فهرست

بررسی وضعیت بازیکنانی که برانکو آنها را نخواست: تصمیم درست پروفسور

آی اسپورت - در ابتدای فصل جاری برانکو ایوانکوویچ روی نام 13 بازیکن پرسپولیس خط قرمز کشید. امروز مرور سرنوشت این بازیکنان به روشنی نشان می‌دهد مربی باتجربه کروات چرا دست به چنین خانه‌تکانی عظیمی زده است.
 در زیر سرنوشت این بازیکنان را مرور خواهیم کرد:
 * مسعود همامی:
به شکلی عجیب و غریب به پرسپولیس آمد و مثل بیشتر بازیکنانی که در فهرست خرید درخشان بودند نتوانست انتظارات را برآورده کند. همامی فصل را با دلخوری و شکایت از پرسپولیس به پایان برد. این گلر 33 ساله بعد از جدایی از سرخپوشان در لیگ یک به پاس همدان پیوست.
 * فرناندو گابریل:
جدایی او از پرسپولیس، یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیمات برانکو بود. خیلی‌ها عقیده داشتند این هافبک خوشفکر باید بماند و به کارش ادامه بدهد، اما ایوانکوویچ او را بیش از حد «فانتزی‌باز» می‌دانست. این بازیکن برزیلی در ابتدای فصل جدید به الفیصلی عربستان پیوست، اما آنجا هم موفق نبود و خیلی زود ناچار به جدایی شد. گابریل در مدت چند ماه خانه‌نشینی‌اش بارها به پرسپولیس چراغ سبز نشان داد، اما این ابراز علاقه او مورد توجه برانکو قرار نگرفت تا وی راهی لیگ کشورش شود.
 * تادو:
این یکی از آن دست بازیکنانی بود که قرار گرفتنش در لیست مازاد اصلا نیازی به حضور یک مربی در قواره‌های برانکو هم نداشت. تادو از همان اول اشتباهی بود. او با اضافه وزن عجیب و استیل ناجورش به وضوح نشان می‌داد یکی از همان خیل خارجی‌هایی است که حضورش در باشگاه‌های ایرانی فقط به نفع یک "عده" خاص تمام می‌شود.
 تادو که قبل از پیوستن به پرسپولیس ظرف 10 سال 14 باشگاه عوض کرده بود، بعد از جدایی از جمع سرخپوشان به تیمی ناشناخته در برزیل پیوست.
 * محمد عباس‌زاده:
پدیده لیگ سیزدهم تمام لیگ چهاردهم رابا حاشیه‌های عجیب و غریب دست به گریبان بود. سرمربی سرخپوشان در ابتدای فصل جاری او را نخواست و البته امکان فسخ قراردادش هم فراهم نشد تا یک نیم‌فصل را بیرون بماند. عباس‌زاده به تازگی به راه‌آهن پیوسته و بعد از هفته‌ها باعث گلزنی این تیم در مسابقات لیگ شده است. هنوز قضاوت در مورد اینکه آیا او می‌توانست مازاد نباشد یا نه، زود به نظر می‌رسد.
 * حمیدرضا علی‌عسگری:
برانکو حاتمی را نگه داشت، حیدریه را به جناح چپ اضافه کرد و البته انصاری را هم در تست‌ها پسندید، بنابراین جایی برای حمیدرضا علی عسگر نبود. علی عسگر بعد از جدایی از پرسپولیس به راه‌آهن پیوست، اما در این تیم هم چندان دوام نیاورد. او در مجموع برای راه‌آهن حدود 80 دقیقه بازی کرد. وی در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل با باشگاه سیاه‌جامگان به توافق رسید.
 * مهدی جعفرپور:
وضعیتی کاملا شبیه علی عسگری دارد. او هم بعد از جدایی از پرسپولیس به راه‌آهن پیوست. اوایل فیکس بود و بیشتر بازی می‌کرد، اما هر چقدر جلوتر رفتیم جعفرپور هم به حاشیه رانده شد. نهایتا هم در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل به سیاه‌جامگان مشهد پیوست. جعفرپور در 7 بازی از گروه آنالیز برنامه نود نمره گرفته که میانگین امتیازی او، عدد ضعیف 4 را نشان می‌دهد.
 * رضا نوروزی:
او که بعد از درخشش با نفت در لیگ سیزدهم به پرسپولیس پیوسته بود، در لیگ چهاردهم درگیر یک مصدومیت طولانی از ناحیه رباط شد. نوروزی در آغاز فصل جدید به سایپا پیوست. او 665 دقیقه برای این تیم بازی کرد، تنها یک گل از روی نقطه پنالتی به پرسپولیس زد و البته میانگین امتیازی نه‌چندان قابل دفاع 3.44 را به نام خودش به ثبت رساند. نوروزی در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل راهی تیم دسته یکی پیکان شد.
 * پیام صادقیان:
همه می‌دانند که مشکل برانکو با او فنی نبود و به حاشیه‌هایش برمی‌گشت. پیام به نفت رفت و البته همه چیز در مورد او به شکل قابل انتظار پیش رفت؛ فنی خوب و حواشی زیاد! حالا صادقیان از نفت هم جدا شده و به صبا رفته است، به این امید که دایی بتواند دو عنصر آرامش و کیفیت بالا را در او جمع کند.
 * محمد نوری:
هیچ کس نفهمید برانکو او را می‌خواست یا نه؟ نوری آنقدر زود با مسمیر قطر قرارداد بست که اصلا سرمربی پرسپولیس را در معرض قضاوت در مورد خودش قرار نداد. به هر حال امروز کاپیتان سابق سرخپوشان به ضعیف‌ترین تیم لیگ ستارگان قطر پیوسته، چپ و راست می‌بازد و البته برانکو هم مدام می‌گوید برنامه‌ای برای بازگرداندن او ندارد.
 
* افشن اسماعیل‌زاده:
هافبک پرسپولیس در پایان فصل گذشته در لیست مازاد قرار گرفت و به مس کرمان رفت. او در این تیم هم دوام نیاورد و مثل خیلی از مازادهای برانکو ناچار به تغییر باشگاه شد. اسماعیل‌زاده که سابقه بازی در لیگ پرتغال را هم دارد به تازگی به گیتی‌پسند اصفهان پیوسته است.
 * محمد خانزاده:
خانزاده که با یک محرومیت طولانی مواجه شده بود به فولاد پیوست. بعدتر مدت محرومیت خانزاده کاهش یافت و این بازیکن به میادین برگشت، اما توفیق چندانی نداشت. خانزاده که به سرعت به یکی از بازیکنان فیکس اسکوچیچ تبدیل شد، در حال حاضر بیش از 880 دقیقه برای فولاد بازی کرد و البته معدل امتیازی زیر متوسط 3.50 را به دست آورده است.
 * مهدی دغاغله:
بش از 750 دقیقه برای فولاد بازی کرده و فقط یک گل زده است. او با معدل 4.05 اصلا عملکرد قابل دفاعی در تیم اسکوچیچ نداشته است.


منبع: همشهری ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-18 09:11:11
نظر دهید

۱ نظر
Jeff
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۵۶
اینجاست که معلوم میشه چه بازیکنهاى بى کیفیت امده بودن پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر