه ی 7-1 حالا شما میخواید بهش احترام بذارید؟؟؟ حداقل باید قهرمان جام جهانی بشه تا اون شکست رو همه فراموش کنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر