فهرست
دریافت 24 میلیاردی سرخابی‌ها؛ پس چرا هنوز می‌نالند؟
دریافت 24 میلیاردی سرخابی‌ها؛ پس چرا هنوز می‌نالند؟

دریافت 24 میلیاردی سرخابی‌ها؛ پس چرا هنوز می‌نالند؟

آی اسپورت - استقلال و پرسپولیس در آستانه اعتصاب؛ این اخباری است که قویا از دو باشگاه شنیده می شود. حداقل در حرف های بازیکنان و تصمیمات دو باشگاه، پیداست که اتفاقاتی در راه است. امروز افشارزاده گفت به تمرین استقلال می رود و کسی حق ندارد تمرینات را به خاطر پول تعطیل کند. قبل از آبی ها هم پرسپولیسی ها به خاطر اعتراضات بازیکنان به مشکلات مالی، آنها را ممنوع المصاحبه کردند. استقلال و پرسپولیس در حالی دوباره از وضعیت مالی به بحران رسیده اند که به نظر می رسید با راه اندازی سامانه 3090 و تبلیغ مداوم آن در تلویزیون، دیگر مشکلات مالی حل شده باشد. همین یک ماه قبل بود که مسئولان این سامانه اعلام کردند به پرسپولیس 7 میلیارد تومان داده اند و به استقلالی ها 5 میلیارد تومان.
طبق آمار وازت ورزش از ابتدای فصل تا کنون به هر یک از دو تیم 3 میلیارد تومان پرداخت شده است. در ابتدای فصل هم که صندوق حمایت اعلام کرد 3 میلیارد به هر دو تیم داده است. سرجمع زدن این رقم ها نشان می دهد پرسپولیس از ابتدای فصل تا به حال 13 میلیارد تومان گرفته اند و استقلالی ها هم 11 میلیارد تومان. میزان دریافتی دو باشگاه اما با میزان پرداختی به بازیکنان تناقض دارد و بازیکنان دو تیم می گویند زیر 40 درصد از پول خود را دریافت کرده اند. 
سوالی که پیش می آید این است که پول ها چه شده؟ اگر این آمار و ارقام که از نظر مسئولان مستند است، درست باشد، چرا میزان دریافتی بازیکنان کم است؟ سال قبل هم دقیقا چنین مشکلاتی وجود داشت و میزان درآمدها با میزان پرداختی ها همخوانی نداشت. استقلالی ها پارسال می گفتند که با 15 میلیارد تومان تیم خود را بسته اند و جالب اینجاست که اسپانسر باشگاه می گفت 20 میلیارد تومان به آنها پرداخت کرده است ولی اکثر بازیکنان فصل را با طلب مالی خود تمام کردند و این وسط کسی نفهمید چرا رقم ها اصلا همخوانی ندارد. امسال در استقلال و پرسپولیس دوباره این مشکل پیش آمده و کسی هنوز توضیح شفافی در این باره نداده است. نکته اینجاست که آنها رقمی نزدیک به 60 درصد هزینه سالیانه شان را دریافت کرده اند ولی همچنان می نالند و می گویند پول ندارند. خیلی از باشگاهها چنین پولی را نگرفته اند ولی حتی میزان پرداختی شان به بازیکنان بالاتر هم بوده است. 

منبع: خبر آنلاین
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-17 13:36:16
نظر دهید
۱ نظر
برزو
يكشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۳۰
به قول پدربزرگم "بخور" زیاده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر