فهرست

اتفاق ویژه: یک ایرانی برای آذربایجان سهمیه المپیک گرفت!

آی اسپورت - رقابت های کسب سهمیه تکواندوی منطقه ی اروپا در دو روز(26 و27 دی ماه) به میزبانی شهر استانبول ترکیه برگزار شد. در این رقابت ها دو تکواندو کار ایرانی توانستند به سهمیه المپیک برسند.
میلاد بیگی ملی پوش سابق تکواندوی ایران که به همراه تیم ملی آذربایجان در رقابت ها حضور داشت با کسب نشان طلای 80- کیلوگرم قاره ی سبز جواز حضور در المپیک ریودوژانیرو را بدست آورد. در این وزن مهدی خدابخشی برای ایران سهمیه کسب کرده است.
پیش از این سامان طهماسبی در وزن 85 کیلوگرم و صباح شریعتی در وزن 130 کیلوگرم، برای تیم کشتی آذربایجان سهمیه المپیک ریو را بدست آورده اند وبیگی سومین ورزشکار ایرانیست که در المپیک 2016 به همراه تیم ملی آذربایجان حضور خواهد داشت.
در رقابت های کسب سهمیه اروپا دیگر تکواندو کار ایرانی نیز در بخش زنان به سهمیه رسید. راحله آسمانی که با پرچم فدراسیون جهانی در مسابقات حضور داشت در وزن 57- کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و جواز حضور در المپیک را کسب کرد. در این وزن کیمیا علیزاده برای کسب سهمیه برای ایران تلاش خواهد کرد.
کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) سه ورزشکار را از بین هزاران پناهنده منتخب کرده که با پرچم این کمیته برای کسب سهمیه تلاش کنند که یکی از آنها راحله آسمانیست. تکواندو‌کار پیشین تیم ملی ایران، در حال حاضر ساکن بلژیک است.
 

منبع: ایسنا
     
آی اسپورت
2016-01-18 07:34:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر