فهرست
پیشروی خونه به خونه در مارپله ی صعود به لیگ برتر
پیشروی خونه به خونه در مارپله ی صعود به لیگ برتر

پیشروی خونه به خونه در مارپله ی صعود به لیگ برتر

آی اسپورت- سال های زیادی است که در سطح اول فوتبال ایران جای خالی مازندران حس می شود . استانی که استعدادهای زیادی در این رشته ی ورزشی پرورانده و همیشه در تیم ملی کشورمان هم نمایندگانی داشته است . در سطح اول فوتبال نساجی قائم شهر و شموشک نوشهر هنوز در یادها مانده اند ، اما سال هاست که از این یادآوری ها فقط حسرت تداعی می شود . عدم مدیریت مناسب و مشکلات حاشیه ای دیگر در باشگاه نساجی باعث شد که این تیم پرطرفدار نتواند بار دیگر به اوج برگردد و مردم مازندران هنوز هم چشم انتظار حضور در لیگ برتر باشند .
در چند سال گذشته تیم سایپا شمال هم اقدامات اولیه ی مناسبی داشت و روند خوبی را آغاز کرده بود که ادامه نیافت و سیر نزولی گرفت . اما در لیگ یک امسال که بیست تیم حضور دارند ، اوضاع برای مازندرانی ها متفاوت است . تیم خونه به خونه ی بابل حالا با 37 امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته است . خونه به خونه با هدایت اکبر میثاقیان ، سرمربی با سابقه و پر حاشه اش که تبحر خاصی در رساندن تیم های لیگ یکی به لیگ برتر دارد ، حالا 8 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد . پیکان که با پیروزی برابر فجر کماکان بالای جدول یکه تازی می کند و فجر هم با 40 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد . مس کرمان هم که امروز در برابر شهرداری اردبیل به تساوی رسید ، فقط 1 امتیاز بیشتر از بابلی ها دارد .
در لیگ امسال سه تیم برتر به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند و حالا مازندران می تواند امیدوار باشد که پس از سال ها دوباره نماینده ای در لیگ برتر داشته باشد . وضعیت نساجی مازندران به گونه ای نیست که بشود به صعود این تیم چندان امیدوار بود ، اما خونه به خونه جایگاه مناسبی دارد و در حال حاضر در کورس رقابتی مدعیان صعود قرار دارد . نزدیک ترین تعقیب کننده ی تیم میثاقیان هم آلمینیوم اراک است که با 29 امتیاز و فاصله ی 7 امتیازی با خونه به خونه خطر چندانی برای جایگاه نماینده ی مازندران محسوب نمی شود . میثاقیان با ترکیبی از بازیکنان بومی و جوان و بازیکنان با تجربه ای که سابقه ی بازی در لیگ برتر را دارند در این دوره از مسابقات حاضر شده و روند رو به رشد خودش را با حمایت مدیران متمول خونه به خونه و جذب بازیکنان لیگ برتری در نقل و انتقالات ادامه می دهد. با ادامه ی این روند دور از ذهن نیست که در انتهای فصل تیم خونه به خونه یکی از صعودکنندگان به لیگ برتر باشد . لیگ برتر مملو از بازیکنان شمالی و به خصوص مازندرانی است .
در تیم های مطرح لیگ برتر بازیکنان مازندرانی زیادی شاغل هستند ، به طوری که در دربی پایتخت بازیکنان مازندرانی داخل زمین از تهرانی ها هم بیشتر بود . با مدیریت و سرمایه گذاری مناسب و صعود تیم به لیگ برتر می توان امیدوار بود که بستر مناسبی فراهم شود تا استعدادهای فوتبالی استان در مازندران بمانند و مازندران به جایگاه واقعی اش در فوتبال ایران دست پیدا کند . هر چند شایعاتی مطرح است مبنی بر اینکه مدیران این تیم بعد از صعود به لیگ برتر دیگر تیمداری نخواهند کرد . شایعاتی که از سوی آنها تکذیب شده است .
سعید طالبی
  ۲  
آی اسپورت
2016-01-15 21:35:29
نظر دهید
۲ نظر
-
جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۱۰
خونه به خونه هر بازی از اشتباهات داوری سود می برد کافی است بازی آخر این تیم و گل دوم که توسط شکوری زده شد بازبینی شود غلامی علنا از فاصله 2 مری داور با دست به شکوری پاس داد
گتاب سیتی
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۲۱
فقط شایعه بسازین واسه خونه به خونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر