فهرست

اسپانسری که سازمان لیگ ردش کرد:چطور 160میلیارد تومان پرید؟

آی‌اسپورت- دو سه روز پیش از قول مریم شفیعی مدیرعامل شرکت ایران نوین خبر آمده بود که اسپانسر سازمان لیگ نمی‌تواند هزینه‌های سازمان لیگ برتر را بدهد و به همین دلیل به نوعی اعلام انصراف کرده بودند.

همه اینها در حالی است که در چند وقت گذشته برخی رسانه‌ها خبر می‌دادند که شرکت ایران نوین نمی‌تواند به تعهداتش عمل کند و پول سازمان لیگ و باشگاه‌ها را بدهد اما هم سازمان لیگ و هم این شرکت این خبرها را تکذیب می‌کرد.
در هر حال دیروز دوباره این خبر منتشر شد که اسپانسر سازمان لیگ رسما انصراف داده است. در این باره صادق درودگر مدیرعامل سابق باشگاه نساجی قائمشهر برای سایت نود ماجرایی را تعریف می‌کند که نشان می‌دهد سازمان لیگ به دست خودش یک اسپانسر ۱۶۰ میلیارد تومانی دست به نقد را از دست داده است.
درودگر که عصبانی هم بود گفت: اتفاقاتی که افتاده تاسف برانگیز است. من هر جا باشد شهادت می‌دهم که اسپانسری با نامه کتبی آمد و به من گفت که به سازمان لیگ بروم و با تاج صحبت کنم. آن زمان من مدیر عامل باشگاه نساجی قائمشهر بودم و البته به این دلیل پا پیش گذاشتم که همین اسپانسر گفت که حاضر است ۲۰ درصد از قرارداد را به تیم های لیگ یکی بدهد.
وی ادامه داد:‌«نامه کتبی‌اش هم این بود که یکصد و شصت میلیارد  می‌دهد. البته اول ۲۰ میلیارد را نقد می‌دهد و الباقی در اقساط. به انداره کل قرارداد هم ضمانت نامه بانکی می‌داد. حتی گفت هر سال هم بیست درصد اضافه می‌دهد. سوال من این است که چرا ندادند؟ اصلا از همین ایران نوین ضمانت نامه بانکی گرفته‌اید؟ در مصاحبه که گفته بودند گرفته‌اند، خب اگر گرفته‌اند چرا  ضمانت‌نامه را به اجرا نمی‌گذارند ؟ چرا حاتم بخشی می‌کنند ؟»
درودگر با اشاره به دیدارش با رئیس سازمان لیگ گفت: من نامه را به آقای تاج نشان دادم با آقایان  ساکت و حمیسی هم صحبت کردم و جلسه برگزار کردیم ولی قرارداد منعقد نشد  چون می‌گفتند ما با این شرکت قرارداد داریم . تاکید کردم که اینها ضمانت‌نامه دارند. گفتند از قبل قرارداد داریم. اصرار کردم که ضمانت نامه دارند؟ گفتند داریم.  سال گذشته بیست و سه میلیارد را بخشیدند. چرا بخشیدند؟ چطور بخشیندند؟ آقای عابدینی  می‌گویند امسال هم چهل میلیارد تومان را می‌خواهند تخفیف بگیرند .  من نمی دانم منافع باشگاه‌ها در فوتبال ایران کجا دیده می‌شود؟ چرا برخی مدیران اینطور برخورد می‌کنند؟ باشگاه‌ها دارند در بی‌پولی دست و پا می‌زنند. همه در آستانه اعتصاب هستند.
از طرف دیگر من نمی‌دانم چرا کمیسیون اصل نود گزارشش را نمی‌دهد؟ بعضی دوستان همچنان در حال دفاع از استان و انگار وکیل مدافع آنها  هستند. تا کی می‌خواهید چشمان‌تان را ببندید؟ یک بار در مجمع فوتبال را تضعیف کردید بس نیست؟ چهار سال فوتبال ایران را عقب راندید. کی در فوتبال ایران ۲۳ میلیارد و ۴۰ میلیارد مثل آب خوردن تخفیف داده می‌شده؟ روی وزارت ورزش و دستگاههای نظارتی باید حساب کنیم یا نه؟ بعضی‌ها واقعا از جان فوتبال وباشگاه‌ها چه می‌خواهند؟ چقدر بدنبال نقش آفرینی‌های مضر هستند و با چه هدفی خدا می‌داند یک روز آنقدر انتقاد می‌کنند که در حد اتهام زدم پیش می‌روند و یک روز ماله به دست می‌گیرند و خرابی‌ها و ناپاکی‌ها را مخفی می‌کنند البته دست‌شان رو شده ولی باز هم ترک عادت نمی‌کنند.

منبع: وب سایت نود

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-16 02:03:08
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر