فهرست
گزارش: کلوپ، ون گال؛ بازی به بازی تا امروز
گزارش: کلوپ، ون گال؛ بازی به بازی تا امروز

گزارش: کلوپ، ون گال؛ بازی به بازی تا امروز

آی‎‌اسپورت – ون گال و کلوپ خاطراتِ تلخ و شیرینِ شاخصی از هم دارند. برایِ ون گال پیروزیِ 5-1 مقابلِ کلوپ در وستفالن بود که نقطه‌یِ اوجِ فصلِ بایرن شد و مربیِ هلندی را تا یک قدمیِ کسبِ سه‌گانه پیش برد. و برایِ کلوپ یک سال بعد از آن شکست بود که پیروزی در آلیانتز آرنا، دورتموند را بدل به قدرتِ اولِ بوندسلیگا کرد و مقدمه‌ای شد برایِ اخراجِ ون گال از بایرن. در گزارشِ زیر نگاهی به چهار جدالِ گذشته‌یِ کلوپ و ون گال می‌اندازیم
 
دورتموند 1 – 5 بایرن (12 سپتامبر 2009)
 
کلوپ قبل از این بازی گفت که تیمش نباید فضا را در میانه‌یِ زمین به بایرن بدهد. اما بعد از اینکه متس هوملز دورتموند را پیش انداخت، 5 گل از ماریو گومز، باستین شواین‌اشتایگر، فرانک ریبری و توماس مولر (2 گل) شکستی سخت برایِ میزبان رقم زد. شاید مهمتر از این برد، لحظه‌ای بود که فرانک ریبری بعد از گلش به سمتِ ون گال دوید و شادی‌اش را با او تقسیم کرد. بدین ترتیب شایعاتِ اختلافِ نظرِ او و مربی‌اش به پایان رسید و ون گال بعد از بازی گفت: «ریبری عاشق منه!»
 
بایرن 3 – 1 دورتموند (13 فوریه 2010)
 
دورتموند مقاومتِ زیادی در آلیانتز آرنا مقابلِ میزبانِ قدرتمندش کرد و محمد زیدان یک بارِ دیگر تیمِ کلوپ را مقابلِ تیمِ ون گال پیش انداخت. اما گومز و ون بومل و روبن نفری یک گل زدند تا دهمین شکستِ متوالیِ کلوپ مقابلِ بایرن رقم بخورد. کلوپ بعد از بازی بخشی از تقصیر را گردنِ تصمیماتِ داوری انداخت و در پایان گفت: «ما موقعیت‌هایِ خیلی خوبی از دست دادیم، اما از این نمایشی قدرتمندانه از پسرانِ من بود.»
 
دورتموند 2 – 0 بایرن (3 اکتبرِ 2010)
 
کلوپ بالاخره موفق شد بایرن مونیخ را شکست دهد. گل‌هایِ نوری شاهین و لوکاس باریوس در وستفالن نه تنها 3 امتیاز شیرین مقابلِ رقیبِ سنتی را به همراه داشت، بلکه ششمین پیروزیِ متوالی دورتموند در لیگ را هم رقم زد تا تیمِ کلوپ خودش را به عنوانِ مدعیِ اصلیِ قهرمانی نشان دهد. بعد از این بازی بود که اولی هوینس گفت: «وقتِ اون رسیده که بیدار بشیم!» اما ون گال با اینکه سومین شکستش در 7 بازی را تجربه می‌کرد همچنان به خودش و تیمش ایمان داشت. با این حال جشنِ سالیانه‌یِ بایرن، "اوکتوبرفست" برگزار نشد.
 
بایرن 1 – 3 دورتموند (26 فوریه 2011)
 
دورتموند بعد از دو دهه در زمینِ بایرن مونیخ موفق به کسبِ 3 امتیاز شد و قدمی بلند به سویِ قهرمانی برداشت. اما این بازی به واقعِ شروعی بود بر پایانِ دورانِ لویی ون گال در مونیخ. 3 گلِ باریوس، هوملز و شاهین مقابلِ تک گلِ لوئیز گوستاوو، باعث شد تا دورتموند 16 امتیاز با بایرن فاصله بگیرد و حتی حضورِ غول‌هایِ باوارایا در چمپیونز لیگِ فصلِ بعد به خطر بیفتد. کلوپ در حالی بایرن را در آلیانتس آرنا شکست داد که تیمش جوانترین تیمِ تاریخِ دورتموند در بوندسلیگا بود (میانگینِ سنی 22). حتی خودِ ون گال هم بعد از بازی گفت دورتموند لایقِ این پیروزی بود. یک هفته بعد از این شکست باشگاه به ون گال گفت که تابستان باید تیم را ترک کند و یک ماه بعدش هم ون  گال اخراج شد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-17 14:59:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر