فهرست
پروژه جدید رم : ساخت یک ورزشگاه جدید 60000 نفری
پروژه جدید رم : ساخت یک ورزشگاه جدید 60000 نفری

پروژه جدید رم : ساخت یک ورزشگاه جدید 60000 نفری

آی اسپورت - با انتقال مالکیت باشگاه رم از خانواده سنسی به جیمز پالوتای ایتال آمریکن ، تیم فوتبال آ اس رم جهش قابل توجهی در این فصل سری ا داشته است . آمدن رودی گارسیا از لیل فرانسه به رم در ابتدا همه را متعجب کرد اما 10 پیروزی متوالی رم در ابتدای فصل همه را به این نتیجه رساند که امسال می تواند سال بی نظیری برای رمی ها باشد. حالا خبر می رسد که باشگاه ، در صدد ساخت یک استادیوم جدید است . باشگاه رم دیروز، پروژه ساخت یک ورزشگاه جدید 52000 نفری که تا 60000 نفر قابل افزایش است را ارائه داد. استارت این پروژه ، مستلزم موافقت سهامدارن و اعضای هیئت مدیره باشگاه است. اگر این امر صورت بگیرد در فصل 2016-2017 استادیوم " رم " افتتاح خواهد شد. 

با وجود اینکه باشگاه ایتالیایی ، هنوز جزئیات این پروژه عظیم را فاش نکرده است اما می توان تخمین زد که هزینه انجام این طرح بزرگ 300 میلیون یورو خواهد بود.

به نقل از رسانه های ایتالیایی ، این طرح روز چهارشنبه در شهرداری رم و در حضور شهردار این شهر آقای " ایگناسیو مارینو " و رئیس باشگاه آقای " جیمز پالوتا " ارائه شد . به گفته آقای پالوتا این پروژه به رشد بیشتر باشگاه و بزرگ تر شدن آ اس رم کمک بسیار زیادی خواهد کرد . اگر این پروژه تصویب شود ، ورزشگاه رم که در جنوب غربی شهر رم قرار خواهد داشت ، بعد از یوونتوس استادیوم ( تاسیس در سال 2011 ) به دومین ورزشگاه اختصاصی ایتالیا مبدل خواهد شد.
در حال حاضر تیم رم بازی های خود را بصورت مشترک با همشهری خود لاتزیو در ورزشگاه المپیکو ، واقع در شمال شهر رم ، انجام می دهد.

این ورزشگاه با گنجایش 73000 نفر در سال 1953 افتتاح شده است.

     
آی اسپورت
2014-03-27 18:30:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر