فهرست
پاختاکور 3-0 شهرخودرو؛ امیدها به حداقل رسید
پاختاکور 3-0 شهرخودرو؛ امیدها به حداقل رسید

پاختاکور 3-0 شهرخودرو؛ امیدها به حداقل رسید

آی اسپورت - مقاومت شهرخودرویی ها در نیمه دوم شکسته شد و در حالی که در 45 دقیقه ابتدایی بازی با تساوی به پایان رسیده بود تا دقیقه 90 سه بار دروازه این تیم باز شد تا امیدها برای صعود به حداقل برسد.

هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا 2020، دوشنبه  28/11/98، ساعت 14:30، ورزشگاه اختصاصی پاختاکور

شهرخودرو ایران:

سیدمهدی رحمتی

علی نعمتی

محمدحسین مرادمند

فرشاد فرجی

حسن جعفری(66 محمد آقاجانپور)

اکبر صادقی

میلاد سرلک

سعید صادقی(84 حسین مهربان)

محمدرضا خلعتبری

روح‌الله سیف‌اللهی(64 امین قاسمی نژاد)

محمد قاضی

سرمربی: مجتبی سرآسیایی

 

 

پاختاکور ازبکستان:

سویونوف

اعظموف

کریمتس

علیجونوف

سیفیف

سبریخوجائف(84 ایمینوف)

خامروبکوف

چران(90 ارن دردیوک)

خمدموف(1+90 اسد شوبیرژونوف)

ماشاریپوف

سرگیف

سرمربی: شوتا آرولادزه

 

اخطار

اعظموف (45)، چران (67)، خامداموف (76) از پاختاکور ازبکستان

محمدحسین مرادمند (66) از شهرخودرو ایران

 

شرح گل ها:

پاختاکور ازبکستان 1 شهرخودرو ایران 0 (دقیقه 56، ایگور سرگیف): حرکت سریع پاختاکوری ها در جناح راست شهرخودرو با پاس دیدنی ماشاریپوف یک گل برای تیم میزبان به همراه داشت. پاس ماشاریپوف با ضربه دقیق سرگیف به گنج دروازه شهرخودرو رسید و گل اول را برای پاختاکور به همراه داشت.

پاختاکور ازبکستان 2 شهرخودرو ایران 0 (دقیقه 59، ایگور سرگیف) : باز هم مهاجم فرصت طلب ازبکستانی ها توانست دروازه تیم ایرانی را باز کند و جالب اینکه این بار هم ماشاریپوف با پاس طلایی خود دیگر بازیکن تیمش را راه انداخت و در نهایت پاسی در عرض سرگیف را در موقعیتی کاملا مشکوک صاحب توپ کرد و او نیز گل دوم پاختاکور را به ثمر رساند.

پاختاکور ازبکستان 3 شهرخودرو ایران 0 (دقیقه 87، آزاموف) : باز هم رد پای ماشاریپوف روی گل پاختاکور پیدا بود و ارسال این بازیکن با ضربه سر دیدنی آزاموف از روی سر مدافعان شهرخودرو و پس از برخورد به دستان رحمتی وارد دروازه تیم ایرانی شد.

بهترین بازیکن:

* جلال الدین ماشاریپوف قطعا یهترین بازیکن، بازی امروز پاختاکوری ها برابر شهرخودرو بود. او علاوه بر دو پاس گل مستقیم، پایه گذار اصلی گل دوم پاختاکوری ها نیز محسوب می شود. او بارها و بارها با حرکت و ارسال های به موقع خود خط دفاعی تیم ایرانی را به هم ریخت و همان طور که عنوان شد در هر سه گل تیم خود جز پایه گذاران اصلی بود.

* ایگور سرگیف هم دومین بازیکن مهم دیدار امروز بود. مهاجم فرصت طلب ازبک ها در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم و با توفان سه دقیقه ای تیم میزبان توانست دو بار دروازه تیم شهرخودرو را باز کند. گل هایی که یکی با سر و دیگری با پا به ثمر رسید.

*سویونوف دروازه بان تیم پاختاکور هم سومین بازیکن برتر دیدار امروز بود. او مخصوصا در نیمه اول توانست چند بار با سیوهای خوب خود مانع باز شدن دروازه تیمش شود و در نیمه دوم نیز موقعیت خوبی که نصیب قاسمی نژاد شده بود را از وی گرفت.

اتفاق ویژه:

شهرخودرویی ها که در دو دیدار پلی آف موفق به برتری برابر رقبای خود شده بودند و برای اولین بار فوتبال مشهد را در لیگ قهرمانان آسیا صاحب تیم کرده بودند پس از شکست دو بر صفر برابر الهلال عربستان، حالا مقابل پاختاکور ازبکستان نیز سه بار دروازه خود را باز شده دیدند تا اکنون شانس خود برای صعود به مرحله بعدی بازی ها را در پایین ترین حد قرار دهند. شهرخودرویی ها که نیمه اول بازی را با تساوی به پایان رسانده بودند در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم و طی سه دقیقه قافیه را باختند و دو بار دروازه خود را باز شده دیدند و بیراه نیست اگر بگوییم همین سه دقیقه کار تیم مشهدی را برای شکست در این دیدار یکسره کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 17 – اولین موقعیت حساس بازی در این دقیقه از سوی ازبک ها صورت گرفت و ارسال ماشاریپوف با ضربه سر مدافع شهرخودرو به کرنر رفت.

دقیقه 19 – باز هم پاختاکوری ها در این دقیقه میل به دروازه شهرخودرو کردند و در ادامه حمله ابتدایی خود باز هم دروازه رحمتی را با خطر روبرو کردند اما باز هم راهی به دروازه این گلر نیافتند.

دقیقه 21 – ازبکستانی ها همچنان به دنبال حمله روی دروازه شهرخودرو هستند و باز هم با محوریت ماشاریپوف دروازه نماینده ایران را هدف گرفتند اما این توپ نیز به دروازه نماینده ایران نرسید.

دقیقه 25 – مهم ترین حمله نماینده ایران نیز در این دقیقه صورت گرفت و فرار فوق العاده نعمتی با ارسال زیبای او ادامه یافت اما محمد قاضی نتوانست از این توپ استفاده کند.

دقیقه 27 – شوت سنگین اکیر صادقی از فاصله دور دروازه تیم پاختاکور را تهدید کرد.

دقیقه 29 – باز هم ماشاریپوف می توانست دروازه رحمتی را باز کند اما این ضربه نیز با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32 – ارسال خلعتبری در این دقیقه با ضربه سر صادقی باعث شد تا دروازه حریف واکنش نشان دهد اما در بر گشت ضربه محکم قاضی نیز دروازه ازبک ها را تهدید کرد اما باز هم این سویونف بود که توانست با سیوی زیبا دروازه این تیم را بسته نگه داشت.

دقیقه 41 – یک ضربه محکم و چکشی از محمدرضا خلعتبری با اختلاف از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 46 - اولین موقعیت طلایی نیمه دوم خیلی زود به پاختاکوری ها رسید و آنها را در فرصتی تک به تک قرار داد اما مهدی رحمتی توانست با حرکتی فوق العاده این فرصت را از آن خود کند.

دقیقه 65 - این بار شهرخودرویی ها می توانستند صاحب گل شوند اما حملات دامنه دار آنها در نهایت با ضربه سرلک راهی به دروازه حریف نیافت.

دقیقه 70 - امین قاسمی نژاد با پاس سعید صادقی می توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه وی از زاویه بسته باز هم با واکنش دروازه بان ازبکستانی ها به کرنر رفت.

دقیقه 79 - شوت بازیکنان پاختاکور با سیو رحمتی مهار شد.

دقیقه 81 - گلی دیگر توسط بازیکنان تیم ازبکستانی در این دقیقه به ثمر رسید اما این ضربه توسط کمک داور میدان آفساید اعلام شد.

دقیقه 85 – شهرخودرویی ها با بدشانسی کامل یک موقعیت فوق العاده ای را از دست دادند و ضربه سعید صادقی با برخورد به تیر دروازه حریف راهی به دروازه پاختاکور نداشت.

دقیقه 87 – ازبکستانی ها باز هم می توانستند در این دقیقه گلزنی کنند اما این فرصت هم از دست رفت تا خط دفاعی و دروازه بان شهرخودرو در دفع دروازه موفق ظاهر شوند.

 

حاشیه:

* محمدحسین مرادمند، مدافع مصدوم شهرخودرو به این دیدار رسید و در ترکیب اصلی به میدان رفت.

* سرآسیایی برای این دیدار فرامرزی را از سمت چپ دفاعی روی نیمکت نشاند و از فرجی به جای وی استفاده کرد.

* پیراهن دروازه بان شهرخودرو برای این دیدار تغییر کرد و نقشه شهر لندن (به سبک پیراهن تیم تاتنهام) از آن حذف شد.

* شهرخودرویی ها برای این دیدار نیز از همان پیراهن بازی ابتدایی استفاده می کنند.

* تبلیغات روی سینه عجیب مشهدی ها در این دیدار نیز روی پیراهن آنها خودنمایی می کند.

* در 10 دقیقه دیدار شهرخودرویی ها به گونه ای در میدان حضور یافتند که انگار نه انگار در این بازی مهمان هستند. آنها چند بار در همان 10 دقیقه ابتدایی دروازه حریف را تهدید کردند.

* ازبکستانی ها در پانزده دقیقه ابتدایی به نسبت تیم ایرانی، خطاهای زیادی مرتکب شده بودند. آنها در پانزده دقیقه ابتدایی 5 بار بازیکنان تیم شهرخودرو را متوقف کردند.

* مجتبی سر آسیایی در این دیدار از فرشاد فرجی به عنوان زوج مرادمند در قلب خط دفاعی استفاده کرده و علی نعمتی نیز به سمت چپ خط دفاعی رفت.

* استقبال خوبی از این بازی از سوی هواداران تیم پاختاکور نشد و سکوهای خالی این ورزشگاه کاملا توی ذوق می زند.

* پس از پانزده دقیقه ابتدایی تیم ازبک به پیش کشید و حملاتی دامنه دار را روی دروازه تیم شهرخودرو تدارک دید.

* در دقایق میانی نیمه اول که فشار تیم میزبان بیشتر از قبل شد سمت راست شهرخودرو با حملات فراوانی روبرو شد.

* درباره نیمکت نشینی امین قاسمی نژاد چیزی عنوان نشده و این احتمال می رود که این بازیکن در نیمه دوم به میدان برود.

* در دقایق پایانی محمد قاضی دچار مصدومیتی جزئی شد و برای دقیقه ای بازی را خواباند.

* بازیکنان تیم پاختاکور کاملا محسوس بازی را به کناره ها کشاندند تا با سانترهای خود دروازه تیم شهرخودرو را با تهدید روبرو کنند.

* گویا مصدومیتی قاضی جدی تر از چیزی که فکر می شود است چرا که او در دقایق پایان بازی، لنگ لنگان در زمین حضور داشت.

* در اولین دقیقه وقت های اضافه برخورد توپی به دست بازیکن تکل رفته شهرخودرو باعث شد تا پاختاکوری ها به دلیل اعتقاد به پنالتی به داور اعتراض شدید کنند.

* گل دوم تیم ازبکستانی در حالی به ثمر رسید که مشکوک به آفساید بود و پس از به ثمر رسیدن آن بازیکنان تیم شهرخودرو اعتراض زیادی به داور میدان داشتند.

* در میانه های نیمه دوم بازیکنان شهرخودرو به صورت عصبی بازی را دنبال می کردند و یکی دو بار نیز درگیری نسبتا شدیدی بین بازیکنان دو تیم ایجاد شد.

     
آی اسپورت
2020-02-17 16:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر