فهرست
یادداشت: احیای رونی، احیای منچستریونایتد
یادداشت: احیای رونی، احیای منچستریونایتد

یادداشت: احیای رونی، احیای منچستریونایتد

کریس وواکس
 وقتی برای آخرین بار فان گال با سوال درباره وین رونی مواجه شد گفت درباره او صحبت نمی کند، چون خبرنگاران از او انتقاد کردند و او نکرده است. زمانی بهتر از این برای بازگشت رونی پیدا نمی شد. گل برتری فوق العاده مقابل سوانسی و بعد از آن تک گل بازی با شفیلد. در بازی با نیوکاسل هم گل دییرهنگام پل دامت مانع برد یونایتد با دو گل زیبای رونی شد. اما 4 گل اخیر رونی به تاریخ خواهد پیوست. یک ضرب المثل فوتبالی قدیمی است که می گوید:«فرم موقت است، کلاس همیشگی». مهاجم یونایتد با این 4 گل نشان داد که او کلاسش را دارد.
فرم بد رونی انقدر طول کشید که خیلی ها از او انتقاد کردند و حتی به توانایی هایش هم شک کردند. او حالا 30 ساله است و در حال تجربه چهاردهمین دوره حضور در لیگ برتر است. او به دورانی از بازی اش رسیده که برای ماندن در روزهای اوج باید خیلی بیشتر زحمت بکشد. به همین دلیل بعد از افتی که او در سال 2015 داشت او باید انگیزه ای پیدا می کرد. اما تصمیم فان گال بود که او یک بازی بیرون باشد وآن هم بازی با استوک بود. اما بعد از آن رونی دوباره روی پاهای خودش ایستاد. مدت ها بود که یونایتد ناراحت بود که بازیکن اسطوره ای شان انتظارات را برآورده نمی کند و حالا رونی شروع به برآورده کردن انتظارات کرده است.

8 بازی بدون باخت و بحران های اخیر در یونایتد فقط نیاز به یک رهبر دارد که بتوان روی او حساب کرد و تیم دوباره سرپا شود. در شرایطی که رونی پیش از این این قابلیت را از دست داده بود، بازگشتش شاید اوضاع تیم را هم تغییر دهد. او قبلا هم نشان داده که توانایی برگرداندن ورق را دارد.
پل اسکولز یکی از منتقدان اصلی این تیم یونایتد است و آنالیزهای او از بازی با شفیلد جالب است:«زمان تغییر رسیده است. تغییر سبک فوتبال. توپ را به وین رونی پاس بدهید. او در کل بازی امروز 34 بار تماس با توپ داشت. این وین رونی است! توپ را به بهترین بازیکنتان بدهید، به آنتونی مارسیال تان که می تواند یک بازیکن را از پیش رو بردارد، یا به وین رونی که یکی از بهترین مهاجمان دنیاست. باید توپ را به این دو برسانند اما بیشتر اوقات این کار را نمی کنند.توپ را نگه می دارند و از مالکیت توپ 70 درصدی شان لذت می برند. من مطمئنم فان گال هم از این عملکرد راضی است».
در تمرینات یونایتد برنامه های تهاجمی بیشتری گنجانده شده است. روز سه شنبه پاس های یونایتدی ها هم سریع تر بود و ریتم بازی بهتر بود. مخصوصا در 30 دقیقه ابتدایی بازی. آن ها مالکیت توپ را به نیوکاسل دادند و زمانی که توپ را داشتند بیشتر از آن استفاده کردند. همان طور که اسکولز گفته بود. آن ها بیشتر توپ را به رونی رساندند.

در کل رونی به روزهایی بازگشته که آن ها را از یاد برده بود و یونایتد هم به سبکی تغییر مسیر داده که منتقدان آن را می خواستند. پیش از این هم وقتی درباره گل نزدن رونی از فان گال سوال می شد او از مهاجمش دفاع می کرد. طبیعی است که یکی از افرادی که از بازگشت رونی خوشحال شود او است. اما روز یکشنبه یک بازی حساس دیگر پیش روست، لیورپول در آنفیلد.
اگر یونایتد ببازد این امکان وجود دارد که فان گال کارش را از دست دهد. اما اگر هم تیمی ها به خوبی توپ را به رونی برسانند و او گل بزند و یونایتد 3 امتیاز را کسب کند، هم رونی بازگشت خوبی داشته است، هم فان گال شغلش را حفظ می کند و هم اوضاع انگیزه ای و روحی یونایتد بهتر از قبل می شود. شاید رونی هنوز هم با روزهای اوجش فالصه زیادی داشته باشد، اما با احتلاف نسبت به نفر دوم هنوز بهترین و اسطوره ای ترین بازیکن یونایتد است و هیچ کس بیشتر از سرمربی یونایتد این موضوع را تشخیص نمی دهد. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-15 14:03:01
نظر دهید
۱ نظر
برزو
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۳۳
رونی بعد از رفتن فرگوسن خیلی افت کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر