فهرست
اتاق کی‌روش، شبی 45میلیون/ گزارش ویژه از دومین هتل گرانقیمت دوحه
اتاق کی‌روش، شبی 45میلیون/ گزارش ویژه از دومین هتل گرانقیمت دوحه

اتاق کی‌روش، شبی 45میلیون/ گزارش ویژه از دومین هتل گرانقیمت دوحه

آی اسپورت- نوبو (Nobu) این روزها مشتری سرشناسی دارد. یک پرتغالی عاشق غذا که احتمالا حالا با درمان مشکلات گوارشی‌اش می‌تواند با خیال آسوده‌تری غذاهای ژاپنی و پرویی «نوبویوکی ماتسوشیسا» را میل کند. غذاهایی که سبک طبخ‌شان «نوبو» را به یکی از معروف‌ترین سرآشپزهای دنیا تبدیل کرده. سرآشپز ۶۶ساله ژاپنی از نیویورک تا ریاض، از کیپ‌تاون تا بوداپست و از مکزیکوسیتی تا دوحه شعبات خود را پراکنده است. بزرگ‌ترین رستوران تحت مدیریت او اما در دوحه و در قلب هتلی بناشده که در معرفی‌اش آمده: «محیطی بی‌نظیر، نمادی از میهمان‌نوازی لوکس عربی، اینجا جایی است که بزرگ‌ترین قراردادهای تجاری دنیا در کمال آرامش و بدون کوچک‌ترین اضطرابی منعقد می‌شود. جایی در قلب دوحه و مقابل دریا. هتل فورسیزن (چهارفصل) قطر. جایی که شما می‌توانید تجربه صرف غذا در بزرگترین رستوران «نوبو»ی دنیا را داشته باشید.»


جاذبه‌های قطر
پشت ظاهر جذاب و لوکس دوحه، افسردگی و کلافگی پیداست. این حس و حال را تمام آنهایی که تجربه اقامت بیش از 3، 4روز در این کشور حاشیه خلیج‌فارس را داشته‌اند، دارند. یکی دوبار تن به آب زدن، پاساژها را زیر پا گذاشتن و رانندگی روی تپه‌های شنی صحرا، نهایت تفریحی است که می‌توان انتظار داشت. بعد از این، کلافگی می‌ماند و تکرار و تکرار. اینجاست که می‌توان به پاسخی برای این سوال دست یافت که چرا سرآشپز معروف ژاپنی بزرگ‌ترین شعبه رستورانش را در دوحه برپا کرده است؛ تفریحی جز غذاخوردن باقی نمی‌ماند. 
 

بیکاری و رفع تکلیفی
برای آنهایی که جهت انعقاد قرارداد یا مذاکره و معامله به قطر یا کشورهایی مثل قطر (کویت، بحرین، عمان و...) می‌روند به هرحال ساعت‌ها سریع‌تر می‌گذرد. اما اگر قرار باشد شما یک هفته ساکن چنین سرزمینی شوید و تنها کارتان در این یک هفته، تماشای دو بازی ۹۰دقیقه‌ای باشد ماجرا متفاوت می‌شود. به این تفاوت، اینها را هم اضافه کنید که شما تصمیم گرفته‌اید بر سر تمرین تیمی ‌که جهت تماشای بازی‌اش آمده‌اید نروید، درباره عملکردش حرف نزنید، نظر ندهید، فکر نکنید و حتی اگر در ورزشگاه بودید و گلی به ثمر رسید واکنشی هم نداشته باشید. ضمن اینکه برای رودررو نشدن با مدیران این تیم قبل از تمام شدن همان ۹۰دقیقه هم از ورزشگاه خارج شوید. این حتما یکی از سخت‌ترین سفرهای دنیاست.

سفر پرحاشیه و کم‌ماجرا
کارلوس کی‌روش، قریب به یک هفته است که ساکن هتل فورسیزن شده؛ دومین هتل گرانقیمت دوحه. هتلی با ستاره‌های واقعی، برخوردار از ۲۳۲اتاق لوکس و تجملاتی، از اتاق‌های یک‌نفره با تخت کینگ‌سایز گرفته و سوئیت‌های آمباسادور (کلاس سفرا) تا استیت سوئیت و اکزکوتیو رویال کلاس که برای یک شب اقامت در آن باید مبلغی حدود ۴۵میلیون تومان کنار گذاشت! (ارزان‌ترین اتاق این هتل، بدون هیچ امکان ویژه‌ای و در طبقات پایینی 5/3میلیون تومان و شیک‌ترین سوئیت آن ۴۵میلیون تومان اجاره داده می‌شود) این مبلغ تنها شامل امکانات اقامتی اتاق و صبحانه است. هزینه‌های مربوط به شام و ناهار، چای و قهوه و عصرانه، اتوشویی و ماساژ و رفت و آمدهای درون‌شهری و... به نسبت میزان استفاده به این رقم افزوده می‌شوند. کی‌روش در طبقه هجدهم این هتل استثنایی ساکن است. هتلی که در شمال دوحه و در دورترین فاصله ممکن با هتل محل استقرار تیم ملی المپیک واقع شده است. (اگر فرض کنید که هتل محل اقامت تیم ملی حوالی میدان انقلاب اسلامی‌ تهران باشد، کی‌روش حوالی میدان تجریش مستقر است)
 

نهایت اسکان در یک هتل!
معمولا میهمان‌های یک هتل بزرگ، بعد از صرف صبحانه برای پیگیری اهداف سفر از هتل خارج می‌شوند. به همین دلیل هم هیچ‌کس هزینه ناهار و شام را از پیش به هتل پرداخت نمی‌کند. هتل، یک خوابگاه شیک و مدرن است نه محل زندگی تمام‌وقت میهمانان. این قاعده اما درباره سرمربی تیم ملی بزرگسالان ایران صدق نمی‌کند. پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که کی‌روش اکثر ساعات شبانه‌روز را در اتاقش در هتل فورسیزن گذرانده و برای دید و بازدید، برگزاری جلسه، تماشای بازی‌ها یا حتی دیدار با بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ قطر، برنامه‌ای ندارد. سایر میهمانان هتل فورسیزن هم جز بر سر میز صبحانه، کمتر او را در محوطه‌های مشترک هتل مثل لابی و ساحل دیده‌اند. ماجرای شام‌های «توبو» البته متفاوت است.


اینترنت‌بازی و تلفن‌های فراوان
مدیران هتل فورسیزن تاکید می‌کنند که دادن اطلاعاتی در خصوص حجم اینترنت مصرفی میهمان سرشناس پرتغالی‌شان ممکن نیست اما آنچه مشخص است، این است که کی‌روش از اینترنت پرسرعتی که به میهمانان و مسافران داده شده، به بهترین نحو استفاده کرده است. تصویر او درحالی که عینک به چشم داشته و لپتاپ شخصی‌اش را برای رفع مشکل اتصال به اینترنت به لابی هتل آورده بود هنوز مقابل چشم یکی از کارکنان فورسیزن است. 


رسیده بود بلایی...
جمعه برای ساکنان شمال دوحه، روز خاصی بود. آتش‌سوزی در آخرین طبقه هتل بین‌المللی الریان موجی از شایعات و نگرانی‌ها را در این شهر کوچک و کم‌جمعیت، اما مملو از گردشگران و بازرگانان خارجی ایجاد کرد. در ساعات اولیه آتش‌سوزی، درست همان وقت که دود ناشی از این حادثه را می‌شد از سرتاسر دوحه مشاهده کرد، خیلی‌ها این اتفاق را به آتش‌سوزی چند روز قبل در دبی شبیه دانسته و احتمال دست داشتن داعش در آن را مطرح می‌کردند. این ماجرا اما برای ایرانیان می‌توانست به دلیل دیگری نگران‌کننده باشد. هتل الریان در کمترین فاصله ممکن با هتل فورسیزن قرار دارد؛ با هتل محل اقامت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران. ماجرا البته بعد از ورود آتش‌نشانان خاتمه یافت. احتمال عمدی بودن حادثه هم تاکنون تایید نشده است. اما در نتیجه این اتفاق تدابیر امنیتی شدیدتری برابر هتل‌های مملو از مسافر دوحه برقرار شده است.

کی‌روش تنهاست
کارلوس کی‌روش اتاق سینگل در اختیار دارد. این یعنی او بدون همراه به قطر آمده. کارکنان هتل خبری از نشست‌های رسمی ‌یا میهمان ویژه‌ای ندارند. آنها اما تاکید می‌کنند که میهمان پرتغالی‌شان را خیلی کم و به ندرت در لابی هتل دیده‌اند. او بیشترین زمان خود را در داخل اتاقش می‌گذراند؛ با اینترنت و موبایل. (کی‌روش جزو کسانی است که بخش قابل توجهی از مراودات و ارتباطاتش از طریق ایمیل صورت می‌پذیرد) او در معدود دفعاتی هم که برای انجام کاری از هتل خارج شده، بدون همراه از تاکسی سرویس‌های خود هتل برای تردد استفاده کرده است.


به خاطر بازیکنان آمدم
کی‌روش در گفت و گو با همشهری از بیان اینکه هیچ دلیلی جز بازیکنان او را وادار به سفر دوحه کرده ابایی ندارد. او درواقع در در تنها گفت و گوی صورت گرفته با خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار همشهری ورزشی می‌گوید که بازی برابر قطر معیار مناسبی برای تحلیل تیم ملی امید بوده و آرزو دارد که این تیم در ادامه مسابقات موفق باشد.
کی روش در پاسخ به سوال دوم ما مبنی بر برداشتش از کیفیت بازی تیم ملی امید تنها به این جمله بسنده می کند که: این تیم برابر سوریه نمایش خوبی داشت. 
 

دلیل اصلی یک سفر پرهزینه
داستان پرحاشیه سفر سرمربی تیم ملی به دوحه احتمالا تا الان خاتمه یافته است. او پیش از این اعلام کرده بود که تنها برای تماشای دو بازی تیم ملی امید به قطر می‌رود. بازی نخست برابر سوریه را با آن حال و احوال دید و دومین بازی هم که شب گذشته برگزار شد. بنابراین او شکل کار را حفظ و به تعهدش(!) عمل کرده است. کی‌روش حسب مفاد قراردادش از لیسبون راهی دوحه شد، برای این سفر نمایشی، بلیت بیزینس کلاس داشت، اتاقش در یکی از لوکس‌ترین هتل‌های دنیا رزرو شده بود، تمام هزینه‌های جانبی‌اش تامین بود و حالا بعد از یک هفته دوباره به لیسبون برخواهد گشت تا چندروز دیگر، باز هم فاصله اروپا تا آسیا را در مسیر لیسبون- دبی- تهران طی کند. او بر سر تمرین امیدهای ایران نرفت، با کادر فنی دیدار نکرد، مصاحبه یا گفت‌وگویی دلگرم‌کننده با هیچ رسانه ایرانی و خارجی انجام نداد، فضای میان دو تیم ملی کشورمان را تغییری نداد، حتی وقتی را برای سرزدن به باشگاه لژیونرهای بزرگسال ایرانی اختصاص نداد تا فقط این سفر گرانقیمت را رفته باشد، تا فقط شروط قرارداد محقق شود و از دریافت سایر مطالبات مالی‌اش محروم نشود.منبع: همشهری ورزشی
  ۸  
آی اسپورت
2016-01-16 18:40:37
نظر دهید
۸ نظر
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۰۱
جان برادر وقتى مسولین محترم تیم امید پیشاپیش اعلام کردند ایشان حتى حق آمدن به هتل تیم امید را هم ندارد شما چه انتظارى دارید؟ ضمناً انتظار داشتید در محل اسکان کارگران بنگلادشى مقیم دوحه براى ایشان اتاق رزرو کنند؟ و چقدر بى کلاس و وقیح هستید که حتى سراع اتصال و حجم مصرفى اینترنت ایشان هم رفتید حیف از اندکى اخلاقیات ضمناً از قدیم گفتن مهمان اگر یکى باشه شتر میکشن..... اونوقت شما انتظار داشتى براى کلّ کاروان تیم امید اونهم براى بیست روز سراغ تعرفه انچنانى برن تازه کارگزار اون بخش arc بوده مجید جان
amin
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۲۲
خدایی دشمنی هم میخواید بکنید یک کم منطقی بنویسید چهار نفر حرفتونو قبول کنن ... انتظار داری سرمربی تیم ملی بره مسافرخونه ؟؟؟ وقتی مدیر فنی تیم هرروز علیه مربی تیم ملی مصاحبه می کنه اونم نه انتقاد فنی بلکه اتهام به دلالی و دزدی که هر جای دنیا این اتفاق می افتاد این اقا فرداش باید می رفت زندان برا تهمت بدون مدرک بعدم می گه اگه کیروش بیاد سر تمرین باهاش درگیر می شم اخه اونوقت کیروش مگه احمقه بره سر تمرین تیم ملی ؟ یه کم منطق یه کم عدالت...شاید به کار کیروش انتقاد وارد باشه در بعضی جنبه ها ولی با وجود شخص شخیصی مث اقای مایلی کهن من هیچ جای دفاعی نمیبینم برا منطق شما ...
میثم
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۵۲
دم کیروش گرم
کامیار عزیزی
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۲۳
آقای کیروش یه آدم کاملا حرفه ای هستند و به نظرم خیلی بیشتر از اون چیزی که بهش پرداخت شده واسه فوتبال ما کار کرده ...
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۳۱
سوال اینجاست که چرا از فرصت حضور کیروش در ایران استفاده نکردیم؟ چرا با انتخاب مایلی کهن که با کی روش رابطه خوبی نداره مانع کمک کی روش به تیم امید شدیم؟ از کی روش کمک خواستیم و نکرد؟مقصر کی روشه یا ما؟ کیروش حقوق خودشو میگیره شکی نیست چه تو ایران باشه چه تو پرتقال، ولی این ماییم که باید از فرصت ایجاد شده استفاده میکردیم غیر از اینه؟ هر وقت بحث کی روشه میشه عده ای میگن کیروش پول میگیره اول این که کیروش حق خودشو میگیره و نوش جونش و دوم اینکه اگر واقعا دلسوز این پول هستیم به جای تو سر کله هم زدن و ایجاد یه فضای دوقطبی از فرصت حضور کی روش استفاده کنیم، تا چشم باز کردیم قرارداد کیروش تموم شده و پولشو تمام و کمال گرفته ولی ما میمونیمو این فوتبال علی اصغری....
سعید
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۸
برای کسی که خودش یک جزیره توریستی با بهترین ولوکس ترین هتلهای دنیا و یک فرودگاه اختصاصی داره که هزینه یک شب اقامت در اون جزیزه از حقوق یک سال خیلیها بیشتره نکنه توقع داشتی یک زیر پله اجاره کنن!
برزو
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۶:۵۳
حقوق اداره کاری تو ایران حدود 800 هزار تومنه. که اونم تو خیلی از کارخانه ها و کارگاهها و ... با چند ماه تاخیر و اونم البته ناقص پرداخت میشه. یک سال کار میشه 9600000 تومن یعنی کمتر از ده میلیون تومن برای یک سال! حالا ما میگیریم ده میلیون تومن. واسه یک شب اقامت خشک و خالی تو این اتاق که کیروش گرفته باید 5 سال کارگری کرد تو ایران!! این پولی هم که کیروش میگیره از بیت الماله. واقعاً روز قیامت چطور میخوان جواب این حق و ناحقی ها رو بدن خدا میدونه. خیلی بهتر میشد هزینه ها رو مدیریت کرد، کاش این پولها رو صرف اموزش و تورهای کلاس مربیگری اروپایی واسه امثال منصوریان و گل محمدی و ... میکردیم مطمئن باشید بهتر از کیروش نتیجه میگرفتند تو هر تیمی. مغزم سوت میکشه از این کارها، از زندگی تو این دنیا متنفر شدم.
reza
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۱۲
تیم امید دست کیروش و وینگادا بود 4 تا از ویتنام خورد با قرققیزستان مساوی کرد و حذف شد منظور بعضیها این نوع کمک کردنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر