فهرست
یادداشت/ خاکپور و مایلی‌کهن و دوستان: عادت به اشتباهی بودن
یادداشت/ خاکپور و مایلی‌کهن و دوستان: عادت به اشتباهی بودن

یادداشت/ خاکپور و مایلی‌کهن و دوستان: عادت به اشتباهی بودن

 یک / دقیقا بیست سال قبل، مایلی کهن بدون حتی یک روز سابقه مربیگری، سرمربی تیم ملی شد. انتخابی دور از ذهن که ریشه‌اش، جایی غیر از محافل ورزشی بود. همان جایی، که محرومیت مادام العمر مایلی کهن بخاطر کتک زدن یک خبرنگار را به یک سال کاهش داد تا او یک شبه از فرش به عرش برسد. تیم ملی مایلی کهن، فراز و نشیب زیادی داشت اما یک چیز، هیچوقت برای او تغییر نکرد. مایلی کهن یاد گرفت همیشه برای موفقیت دنبال چیزی غیر از مسیر مربیان معمولی باشد. چهره‌های ارزشی، دوستان رئیس جمهور، مدیرعامل سایپا و اعضای شورای شهر.
دو / مجید جلالی هر جا میکروفون باشد، درباره نگاه منصفانه به مربیان ایرانی حرف می‌زد. می‌گوید دشمن مربیان خارجی نیست و اینکه در دو جام جهانی مختلف، به عنوان منتقد برانکو و کی‌روش برنامه‌های تلویزیونی را قبضه کرده بود، ربطی به کینه‌اش از خارجی‌ها ندارد. می‌گوید برای حمایت یا مخالفت با مربیان، به پاسپورت آن‌ها نگاه نمی‌کنند. این‌ها را می‌گوید اما اولین واکنش او و کانون مربیان به انتخاب خاکپور، حمایت مطلق بود. اینکه یک مربی بدون هیچ کارنامه‌ای روی نیمکت تیم امید نشسته، اشکالی ندارد. اینکه مدرکش مورد تایید نیست و فدراسیون با لابی مجوز گرفته، باز هم اشکالی ندارد. پاسپورت خاکپور همه چیز را توجیه می‌کند.
سه / بلافاصله بعد از باخت تیم امید به قطر، موج حمایت مربیان وطنی از خاکپور آغاز می‌شود. خداداد، جلالی و فرکی. فریاد اینکه چرا مثل کی‌روش، از خاکپور حمایت نمی‌شود؟ سخت می‌توان باور کرد آن‌ها خودشان هم جواب این سوال را نمی‌دانند. نمی‌دانند کی‌روش و خاکپور، از چه مسیر متفاوتی به این جایگاه رسیده‌اند. می‌دانند،‌ اما به اشتباهی بودن عادت کرده‌اند. می‌دانند در این مدار، شاید آن‌ها هم یک روز به آرزوهای‌شان برسند.


پیمان صالحی
  ۱۳  
آی اسپورت
2016-01-16 19:19:20
نظر دهید
۱۳ نظر
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۲۴
خفه شو اجنبی پرست
amin
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۲۶
عالی بود.... متاسفانه در فرهنگ ایرانی ادعا جایگاه اصلی رو داره و تلاش جایگاه آخر
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۳۲
از دیروز با پیش کشیدن اسم کیروش سعی شده اشتباهات فنی و تاکتیکی تیم رو بپوشونن یکی نیست بگه اصلا کیروش بد .کیروش اماتور .کی روش بنیتز .آخه این چ ترکیب و سیستمی بود ک دیروز بازی کردین .دیروز ترگیب بیشتر خودمون رو غافلگیر کرد تا تیم قطر رو
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۱۹:۴۹
دقیقا یادمه که گل محمدی از خداش بود بشه سرمربی امید ولی اصلا بهش پیشنهاد ندادن! وای اگه یحیی سرمربی این بازیکنا بود،وارد زمین نشده 0-2 جلو بودیم
-
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۲۹
افرین مخصوصا 3 رو گل گفتی
Ali_ilA_72
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۳۴
مایلی کهن همونه که قبل بازی های تیم ملی ، بچه هارو میبرد زیارت عاشورا بخونن گریه کنن ، روحیه بگیرن!!!
Sadra
شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۵۸
خداییش من خیلی از کارهای کیروش خوشم نمیاد...ولی نمیدونم ضعف خاکپور چه ربطی به اون داره و اصلا چرا مقایسه میشن
یوهان کرایوف
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۵۲
کاملا وسط دوراهی هستیم از یک طرف حیف که یه نسل دیگه ازبین بره و تیم حذف بشه و از یک طرف موفقیعت این افراد چیزی جز ضرر برای ورزش کشور نداره چطوری شد که کارمون به اینجا کشید که بین بد و بدتر یکی اتخاب کنیم؟
-
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۵۹
مایلی کهن یادته بهترین تیم تاریخ رو به فنا دادی
اینهم بهترین تیم امید میتونه باشه که تو و خاکپور داری به فنا میدی
جالبه واقعا جالبه اعتماد به شماها جالبه
-
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۰۵
جمله آخر عالی بود
در این مدار شاید آنها هم روزی به آرزویشان برسند
برزو
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۰۶:۲۰
خاکپور خودش گرین کارت امریکا داره!! کیروش از امثال اینها ایرانی تره به نظر من.
حرف حساب
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۱۲
ممنون پیمان صالحی. به خدا حرف دل ما رو زدی! در مورد جلالی هم خوب نوشتی!! اگر مربیانی مثل کیروش و برانکو تو لیگ ما زیاد بشن دیگه کسی با امثال جلالی و درخشان و ... قرارداد نمیبنده که ماشینهای میلیاردی سوار بشن درحالیکه لیاقت هدایت یک تیم دسته سومی رو هم ندارند!!!
سعید
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۱۵
کاش در مورد سابقه خاکپور هم مینوشتید! این آقا بعد از بازیگری یک مدرسه فوتبال داشت تو آمریکا بعد هم یک دوره کوتاه مربی استیل آذین بود که گند زد بعدش ..... یهو سرمربی تیم امید!!! ماشالله آقای مایلی کهن ماشالله آقای جلالی ایول کاشانی!! دستتون درد نکنه! اصلا باید کیروش رو محاکمه کرد همه چی تقصیر اونه!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر