فهرست
یادداشت روز : سقوط رئال ، در شب پیروزی اتلتیکو و بارسا
یادداشت روز : سقوط رئال ، در شب پیروزی اتلتیکو و بارسا

یادداشت روز : سقوط رئال ، در شب پیروزی اتلتیکو و بارسا

آی اسپورت - هفته 31 لالیگا دستخوش حوادث بسیاری بود ،  از شکست رئال گرفته تا مصدومیت والدز و عصبانیت رونالدو از گرت بیل.آلفردو رلانیو سردبیر" آ اس" نگاهی داشته به اتفاقات شب گذشته لالیگا که در زیر می آید.هفته 31 لالیگا ، دیشب با گل زودهنگام نیمارآغازشد که آن را به کرویف ( که بسختی نیمار را مورد انتقاد قرار داده بود) تقدیم کرد و با عصبانیت کریستیانو از گرت بیل به اتمام رسید.کریس بخاطر خودخواهی بیل در زدن ضربه آزاد دقیقه نود که بسیار بد هم زده شد ، به شدت از دست او عصبانی شد. از آن طرف اتلتیکو مادرید با گل حیاتی دیگو کاستا به تنهایی صدرنشین باقی ماند ، تیم سیمئونه ، اعتمادها را روز به روز به خود بیشتر می کند .اما لحظه تاسف بار دیشب مصدومیت شدید والدز بود ، وقتی به هوا پرید و توپ را گرفت بنظر می رسید که براحتی هم فرود می آید اما ویکتور خیلی بدشانس بود و رباط پاره کرد.حالا باید ماه ها دور از میادین باشد و آینده حرفه ای او هم مبهم باقی ماند .

بارسا احساس کرد که با مصدومیت والدز ضربه خورده است اما پینتو با عملکرد خوب خود بخصوص در صحنه ای که با پا یک خطر مسلم را دفع کرد ، همه را متقاعد کرد. بارسا یک بازی دیگر را هم برد. همانطور که اتلتیکو هم یک بازی دشوار دیگر را به سلامت گذراند (اتلتیکو 2 خرانادا 1) .بر عکس بارسا و اتلتیکو ، رئال مادرید سه امتیاز حیاتی بازی دیشب را به باد داد و موقعیت بسیار مطلوب برای قهرمانی را که بنظر بسیاری از جمله خودم می توانست حفظش کند را از دست داد.در مقابل سویایی که بخوبی برای سیستم دفاع - ضدحمله برنامه ریزی شده بود. دو ضد حمله و دو گل برای سویا.هر دو گل توسط باکای کلمبیایی ! نمایش باکای بسیار عالی بود.

در مورد مادرید حرفهای زیادی می شود زد.رئال با کمی خوش شانسی می توانست دیروز، پیروز بازی باشد. اما یکسری عوامل باعث شکستش شد . یکی اینکه دیگو لوپز انگار درون دروازه غیب شده بود ! چند توپ دیشب روی دروازه رئال آمد؟ دیگر اینکه بیل راه دروازه را گم کرده بود ، چابی آلونسو هم به وضوح خسته بود و بدون سرخیو راموس هم دفاع در سطح همیشگیش نبود. رونالدو هم در نیمه دوم در خودش فرو رفته بود و عصبی بنظر می رسید بنزما هم که انگار در بازی محو شده بود.خشم رونالدو در صحنه ای که گرت بیل ضربه آزاد را به هوا زد قابل درک بود چرا که آن خطا را خودش پشت محوطه گرفته بود و طبیعی بود که خودش هم آن را بزند. اما نحوه بروز دادن این خشم بسیار عجیب بود و نشان از فشار زیادی دارد که این روزها روی بازیکنان مادرید وجود دارد. آنچلوتی باید فکری به حال این روزهای مادرید کرده و یک بازنگری کلی روی بعضی از مسائل درونی تیم داشته باشد.

آلفردو رلانیو : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-27 18:51:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر