فهرست
آشنایی با حریف فردای امیدها؛ تیم «قطر»ناک
آشنایی با حریف فردای امیدها؛ تیم «قطر»ناک

آشنایی با حریف فردای امیدها؛ تیم «قطر»ناک

آی اسپورت- شاگردان محمد خاکپور گام اول در مقدماتی المپیک 2016 ریو را محکم برداشتند اما پیروزی 3 بر یک قطر مقابل چین باعث شد تا تیم ملی ایران در پایان روز اول صاحب جایگاه دوم گروه اول شود. در این شرایط امید‌های ایران فردا به مصاف تیم میزبان خواهند رفت تا هم صدر را از این تیم پس بگیرند و هم صعودشان به دور بعد را قطعی کنند؛ البته فراموش نکنیم بازی فردا سخت‌ترین بازی تیم ملی امید در مرحله گروهی است و به نوعی می‌تواند عیار واقعی جوانان خاکپور را مشخص کند؛ جوانانی که خیلی راحت سوریه را شکست دادند.


کاپیتان خطرناک!
عبدالکریم حسن ستاره اولین بازی قطر در مقدماتی المپیک بود؛ کاپیتانی که 2‌گل تماشایی وارد دروازه چین کرد تا تیم میزبان باخت را با برد عوض کند و با روحیه‌ای بالا به استقبال بازی با ایران بیاید. همین داستان باعث شده تا خاکپور و دستیارانش نگاهی ویژه به شماره 3‌ قطری‌ها داشته باشند و راه‌حلی برای مهار او پیدا کنند.
 
بدون تیم ها
در تیم ملی امید ایران، امیر عابدزاده تنها مهره‌ای است که در هیچ تیم باشگاهی عضویت ندارد. جالب اینکه قطری‌ها 5برابر ایرانی‌ها بازیکن بدون تیم در فهرست خود دارند تا در گروه A رکورددار باشند.
 
لژیونرها
سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و سعید عزت‌اللهی، مجوز حضور در تیم ملی امید را پیدا نکردند تا خاکپور تیمش را بدون لژیونر به قطر ببرد. این در حالی است که تیم میزبان با 8‌لژیونر وارد مقدماتی المپیک شده؛ لژیونر‌هایی که همه در اروپا فوتبال بازی می‌کنند.
 
دو ملیتی ها
شاید باورنکردنی باشد اما براساس اعلام سایت رسمی مسابقات مقدماتی المپیک 2016 ریو در قاره آسیا، تیم ملی امید قطر تنها دو بازیکن دوملیتی در فهرست خود دارد. محمد مونتاری غنایی و محمد علاالدین مصری، تنها خارجی‌های تیم ملی قطر هستند، بازیکنانی که در لخویا و الریان توپ می‌زنند. سایت مسابقات اعلام کرده سایر بازیکنان تیم ملی امید قطر در این کشور متولد شده‌اند و تنها یک ملیت دارند.
 
باشگاه‌ها
لخویا، السد، الوکره و الریان، تیم‌هایی هستند که در تیم ملی امید قطر نماینده دارند. السد با 4‌نماینده در تیم ملی امید رکورددار است و لخویا با 3‌نماینده در جایگاه دوم قرار دارد. الریان با 2‌نماینده و الوکره با یک نماینده در رده‌های بعدی قرار دارند. بر این اساس هیچ‌کدام از بازیکنان حاضر در تیم ملی امید قطر در مسابقات باشگاهی با ایرانی‌ها همبازی نیستند.9411
     
آی اسپورت
2016-01-14 14:33:35
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر