فهرست

در انتظار 4 بهمن: تصمیم گیری AFC در مورد ایران و عربستان

آی اسپورت - پیشنهاد غیرفوتبالی عربستان و امارات چند روز دیگر در کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی می شود. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز 24 ژانویه تشکیل جلسه خواهد داد تا در مورد مسابقاتی که به میزبانی ایران برگزار می شود تعیین تکلیف کند.
 فدراسیون فوتبال عربستان و فدراسیون فوتبال امارات در نامه هایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شده اند ایران امنیت لازم برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را ندارد.ادعایی که سبب شده است کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در تاریخ 24 ژانویه یعنی یک هفته دیگر جلسه ای در دوحه قطر برگزار کند.
 جلسه ای که قرار است درآن برای بازی های جام باشگاه های آسیا تصمیم گیری شود. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از مراجعی است که می تواند درباره میزبانی مسابقات تصمیم گیری کند. کمیته ای علی رضا اسدی از ایران هم عضوش است و برای برگزاری جلسه به دوحه خواهد رفت . جلسه ای که قرار است از 24 تا 26 ژانویه در قطر تشکیل جلسه دهد و در مورد میزبانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گیری کند.
 جلسه کمیته مسابقات در شرایطی تشکیل می شود که در چند روز اخیر رسانه های عربی با جوسازی هایی اعلام کرده اند که کنفدراسیون فوتبال آسیا کشور سومی را برای میزبانی مسابقات ایران و عربستان انتخاب خواهد کرد. شایعاتی که از اساس دروغ بوده اما حالا شرایط برای واقعی شدن اش فراهم شده است. درخواست غیرفوتبالی و سیاسی عربستان و امارات حالا در پروسه بررسی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است.
 ادعای عربستان پس از آن بوجود آمد که عده ای به سفارت عربستان در تهران حمله و آن را به آتش کشیدند. فدراسیون فوتبال عربستان پس از این اعلام کرد که به خاطر آن چه نداشتن امنیت در تهران می داند اجازه حضور هیچ کدام از باشگاه هایش در ایران را نخواهد داد و بعدتر هم اعلام شد که از باشگاه های ایرانی هم میزبانی نخواهد کرد.
 فدراسیون فوتبال ایران اما پذیرش میزبانی زمین بی طرف را تکذیب کرده است. ایران در سال اخیر میزبانی بازی های سوریه ، افغانستان و عراق را برعهده داشته است و البته مانند عربستان کشور درگیر جنگ به حساب نمی آید . پس به نظر می رسد که درخواست عربستان از اساس غیر قابل بررسی باشد . چه اینکه گفته می شود تصمیم عربستان بیش از اینکه فوتبالی باشد جنبه ای سیاسی دارد. مخصوصا اگر عربستانی ها در پیشنهاد مکتوب خود به AFC ماجرای میزبانی نکردن از تیم های ایرانی را مطرح کرده باشد.
 با این همه تصمیم گیری به کمیته ای سپرده شده که عربستان روی تاثیر گذاری بر آن حساب ویژه ای باز کرده است. کمیته ای بر خلاف فضای سیاسی اگر تصمیمات غیرمنطقی و غیر فوتبالی داشته باشد با شکایت فدراسیون فوتبال ایران به فیفا و نهادهای قضایی مواجه خواهد شد.
 کمتر از 45 روز دیگر ذوب آهن در اصفهان میزبان النصر است و عربستانی ها هر کاری خواهند کرد که به ایران نیایند و البته ایران هم از حق خودش برای میزبانی باشگاه ها استفاده خواهد کرد.


منبع: عصر ایران
     
آی اسپورت
2016-01-18 07:56:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر