فهرست
یادداشت: چطور کلوپ باعثِ اخراجِ ون گال شد
یادداشت: چطور کلوپ باعثِ اخراجِ ون گال شد

یادداشت: چطور کلوپ باعثِ اخراجِ ون گال شد

راب داوسون
 
یک هفته بعد از آخرین بار که لویی ون گال مقابلِ یورگن کلوپ قرار گرفت، باشگاهِ  بایرن مونیخ بهش اعلام کرد آینده‌ای در باوارایا نخواهد داشت. یک ماه بعد از آخرین رویاروییِ ون گال با کلوپ، مربیِ هلندی از بایرن مونیخ اخراج شد. شکستِ 3-1 بایرن مونیخ در آلیانتز آرنا، شروعِ پایانِ دورانِ ون گال در مونیخ بود.
بایرن مونیخِ لویی ون گال در فوریه‌یِ 2011، در حالیکه تنها 10 ماه پیش از آن فینالیستِ چمپیونز لیگ بود، مقابلِ دورتموند جوان و پر انرژیِ یورگن کلوپ شکست خورد و حضورش در چمپیونزِ لیگِ سالِ بعد به خطر افتاد. ون گال در ماهِ میِ 2010 با بردنِ لیگ و جامِ حذفی و رسیدن به فینالِ چمپیونز لیگ، مربیِ سالِ آلمان انتخاب شد و تنها یک قدم تا سه‌گانه فاصله داشت، افتخاری که در نهایت به دستیارِ سابقش در بارسلونا، ژوزه مورینیو رسید. اما وقتی مارچِ 2011 از راه رسید، باشگاهِ بایرن مونیخ به ون گال اعلام کرد که قراردادش پس از پایانِ فصل فسخ می‌شود و یوپ هاینکس جایش را می‌گیرد. یک ماه بعد، بعد از تساوی با نورنمبرگ که بایرن را به رده‌یِ چهارمِ جدول سقوط داد، ون گال اخراج شد و دستیارش، آندریس یونکر، تا پایانِ فصل وظیفه‌یِ مربیگریِ تیم را به عهده گرفت و نهایتا بایرن را به رده‌یِ سوم رساند.
حالا بعد از نزدیکِ 5 سال یک بارِ دیگر لویی ون گال و یورگن کلوپ مقابلِ هم قرار می‌گیرند و یک بار دیگر ون گال در شرایطی به این جدال پای می‌گذارد که به شدت تحتِ فشار است و برایِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ می‌جنگد. همین ترسِ بایرن مونیخ از نرسیدنِ تیم به چمپیونز بود که دلیلِ اصلیِ اخراجِ ون گال شد و اد وودوارد و گلیزرها هم وقتی یونایتد شانسِ حضور در چمپیونز لیگ را به صورتِ ریاضی از دست داد تصمیمِ نهایی مبنی بر اخراجِ دیوید مویز را گرفتند. اگر یونایتد فردا به لیورپول ببازد در خطرِ فاصله گرفتنِ 5 امتیازی از رده‌یِ چهارم می‌شود. و در ضمن امتیازش با لیورپول هم برابر می‌شود، لیورپولی که بخشِ زیادی از فصل را در نیمه‌یِ پایینِ جدول سپری کرده بود.
ون گال و کلوپ تا به حال 4 دفعه مقابلِ هم قرار گرفتند که سهمِ هر کدام 2 پیروزی بوده است. اما آخرین جدالشان در آلیانتز آرنا بود که به نوعی حکمِ اخراجِ ون گال را صادر کرد. پیروزیِ یونایتد فردا در آنفیلد می‎‌تواند حداقلِ بقایِ ون گال تا پایانِ فصل را تضمین کند. اما اگر یونایتد به لیورپول ببازد، شاید تاریخ تکرار شود.
 
  
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-16 12:35:07
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۳۲
بدون شک لیورپول میبره، من به کلوپ ایمان دارم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر